Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalyje „Aš toks vienas“ – tiksintis gyvos muzikos užtaisas

Festivalis „Aš toks vienas“ sukvietė muzikos mylėtojus
Festivalio organizatorių nuotr. / Festivalis „Aš toks vienas“ sukvietė muzikos mylėtojus
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemaitijos sostinėje, o šiemet išskirtinai ir šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje, Masčio ežero bangomis nuvilnijo gyvos muzikos akordai. Kartu su žiūrovais suskaičiavusi iki trijų, renginio vedėja aktorė Ilona Balsytė paskelbė VI gyvos dainos festivalį Telšiuose „Aš toks vienas“.

Iš pradžių oras nelepino, tačiau tai nesutrukdė džiaugtis koncertu. Gamtos ir miesto apsuptyje Telšiuose, ant Zakso kalno, muzikos gurmanams įteikta geros gyvos muzikos puokštė. Šiųmetis renginys nustebino grupių bei atlikėjų įvairovių gausa.

Didžiąją festivalio sceną papuošė simboliais tapę gitara, saulėgrąžos ir žalios žolės kilimas. Pirmieji pasirodė telšiškiai bardas Romualdas Miškinis ir atlikėja Rasa Vaičkutė.

Renginiu siekiama populiarinti lietuviškas autorines dainas, jų atlikėjus, skatinti įvairių kartų atstovus bendromis pastangomis populiarinti gyvą dainavimą ir grojimą. „Jau penkiskart vykęs festivalis parodė, kad tokio žanro renginys labai reikalingas ir yra populiarus ne tik Žemaitijos regione, bet sutraukia būrius žiūrovų iš visos Lietuvos. Keitėsi metai, mainėsi idėjos ir štai, pernai trankiai atšventę penktąjį jubiliejų, šiemet sugrįžtame prie pagrindinės gyvos dainos „Aš toks vienas“ festivalio koncepcijos – bardų muzikos“, – kalbėjo festivalio koordinatorius Vitalijus Praspaliauskas.

Bardų koncertas šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje vyko šeštąjį kartą. Tai jau tapo gražia tradicija. „Kasmet renginys įgauna naujų spalvų ir akcentų, o šiemet jis buvo dar solidesnis ir profesionalesnis. Žemaičiai didžiuojasi gražėjančiais Telšiais, todėl miesto svečiams turime ką parodyti. Būtent dėl to šiemet gyvos dainos festivalį organizavome ant naujai sutvarkyto Zakso kalno, kur buvo įrengtos dvi scenos: didžioji ir mažoji, atokiau įsitaisę žiūrovai renginį stebėjo per LED ekraną, o neturėję galimybės atvykti į šventę – koncertą galėjo žiūrėti tiesioginės transliacijos metu per internetą“,– sakė Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 vadovas Linas Ulkštinas.

Festivalio organizatorių nuotr./Festivalis „Aš toks vienas“ sukvietė muzikos mylėtojus
Festivalio organizatorių nuotr./Festivalis „Aš toks vienas“ sukvietė muzikos mylėtojus

Koncerte pasirodęs režisierius, aktorius, muzikantas, kompozitorius Vidas Bareikis festivalyje dalyvavo antrąjį kartą. Atlikėjas džiaugėsi, kad publika jį priėmė ypač šiltai. „Čia atvykstu antrąjį kartą. Pirmąjį sykį kartu dalyvavome su Jurga Šeduikyte. Šiemet, kai atvažiavau, iš pradžių nesupratau, kaip čia yra, kad festivalis tas pats, ežeras yra, bet vieta visai kita, – juokavo į renginį atvykęs muzikantas ir tęsė mintį. – Smagu atvažiuoti į Telšius, nes čia puikūs žiūrovai, smagi kompanija“.

Originaliais tekstais ir puikia muzika džiugino dainų autorius, atlikėjas, poetas, kompozitorius, publicistas, skaitovas Domantas Razauskas. Jis – 2008 – aisiais tapo Vytauto Kernagio vardo gitaros apdovanojimo laureatu.

Renginio vedėja I. Balsytė į sceną pakvietė savo draugą aktorių, režisierių, kompozitorių, dainų kūrėją ir atlikėją, profesorių Aidą Giniotį. Jis nustebino ne tik puikiais kūriniais, bet duetu su I. Balsyte žiūrovus pradžiugino daugelio vaikystę menančia daina „Geltonų plytų kelias“.

Gyvos dainos festivalyje „Aš toks vienas“ žiūrovai kompozitoriui, muzikantui, aranžuotojui plungiškiui Andriui Kulikauskui, švenčiančiam 65-ąjį gimtadienį, sudainavo „Ilgiausių metų“. Atsidėkodamas už tai, jis kraštiečius pradžiugino savo žemaitiškais kūriniais.

Jausmingą programą pristatė muziką kitaip matantis Gražvydas Sidiniauskas. Jis – Lietuvos aklųjų choro solistas, dalyvavęs įvairiuose projektuose, televizijos šou. „Pačią pirmąją dainą Gražvydas sukūrė būdamas 12 metų. Tai nebe toks jau ir jaunas dainuojamosios poezijos atstovas“, – muzikantą pristatė I.Balsytė.

Šiemet, be Telšius jau spėjusių pamėgti grupių ir atlikėjų, pirmą kartą Žemaitijos sostinėje gyvai grojo Mindaugas Ancevičius su grupe. Dainuojantis aktorius visiems žinomas kaip serialo „Nemylimi“ personažas Valančiokas. Renginyje debiutavo su kūriniu „Lūpytės“ išgarsėjusi grupė „Baltasis kiras“.

Festivalyje pasirodė visiems gerai žinomas telšiškis Kęstutis Jablonskis su grupe. Jo šlageriais tapę kūriniai sužavėjo ne vieną. Publika skandavo: „Pa – kar – tot!“

Gyvos dainos festivalį baigė ypač daug koncertuojantis kolektyvas „Garbanotas Bosistas“.

Tuo metu, kai didžiojoje festivalio scenoje vieni kitus keitė grupės ir atlikėjai, mažojoje koncertavo, publiką linksmino ir džiugino jaunų bei veržlių telšiškių grupė „Litroll“.

Organizatoriai žiūrovams padovanojo puikų gyvos muzikos koktelį ir nepamirštamas renginio akimirkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 15min kultūra