Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 14d. 12:22

„Europavox“ projektas ieško lietuvių grupės, kuri pasiryš užkariauti Europą

„Loftas fest“ akimirka
„Lofto“ nuotr. / „Loftas fest“ akimirka

Liepos mėnesį Prancūzijoje baigėsi keturias dienas vykęs vienas reikšmingiausių „showcase'nių“ Europos muzikos festivalių „Europavox“, kurio scena jau antrus metus iš eilės įsikurs ir šiemet rugsėjo 8–9 d. vyksiančiame muzikos bei menų festivalyje „Loftas Fest“ Vilniuje.

„Europavox“ festivalyje, kuris vyko Clermont-Ferrand mieste Prancūzijoje, lankėsi ir menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai Viktoras bei Živilė Diawaros, kurie ne tik ieškojo naujų grupių, bet ir intensyviai dirbo su kitais Europos muzikos industrijos profesionalais. Jiedu iš Prancūzijos parsivežė ne tik naujų įžvalgų, muzikinių atradimų kuriuos išgirsime „Loftas Fest“ festivalyje, bet ir gerų žinių lietuvių atlikėjams – „Europavox“ projektas ieškos lietuvių grupės, kuri pasiryš užkariauti Europą.

Įspūdžiai po „Europavox“ festivalio Prancūzijoje

Iš Prancūzijos grįžę Viktoras ir Živilė Diawaros pasakoja, kad viešnagė „Europavox“ festivalyje buvo ne tik labai vertinga, bet ir įkvepianti patirtis.

„Europavox“ festivalyje šiemet lankiausi jau šeštą ar septintą kartą. Smagu matyti, kaip festivalis auga ir kasmet tampa vis didesniu. Kiekvienais metais jame pasirodo grupės iš kone kiekvienos Europos šalies – nuo Rytų iki Vakarų. „Europavox“ programos direktorius François Audigier per metus perklauso daugiau nei 3000 tūkstančių grupių – tai įspūdingas skaičius, bet dar įspūdingiau yra tai, kad iš šios gausybės jam pavyksta atrinkti tikrų tikriausius perliukus, kurie po kelerių metų tampa tarptautinėmis žvaigždėmis. F.Audigier turi labai gerą ausį ir jo skoniu visiškai pasitikiu“, – pasakoja V.Diawara.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Diawara
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Diawara

Jam pritaria ir Ž.Diawara, teigianti, kad iš „Europavox“ jiedu parsivežė ne tik šviežios muzikos, bet ir naujų įžvalgų apie muzikos industriją. Žiniomis jie dalijosi su „Europavox“ kooperacijos projekto – Europos talentų apsikeitimų platformos, kuriai priklauso ir „Loftas“ partneriais.

Iš viso, kartu su „Loftu“ šiam projektui priklauso septyni itin aktyviai veikiantys Europos muzikos festivaliai ir klubai: menų fabrikas „Loftas“, prancūzų festivalis „Europavox“ (ten yra grojusios tokios muzikos žvaigždės, kaip „Gus Gus“, Pete Doherty, „Placebo“, Benjamin Clementine, „Paprika Korps“, „Casiokids“ ir kiti), belgų kultūros centras „Le Botanique“ (pas juos grojo „the xx“, „Alt-J“, „Bonono“, „Apparat“, „Bat For Lashes“, „The Temper Trap“ ir kiti), italų klubas „Estragon“ („Editors“, „Franz Ferdinand“, Damien Rice, „Babyshambles“, „Queens of the Stone Age“, „The Lumineers“, „Caribou“ ir kiti), austrų klubas „WUK“ („Glass Animals“, „Youngblood“, „JP Cooper“ ir kiti), Kroatijos festivalis „INmusic“ („Kings of Leon“, „Arcade Fire“, „Alt-J“, „Kasabian“ ir kiti) ir graikų „Fuzz Club“ („Amon Amarth“, „Kreator“, „Morbid Angel“ ir kiti).

Lietuvoje retai su kuo taip atvirai ir naudingai gali pasikalbėti panašiomis temomis, nes kiekvienas šių partnerių turi neįkanojamai didelę patirtį koncertų organizavimo srityje.

„Prancūzijoje ne tik ieškojome naujos įdomios muzikos, bet ir daug dirbome su „Europavox“ projekto partneriais. „Europavox“ festivalyje vykusios darbo sesijos, kurių metų dalindavomės renginių ir koncertų organizavimo patirtimis, trūkdavo nuo ankstaus ryto iki pat vakaro ir buvo be galo vertingos. Lietuvoje retai su kuo taip atvirai ir naudingai gali pasikalbėti panašiomis temomis, nes kiekvienas šių partnerių turi neįkanojamai didelę patirtį koncertų organizavimo srityje. Pavyzdžiui, Paul Henry iš belgų kultūros centro „Le Botanique“ muzikos industrijoje dirba net 35 metus. Visi šie partneriai matė, girdėjo ir patyrė labai daug. Tvirčiau jautiesi, kai supranti, kad tuo pačiu, kaip ir mes „Lofte“, gyvena daugelis Europos muzikos klubų ir festivalių“, – įspūdžiais dalinasi Ž.Diawara.

Ieškoma lietuvių grupė, kuri pasiryš užkariauti Europą

Paskutinės „Europavox“ darbo sesijos metu Prancūzijoje visi septyni partneriai sutarė dėl naujos muzikinių mainų strategijos – per ateinančius tris metus kiekvienas partnerių išrinks po vieną grupę iš savo šalies, kuriai bus skiriamas ypatingas dėmesys. Išrinkta grupė keliaus po visą Europą ir koncertuos ne tik partnerių klubuose ir festivaliuose, bet ir, pavyzdžiui, žymiajame „Rock En Seine“ festivalyje Prancūzijoje.

Lietuvių atstovą iki šių metų pabaigos išrinks menų fabrikas „Loftas“. Pagrindiniai kriterijai šiai grupei bus pasiryžimas užkariauti Europą: grupė turi būti aktuali, išleidusi naują albumą ar turinti daug šviežių kūrinių, veiklų vadybininką ar įrašų kompaniją ir daug ryžto pavergti europiečių ausis.

Pagrindinis į mūsų ir „Europavox“ akiratį patenkančių grupių kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Jei grupė dainuoja ne angliškai, o savo šalies kalba – tai ne minusas, o privalumas.

„Europavox“ mainų projekto misija yra pristatyti jaunus, bet labai perspektyvius muzikos atlikėjus ir grupes iš visos Europos, stengiantis, kad tai nebūtų muzikantai vien iš muzikos industrijoje šiuo metu lyderiaujančios Didžiosios Britanijos. Taip, ten be galo daug gerų grupių, bet jų yra ir kitose Europos šalyse – tik reikia juos atrasti. Šiuo projektu to ir siekiame – ieškome perspektyviausių jaunų grupių ir suteikiame joms sceną Europoje, – pasakoja V.Diawara. – Pagrindinis į mūsų ir „Europavox“ akiratį patenkančių grupių kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Jei grupė dainuoja ne angliškai, o savo šalies kalba – tai ne minusas, o privalumas. Nes pajusti muzika nebūtina suprasti dainos žodžių – svarbiausia energija. Tai universali kalba, kurią supranta visi muzikos gerbėjai.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Živilė Diawara
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Živilė Diawara

Ši nauja strategija plačiau bus pristatyta rugsėjo 8–9 d. Vilniuje vyksiančio muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu per „What's Next in Music?“ muzikos konferenciją. Jos metu į Vilnių atvyksiantys „Europavox“ projekto atstovai iš Prancūzijos ne tik daugiau papasakos apie šias grupių paieškas, bet ir pristatys „Europavox“ platformą internete.

Sparčiai augantis muzikos portalas vienija Europos muzikos grupes, prodiuserius, koncertų ir festivalių organizatorius, muzikos kritikus. „Šio „Europavox“ portalo potencialas didžiulis – vis dažniau dideli Prancūzijos ar kiti Vakarų Europos muzikos festivaliai naujų garsų ir grupių ieško būtent jame, nes šiame portale galima rasti kruopščiai atrinktą įdomiausių Europos grupių duombazę. Registruotis į ją gali bet kuri grupė, Lietuvos taip pat. Sulaukusi portalo komisijos patvirtinimo tokia grupė gali žengti labai svarbų žingsnį savo karjeroje,“ – atskleidžia V.Diawara.

„Europavox“ scena „Loftas Fest“ festivalyje

Šiemet „Loftas Fest“ festivalyje įsikursiančioje „Europavox“ scenoje pasirodys dešimt grupių iš devynių šalių: „Ulfur Ulfur“ iš Islandijos, „Noiserv“ iš Portugalijos, „Noep“ ir „vonKuusk“ iš Estijos, „Black Oak“ iš Olandijos, „Ezeri“ iš Latvijos. Šioje scenoje pasirodys ir dvi lietuvių grupės „ba.“ bei „Solo Ansamblis“.

Muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“ įsikursianti „Europavox“ scena bus nemokama („Facebook“ renginyje pasižymėjus „Going“) ir veiks abi festivalio dienas rugsėjo 8–9 d.

Daugiau informacijos apie „Europavox“ sceną ir „Loftas Fest“ programą galima rasti čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

J.Hardeno vedama „Rockets“ laimėjo panaikinusi 21 taško deficitą 

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Gyvenimas

Psichiatras papasakojo, kas vyksta hipnozės metu: ar įmanoma įteigti blogų dalykų

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Populistiniai žemų kainų valgymo ypatumai

Gyvenimas

R.Owensas savo kolekcijos modelius apavė M.Markle mėgiamos kompanijos sportbačiais

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Aktualu

Vilniaus rajone ir Šiauliuose degė namai: žuvo žmonės

24sek

Po apgailėtino pasirodymo – ironiška D.Suttono žinutė

Aktualu

N.Pelosi nelaukė D.Trumpo „kompromiso“ mainais į vyriausybės uždarymo nutraukimą – iškart jį atmetė

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Gazas

Sekmadienį eismo sąlygas sunkins plikledis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Gyvenimas

10 priežasčių namuose auginti daugiau augalų

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

J.Hardeno vedama „Rockets“ laimėjo panaikinusi 21 taško deficitą 

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Populistiniai žemų kainų valgymo ypatumai

Gyvenimas

R.Owensas savo kolekcijos modelius apavė M.Markle mėgiamos kompanijos sportbačiais

Gyvenimas

Psichiatras papasakojo, kas vyksta hipnozės metu: ar įmanoma įteigti blogų dalykų

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas