Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 9d. 06:22

Džiazo mylėtojams – ilgai laukta premjera

Liudas Mockūnas
Organizatorių nuotr. / Liudas Mockūnas

Šią savaitę Kauno menininkų namuose pristatoma ilgai laukta premjera – Kauno džiazo kvintetas kviečia susipažinti su Lietuvos džiazo ambasadoriumi tituluojamu saksofonininku Liudu Mockūnu. Kartu su Kauno džiazo kvintetu muzikantas koncertuos pirmą kartą.

L.Mockūnas – retas svečias Kaune ir apskritai geriau žinomas užsienyje nei Lietuvoje.

„Jis nuolat muzikuoja su tarptautiniais kolektyvais ir yra tituluojamas Lietuvos džiazo ambasadoriumi. L.Mockūnas – pūtikas ir kompozitorius, kurio vardas garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą. Jo muzikinė kalba – energingas free džiazo, lyriškumo ir ekspresionizmo mišinys, perteikiamas neortodoksiškomis išraiškos priemonėmis. Įsigilinęs į garso prigimtį bei obertonų galimybes, jis sukūrė individualų grojimo pučiamaisiais stilių, atsiribojantį nuo stilistinių dogmų, prisodrintą neįprastų garsinių efektų. Įgijęs ir džiazo, ir akademinį išsilavinimą, giliai jaučiantis ir valdantis plačią stilių skalę, savo muzikoje jis tirpdo ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos“, – apie L.Mockūno muziką rašė džiazo kritikė Jūratė Kučinskaitė.

Kartu su saksofonininku L.Mockūnu improvizuos Kauno meistrai: Arvydas Joffė (mušamieji), Tomas Razmus (saksofonas), Nerijus Ardzevičius (bosinė gitara) ir Arnas Mikalkėnas (fortepijonas).

Nusprendusius užsukti į koncertą muzikantai iš karto perspėja: pamirškite tradicinė džiazą ir pasiruoškite energingam free džiazo užtaisui!

Koncertas Kauno menininkų namuose vyks vasario 10 dieną, 19 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės