Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 23d. 17:58

Dainininkės iš Šveicarijos koncertas atskleis Šv.Jonų bažnyčios vargonų skambesio grožį

Vega Maščinskaitė
VU archyvo nuotr. / Vega Maščinskaitė

Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ klasikinės muzikos mylėtojus kviečia į dainininkės iš Šveicarijos Vegos Maščinskaitės (sopranas) ir pianistės Loretos Haidari klasikinės muzikos koncertą, kuris įvyks šį šeštadienį, sausio 28 d., 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.

Koncerto programoje skambės W.A.Mozarto Variacijos Diuporo tema, KV 573, F.Schuberto „Ave Maria“, A.Caldara „Sebben Crudele“, T.Giordano „Caro mio ben“, D.Scarlatti trys sonatos fortepijonui, F.Cilea Adrianos arijos „Ecco respiro appena“ ir „Poveri fiori“ iš operos „Adriana Lecouvreur“, C.Debussy preliudas fortepijonui „Mergaite lino spalvos plaukais“, A.Ponchielli „Giocondos arija „Suicidio“ iš operos „La Gioconda“ ir V.Bellini Normos kavatina iš operos „Norma“.

Tarptautinių konkursų diplomantė Vega Masčinskaitė (sopranas) gimė 1971 m. Kaune. 1991 m. su pagyrimu baigė Kauno J.Gruodžio Konservatoriją doc. G.Strackaitytės dainavimo klasę. Dar būdama studentė, aktyviai dalyvavo įvairiuose jaunųjų dainininkų konkursuose – daugeliuose tapo laureate, pradėjo dainuoti Kauno Muzikiniame Teatre. 1992-1998 m. dainininkė studijas tęsė LMTA, pas garsiausią Lietuvos primadoną – profesorę Ireną Milkevičiūtę. Dainininkė LMTA įgijo bakalauro ir magistro diplomus. Jaunos dainininkės diplominis darbas G.Puccini operoje „Sesuo Andželika“ LNOBT. 2000 m. dainininkė dalyvavo meistriškumo kursuose Miunchene. 2001 m. meistriškumo kursuose Austrijoje dainininkė pelnė geriausios atlikėjos vardą. 2005 m. dainininkė stažavo Prancūzijoje; ten jos balsas buvo tituluojamas kaip „voce alla Puccini“.

Vega Masčinskaitė yra sukūrusi Aidos, Cio Cio San, Toscos, Mimi ir kitus vaidmenis. Dainininkė su Panevėžio muzikinio teatro simfoniniu orkestru koncertavo daugelyje Europos miestų Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir kt. 2009 m. dainininkė sėkmingai debiutavo ir operos solistų TV projekte „Triumfo arka“. Dainininkė didelį dėmesį skiria ir sakralinei muzikai – dalyvauja „Musica Sacra“ projektuose. Šalia koncertinės veiklos dainininkė dirba ir pedagoginį darbą privačioje „MusicArt“ dainavimo studijoje, veda seminarus, tobulinimosi kursus, pradedantiems ir besitobulinantiems dainininkams. Dainininkė nuo 2012 m. gyvena ir dainuoja Šveicarijoje.

Pianistė Loreta Haidari baigė N.A.Rimskio-Korsakovo konservatoriją Peterburge. Dar mokydamasi buvo suruošusi solinių bei kamerinių muzikos koncertų Peterburge bei Lietuvos miestuose. Nuo 1985 m. dirbo koncertmeistere LMTA. Šiuo metu dirba VDU muzikos akademijoje. Nuolat koncertuoja su studentais ir mokiniais Lietuvoje ir užsienyje: Vokietijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Rumunijoje, daugumoje Italijos regionų, Izraelyje, Kosta Rikoje (Centrinė Amerika). Pianistė nuolat dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose, meistriškumo kursuose kaip koncertmeisterė. Už aukštą profesionalumo lygį yra apdovanota diplomais bei garbės raštais. Koncertuoja su smuikininku V.Čepinskiu, nuo 2005 m. skambina klavesinu jo vadovaujamame ansamblyje „Camerata Klaipėda“.

Šis renginys priklauso VU Kultūros centro organizuojamiems koncertams „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus.

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės