TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ąžuolynas“ švenčia jubiliejų

Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ neįsivaizduojamas ne tik be muzikantų, bet iš šokėjų.
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ neįsivaizduojamas ne tik be muzikantų, bet iš šokėjų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Be jų neapsieina nė viena didesnė miesto šventė, svarbiausioms eisenoms pagrindinėmis miesto erdvėmis taip pat diriguoja Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ muzikantai ir šokėjos. Kolektyvas šiemet švenčia garbingą, 50 metų, sukaktį. Ta proga rengiamas koncertų ciklas „Ąžuolynui 50“.

Pirmasis koncertas numatytas kovo 22–ąją, antradienį, Kauno valstybinėje filharmonijoje. Jame klausytojai galės išgirsti naują orkestro programą ,,Jaunųjų solistų paradas“. Kaip leidžia nuspėti pats pavadinimas, programoje didžiausias dėmesys bus skirtas jaunimui – būsimiems orkestro nariams.

Tai Kauno miesto muzikos mokyklų, Juozo Gruodžio konservatorijos moksleiviai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai. Jaunimui diriguos dirigentai Ričardas Kukulskis, Vytautas Ramančiūnas, Petras Tadaras.

Naujam kolektyvui – simbolinis vardas

Profesionalus pučiamųjų instrumentų orkestras Kaune įkurtas 1961 metais. 1973–iaisiais orkestrui suteiktas „Ąžuolyno“ vardas. Kolektyvo senbuviai sako, kad gavę simbolinį vieno iš Kauno pasididžiavimų – Ąžuolyno – vardą, jie buvo tarsi gavo misiją: buvo įpareigoti visur kur tik įmanoma atstovauti gimtąjį miestą, skleisti žinią apie Kauną.

Kartu su merginų choreografine grupe orkestras rengia viešus pasirodymus miesto gatvėse, aikštėse, koncertų salėse, bažnyčiose ir kitose erdvėse.

Jubiliejaus proga „Ąžuolyno“ orkestrantai kauniečius pakvies į tris skirtingas programas: po ,,Jaunųjų solistų parado“ bus pristatyta sakralinės muzikos programa, kurią muzikantai parengė kartu su Kauno valstybiniu choru, taip pat jubiliejinio baigiamojo koncerto ,,Ąžuolynui 50“ programą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018