Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 10 12, 12:19

Danus „Efterklang“ Vilniuje apšildys lietuvė Rūta MUR

Vieni žinomiausių Danijos nepriklausomos scenos atlikėjų „Efterklang“ į savo koncertą spalio 25 d. „Kablys + Kultūra“ Vilniuje pasikvietė new nostalgia žanro kūrėją ir atlikėją Rūtą MUR iš Lietuvos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Rūta MUR
Rūta MUR / Dalios Mikonytės nuotr.

Daugiau nei dvidešimt metų eksperimentinės ir emocionalios indie pop muzikos ribas plečiantys „Efterklang“ prieš kelias dienas išleido savo šeštąjį studijinį albumą „Windflowers“. Jame galima išgirsti geriausią ir melodingiausią iki šiol muzikantų kūrybą, kurios pranašais tapo pirmieji singlai „Living Other Lives“ ir „Hold Me Close When You Can“.

VIDEO: Hold Me Close When You Can (official video)

Spalio viduryje danų muzikantai iškeliauja į turą, kurio metu sugros virš 40-ies koncertų visoje Europoje. Lietuvos melomanai naujuosius „Windflowers” kūrinius gyvai turės galimybę išgirsti spalio 25-ąją Vilniuje, o šį koncertą „Efterklang“ patikėjo pradėti vis garsiau skambančiai Rūtai MUR.

„Esu Rūta MUR, kurios būtų norėję klausytis tavo tėvai, bet klausaisi tu“, – taip save pristato dainininkė iš Lietuvos. Muziką pradėjusi kurti 2015-aisiais, prieš daugiau nei metus Rūta MUR išleido 80-ųjų estetikos, klajonių melancholijoje ir portugališkajame saudade kupiną albumą „Love Story Short“.

VIDEO: Ruta MUR - Caribbean Love Holiday

Rūta MUR jau turi patirties dalintis scena su žinomais atlikėjais – ji „apšildė“ Švedijos žvaigždę Lykke Li, kiek anksčiau – vokiečių duetą „Lebanon Hanover“. Pastaruoju metu Rūta daug koncertuoja su vietiniais muzikantais: Gabriele Vilkickyte, Kabloonak, Golden Parazyth ir kitais. Be to, ji yra „KaunasEuropos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė, o visai neseniai pristatė režisierės Monikos Klimaitės judesio spektakliui „Pykšt pokšt tratata“ sukurtą muziką.

Spalio 25 d. koncertas vyks Vilniuje, koncertų salėje „Kablys + Kultūra“. Durys atidaromos 19:00, bilietus galima įsigyti čia.

Renginį organizuoja seniausiai Latvijoje dirbantis nepriklausomas koncertų organizatorius „Circle Pit Shows!“ bendradarbiaudamas su ilgamečiu Lietuvos muzikos e-žurnalu „Ore.lt“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą