Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 14d. 12:22

„Europavox“ projektas ieško lietuvių grupės, kuri pasiryš užkariauti Europą

„Loftas fest“ akimirka
„Lofto“ nuotr. / „Loftas fest“ akimirka

Liepos mėnesį Prancūzijoje baigėsi keturias dienas vykęs vienas reikšmingiausių „showcase'nių“ Europos muzikos festivalių „Europavox“, kurio scena jau antrus metus iš eilės įsikurs ir šiemet rugsėjo 8–9 d. vyksiančiame muzikos bei menų festivalyje „Loftas Fest“ Vilniuje.

„Europavox“ festivalyje, kuris vyko Clermont-Ferrand mieste Prancūzijoje, lankėsi ir menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai Viktoras bei Živilė Diawaros, kurie ne tik ieškojo naujų grupių, bet ir intensyviai dirbo su kitais Europos muzikos industrijos profesionalais. Jiedu iš Prancūzijos parsivežė ne tik naujų įžvalgų, muzikinių atradimų kuriuos išgirsime „Loftas Fest“ festivalyje, bet ir gerų žinių lietuvių atlikėjams – „Europavox“ projektas ieškos lietuvių grupės, kuri pasiryš užkariauti Europą.

Įspūdžiai po „Europavox“ festivalio Prancūzijoje

Iš Prancūzijos grįžę Viktoras ir Živilė Diawaros pasakoja, kad viešnagė „Europavox“ festivalyje buvo ne tik labai vertinga, bet ir įkvepianti patirtis.

„Europavox“ festivalyje šiemet lankiausi jau šeštą ar septintą kartą. Smagu matyti, kaip festivalis auga ir kasmet tampa vis didesniu. Kiekvienais metais jame pasirodo grupės iš kone kiekvienos Europos šalies – nuo Rytų iki Vakarų. „Europavox“ programos direktorius François Audigier per metus perklauso daugiau nei 3000 tūkstančių grupių – tai įspūdingas skaičius, bet dar įspūdingiau yra tai, kad iš šios gausybės jam pavyksta atrinkti tikrų tikriausius perliukus, kurie po kelerių metų tampa tarptautinėmis žvaigždėmis. F.Audigier turi labai gerą ausį ir jo skoniu visiškai pasitikiu“, – pasakoja V.Diawara.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Diawara
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Diawara

Jam pritaria ir Ž.Diawara, teigianti, kad iš „Europavox“ jiedu parsivežė ne tik šviežios muzikos, bet ir naujų įžvalgų apie muzikos industriją. Žiniomis jie dalijosi su „Europavox“ kooperacijos projekto – Europos talentų apsikeitimų platformos, kuriai priklauso ir „Loftas“ partneriais.

Iš viso, kartu su „Loftu“ šiam projektui priklauso septyni itin aktyviai veikiantys Europos muzikos festivaliai ir klubai: menų fabrikas „Loftas“, prancūzų festivalis „Europavox“ (ten yra grojusios tokios muzikos žvaigždės, kaip „Gus Gus“, Pete Doherty, „Placebo“, Benjamin Clementine, „Paprika Korps“, „Casiokids“ ir kiti), belgų kultūros centras „Le Botanique“ (pas juos grojo „the xx“, „Alt-J“, „Bonono“, „Apparat“, „Bat For Lashes“, „The Temper Trap“ ir kiti), italų klubas „Estragon“ („Editors“, „Franz Ferdinand“, Damien Rice, „Babyshambles“, „Queens of the Stone Age“, „The Lumineers“, „Caribou“ ir kiti), austrų klubas „WUK“ („Glass Animals“, „Youngblood“, „JP Cooper“ ir kiti), Kroatijos festivalis „INmusic“ („Kings of Leon“, „Arcade Fire“, „Alt-J“, „Kasabian“ ir kiti) ir graikų „Fuzz Club“ („Amon Amarth“, „Kreator“, „Morbid Angel“ ir kiti).

Lietuvoje retai su kuo taip atvirai ir naudingai gali pasikalbėti panašiomis temomis, nes kiekvienas šių partnerių turi neįkanojamai didelę patirtį koncertų organizavimo srityje.

„Prancūzijoje ne tik ieškojome naujos įdomios muzikos, bet ir daug dirbome su „Europavox“ projekto partneriais. „Europavox“ festivalyje vykusios darbo sesijos, kurių metų dalindavomės renginių ir koncertų organizavimo patirtimis, trūkdavo nuo ankstaus ryto iki pat vakaro ir buvo be galo vertingos. Lietuvoje retai su kuo taip atvirai ir naudingai gali pasikalbėti panašiomis temomis, nes kiekvienas šių partnerių turi neįkanojamai didelę patirtį koncertų organizavimo srityje. Pavyzdžiui, Paul Henry iš belgų kultūros centro „Le Botanique“ muzikos industrijoje dirba net 35 metus. Visi šie partneriai matė, girdėjo ir patyrė labai daug. Tvirčiau jautiesi, kai supranti, kad tuo pačiu, kaip ir mes „Lofte“, gyvena daugelis Europos muzikos klubų ir festivalių“, – įspūdžiais dalinasi Ž.Diawara.

Ieškoma lietuvių grupė, kuri pasiryš užkariauti Europą

Paskutinės „Europavox“ darbo sesijos metu Prancūzijoje visi septyni partneriai sutarė dėl naujos muzikinių mainų strategijos – per ateinančius tris metus kiekvienas partnerių išrinks po vieną grupę iš savo šalies, kuriai bus skiriamas ypatingas dėmesys. Išrinkta grupė keliaus po visą Europą ir koncertuos ne tik partnerių klubuose ir festivaliuose, bet ir, pavyzdžiui, žymiajame „Rock En Seine“ festivalyje Prancūzijoje.

Lietuvių atstovą iki šių metų pabaigos išrinks menų fabrikas „Loftas“. Pagrindiniai kriterijai šiai grupei bus pasiryžimas užkariauti Europą: grupė turi būti aktuali, išleidusi naują albumą ar turinti daug šviežių kūrinių, veiklų vadybininką ar įrašų kompaniją ir daug ryžto pavergti europiečių ausis.

Pagrindinis į mūsų ir „Europavox“ akiratį patenkančių grupių kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Jei grupė dainuoja ne angliškai, o savo šalies kalba – tai ne minusas, o privalumas.

„Europavox“ mainų projekto misija yra pristatyti jaunus, bet labai perspektyvius muzikos atlikėjus ir grupes iš visos Europos, stengiantis, kad tai nebūtų muzikantai vien iš muzikos industrijoje šiuo metu lyderiaujančios Didžiosios Britanijos. Taip, ten be galo daug gerų grupių, bet jų yra ir kitose Europos šalyse – tik reikia juos atrasti. Šiuo projektu to ir siekiame – ieškome perspektyviausių jaunų grupių ir suteikiame joms sceną Europoje, – pasakoja V.Diawara. – Pagrindinis į mūsų ir „Europavox“ akiratį patenkančių grupių kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Jei grupė dainuoja ne angliškai, o savo šalies kalba – tai ne minusas, o privalumas. Nes pajusti muzika nebūtina suprasti dainos žodžių – svarbiausia energija. Tai universali kalba, kurią supranta visi muzikos gerbėjai.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Živilė Diawara
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Živilė Diawara

Ši nauja strategija plačiau bus pristatyta rugsėjo 8–9 d. Vilniuje vyksiančio muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu per „What's Next in Music?“ muzikos konferenciją. Jos metu į Vilnių atvyksiantys „Europavox“ projekto atstovai iš Prancūzijos ne tik daugiau papasakos apie šias grupių paieškas, bet ir pristatys „Europavox“ platformą internete.

Sparčiai augantis muzikos portalas vienija Europos muzikos grupes, prodiuserius, koncertų ir festivalių organizatorius, muzikos kritikus. „Šio „Europavox“ portalo potencialas didžiulis – vis dažniau dideli Prancūzijos ar kiti Vakarų Europos muzikos festivaliai naujų garsų ir grupių ieško būtent jame, nes šiame portale galima rasti kruopščiai atrinktą įdomiausių Europos grupių duombazę. Registruotis į ją gali bet kuri grupė, Lietuvos taip pat. Sulaukusi portalo komisijos patvirtinimo tokia grupė gali žengti labai svarbų žingsnį savo karjeroje,“ – atskleidžia V.Diawara.

„Europavox“ scena „Loftas Fest“ festivalyje

Šiemet „Loftas Fest“ festivalyje įsikursiančioje „Europavox“ scenoje pasirodys dešimt grupių iš devynių šalių: „Ulfur Ulfur“ iš Islandijos, „Noiserv“ iš Portugalijos, „Noep“ ir „vonKuusk“ iš Estijos, „Black Oak“ iš Olandijos, „Ezeri“ iš Latvijos. Šioje scenoje pasirodys ir dvi lietuvių grupės „ba.“ bei „Solo Ansamblis“.

Muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“ įsikursianti „Europavox“ scena bus nemokama („Facebook“ renginyje pasižymėjus „Going“) ir veiks abi festivalio dienas rugsėjo 8–9 d.

Daugiau informacijos apie „Europavox“ sceną ir „Loftas Fest“ programą galima rasti čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kauno valdžia paaiškino, kodėl mirštančiųjų norus pildančiai įstaigai neskiria patalpų

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Atrasti savo šalies virtuvę (mano šeimos istorija)

15min iš Ploješčio Sportas

Rinktinė Rumunijoje: istorinis mačas, karučiai prieš pat autobusą ir E.Jankausko pokštai apie L.Antalį

Verslas

Kripto-pagirios kirto technologijų gigantei „Nvidia“ – neapsimoka kasti valiutų

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 lapkričio 11 – 17 d.)

Gazas

Naujos gatvės Vilniuje – kol kas tik planuose ir vizijose

Aktualu

Kaune piliečiai sučiupo girtą „Volvo“ vairuotoją, kuris spruko sužeidęs 3 vaikus

Verslas

Namo administratoriaus veikla nusivylęs kaunietis: „Tai įsišaknijusi problema“

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Aktualu

Vilniaus stotyje į tarpmiestinį autobusą vėlavęs senolis sustabdė jį ne taip, kaip planavo

Aktualu

Alytaus kalinių sargas, kuriam neva perpjauta gerklė, išliko ramus: „Psichologiškai pasiruošęs!“

24sek

Triuškinantį pranašumą nubraukę „Skycop“ krepšininkai krito prieš „Juventus“

Interviu Kultūra

„Šokolado“ autorė J.Harris: „Dažnai rašau knygas, kad paerzinčiau ar paneigčiau kažkieno nuomonę“

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

Maistas

10 kvapniųjų mandarinų receptų: nuo gaivių salotų iki jogurtinio torto

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

Gazas

Panevėžiečių dėmesį kaustė miesto gatvėmis važinėjantis „Agrorodeo“ ekipažas

Pasaulis kišenėje

Pelkių dvikova: kuri kemsynė gražesnė – lietuviška ar latviška?

Gyvenimas

Itin trumpa veido mankšta padės atsikratyti nosies ir lūpų raukšlių

Naujienos

Aktualu

Kauno valdžia paaiškino, kodėl mirštančiųjų norus pildančiai įstaigai neskiria patalpų

Pasaulis kišenėje

Kodėl Berlynas niekada nebus toks, koks buvo iki karo – ir to net nereikia

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Atrasti savo šalies virtuvę (mano šeimos istorija)

Tiesiogiai Sportas

Bušido turnyro kovos: S.Maslobojevo sugrįžimas bei antrasis E.Petrausko profesionalus mūšis

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 lapkričio 11 – 17 d.)

Verslas

Kripto-pagirios kirto technologijų gigantei „Nvidia“ – neapsimoka kasti valiutų

Tiesiogiai Sportas

Stebėkite tiesiogiai: „Vytis“ kaunasi su Čempionų lygos laimėtojais

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: ištirpstantys gamtoje namai Pervalkoje

15min iš Ploješčio Sportas

Rinktinė Rumunijoje: istorinis mačas, karučiai prieš pat autobusą ir E.Jankausko pokštai apie L.Antalį

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Gazas

Naujos gatvės Vilniuje – kol kas tik planuose ir vizijose

Aktualu

Kaune piliečiai sučiupo girtą „Volvo“ vairuotoją, kuris spruko sužeidęs 3 vaikus

Verslas

Namo administratoriaus veikla nusivylęs kaunietis: „Tai įsišaknijusi problema“

Aktualu

Alytaus kalinių sargas, kuriam neva perpjauta gerklė, išliko ramus: „Psichologiškai pasiruošęs!“

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

24sek

Triuškinantį pranašumą nubraukę „Skycop“ krepšininkai krito prieš „Juventus“

Interviu Kultūra

„Šokolado“ autorė J.Harris: „Dažnai rašau knygas, kad paerzinčiau ar paneigčiau kažkieno nuomonę“

Maistas

10 kvapniųjų mandarinų receptų: nuo gaivių salotų iki jogurtinio torto

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma