Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darius Mažintas Vilniuje įkurs didžiausią vasaros koncertų terasą

Darius Mažintas
Mariaus Morkevičiaus nuotr. / Darius Mažintas
Šaltinis: 15min
0
A A

Profesionalus pianistas, buvęs kultūros viceministras Darius Mažintas nutarė panirti į renginių organizavimo verslą – pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Pranciškonų vienuolyno kieme įrengti didžiausią sostinėje muzikos terasą. Interviu su muzikantu – apie skaudžias, smagias gyvenimo patirtis ir naujas idėjas.

Jūs nuolat gastrolėse: grojate Maskvoje, neseniai grįžote iš Lenkijos ir Liuksemburgo. Kam jums dar papildomas verslas – koncertų terasa?

Gyvenimas man asocijuojasi su teatru, kuriame mes – aktoriai, atliekantys įvairius vaidmenis: už juos vienur pelnome apdovanojimų, kitur – sulaukiame kritikos. Be to, laikui bėgant, atsiranda galimybė tapti ir šio teatro režisieriumi. Toks požiūris į gyvenimą mane lydėjo visuomet, todėl veikla, kuria užsiimu – plati ir kontrastinga.

Dar būdamas studentu dalyvavau vienos įmonės veikloje, kuri organizavo įvairius kultūrinius projektus, vėliau tapau vienu iš koncertinės įstaigos, rengusios aukščiausio „kalibro“ klasikinės muzikos koncertus, įkūrėjų. Vėliau buvau pakviestas dirbti Lietuvos kultūros viceministru. Dabar įdomūs nauji iššūkiai, vienas jų – koncertų terasos sukūrimas. 

Daugeliui atrodė, kad po tokios skandalingos viešos istorijos dėl atestato jau sunkiai atsigausite...

Toji istorija – išpūstas „muilo burbulas“, kuris tokiu ir liko. Visa, per gyvenimą sukaupta, patirtis niekur nedingo, ja naudojuosi ir sėkmingai įgyvendinu tolimesnius savo sumanymus. O ši istorija mane užgrūdino, suteikė dar daugiau stiprybės ir pasitikėjimo savimi: dabar žinau, kad save galiu sunaikinti tik pats, niekas kitas.

Be to, gyvenimą vertinu kaip siekimo procesą, o iššūkiai bei tam tikros pamokos suteikia jėgų, skatindamos žengti dar platesniais žingsniais.

Kaip kilo idėja kurti muzikai skirtą terasą?

Įsilingavus skandalui dėl atestato, aš vakare rengiau pasirodymą fortepijonu piano.lt koncertų salėje. Po koncerto pasilikau vienas, toliau grojau, ir net nepajutau, kaip pradėjo švisti. Jau paryčiais išėjau į vienuolyno kiemelį – buvo skaisčiai ryškus dangus, jokio debesėlio, švietė žvaigždės.

Ryto prieblandoj skendinti erdvė – tobulo keturkampio formos, turinti nuostabią akustiką. Vaikščiodamas pajutau, kaip idealiai vienuolyno kieme sklinda garsas ir supratau, kad vasarą reikia groti būtent čia. Tada paryčiais vaikščiodamas įsivaizdavau, kur konkrečiai stovės scena, kokio ji bus dydžio, kur ir kaip išdėstyti staliukai ir kėdės. Po to ši mintis manęs nebeapleido ir kaskart eidamas pro šį vienuolyną vis labiau tikėjau, kad čia sukursime ypatingą vasaros koncertų terasą.

Mariaus Morkevičiaus nuotr./Darius Mažintas
Mariaus Morkevičiaus nuotr./Darius Mažintas

Nusprendėme Pranciškonų vienuolyne įsikūrusios Piano.lt salės kultūrinę-edukacinę veiklą perkelti į visuomenei atvirą erdvę, su mintimi, kad pailsėti galima ir sostinės širdyje: nuo judrių gatvių storomis vienuolyno sienomis atitvertame kiemelyje pasimėgauti muzika bei menu, pasigrožėti vasaros dangumi, pasisemti giedros nuotaikos bei įkvėpimo.

Visos mūsų komandos sumanymu, šiai erdvei įpūsime naujos gyvybės. Esame sukaupę didelę patirtį renginių organizavimo srityje, tad pasitelkus visų turimus gabumus, profesinę patirtį ir idėjas, manome, kad Piano.lt vasaros terasa taps neatsiejama vasaros laisvalaikio dalimi. 

Vasaros metu Vilniuje netrūksta visuomenei prieinamų erdvių po atviru dangumi. Kuo išsiskirs jūsų terasa?

Puikia akustika pasižyminčiame kiemelyje vyks ne tik koncertai, spektakliai ar kinas, bet ir neįprastos akcijos, įvairūs performansai. Piano.lt vasaros terasa apjungs įvairią kultūrinę veiklą – ne tik muziką: iki 1,2 tūkst. žmonių talpinančiame kiemelyje bus rodomi spektakliai vaikams, vyks klasikinės ir populiariosios muzikos koncertai, filmų peržiūros po atviru dangumi ir nebylaus, gyvai įgarsinamo, kino vakarai.

Terasoje koncertuos Alina Orlova, Gytis Paškevičius, bliuzo legenda iš JAV, taip pat vieni iš Eurovizijos dalyvių. Terasoje  vyks Piano.lt vasaros festivalis ir Šv. Kristupo festivalis, kurio metu pasirodys originalūs, aukšto lygio klasikos muzikos atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio šalių.  Visa mūsų komanda turi sukaupusi įvairios patirties, todėl renginiai bus aukščiausio lygio. Be to minėjau, kad tai bus didžiausia terasa Vilniuje.

Mariaus Morkevičiaus nuotr./Darius Mažintas
Mariaus Morkevičiaus nuotr./Darius Mažintas

Save apibūdinate kaip laisvą menininką, o dabar imsitės verslo. Kaip manote, ar menas ir verslas – suderinama?

Verslas – irgi kūrybiškumas, o aš – menininkas, kuriam to kūrybiškumo nestinga. Užsiimu visuomenei naudinga veikla, kuri motyvuoja ir skatina veikti. Meninė terasos pusė – tai mano kūryba, mano spontaniški sprendimai. Nesėkmių nebijau – turime ir gerą strategiją, ir komandą, todėl viskas priklauso nuo asmeninio kūrybiškumo.

Be to, iššūkiai ir tam tikros nesėkmės suteikia jėgų, o aš nelabai mėgstu pastovumą – man nuolat reikia ko nors, ko galėčiau siekti. Tad padaryti taip, kad ši terasa sudomintų, pritrauktų, sukviestų – būtent tai ir yra naujas iššūkis. 

Šiuo metu Pranciškonų rūmų kiemelyje vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai. Planuojama, kad gegužės pabaigoje duris atversiančioje „Piano.lt vasaros terasoje“ per savaitę vyks mažiausiai 5 renginiai, iš kurių dalis – nemokami.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą