Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 18d. 11:05

Festivalyje „Kaunas Jazz“ – pritrenkiantis septynių vyrukų balsų orkestras

Grupė „Naturally 7“
Festivalio "Kaunas Jazz' nuotr. / Grupė „Naturally 7“

Vokalinio džiazo mėgėjams šių metų festivalio „Kaunas Jazz“ programa turėtų suteikti tiek džiaugsmo, kiek suteikia Kalėdos, gimtadienis, svaiginantis meilės nuotykis ir mėgstamos krepšinio komandos pergalė sudėjus kartu. Festivalyje pasirodys ne tik vienas ryškiausių pastarųjų keleto metų JAV dainininkų Gregory Porteris, bet ir vokalo grupė „Naturally 7“, sukūrusi savo žanrą ir jame neturinti jokių konkurentų.

„Kaunas Jazz“ žiūrovai jau galėjo mėgautis a cappella žanro dievukų „Take 6” ir „žmogaus – orkestro“ Bobby McFerrino koncertais, bet net ir tuose pasirodymuose buvusius turėtų nustebinti tai, ką scenoje iškrėsti sugeba „Naturally 7“. Septyni vokalo meistrai vien balsais sugeba sukurti skambesį, kuris atstoja visą muzikos grupę. Išsižioję iš nuostabos žiūrovai negali patikėti tuo, ką mato – atrodo, kad skamba ne tik vokalas, bet ir mušamieji, lūpinės armonikėlės, braižomų plokštelių, gitarų garsai. Tačiau apgaulės nėra – viskas, ką girdėsite „Žalgirio“ arenoje, bus gyvai atliekama tik šauniosios vokalo septyniukės balsais.

Pirmoji „Naturally 7“ biografijos eilutė – kaip ir daugelio žinomų JAV džiazo vokalistų. Viskas prasidėjo bažnyčios choruose, kur dainavę broliai Rogeris ir Warrenas Thomasai su bičiuliais nusprendė, kad nori žengti už gospelų muzikos ribų.

Warrenas prisiminė, kad vaikystėje svajojo groti mušamaisiais, tačiau tėvai atsisakė jam nupirkti būgnus, nes baiminosi triukšmo namuose. Užsispyręs berniukas išmoko meistriškai pamėgdžioti būgnų garsus balsu. Tėvai nežinojo, kad jų sprendimas buvo lemtingas.

Pamažu išsivystė idėja – pradėję karjerą kaip tradicinė a cappella grupė, „Naturally 7“ ėmėsi kurti savąją balsų orkestro filosofiją. Publikos užkariavimo misiją jie pradėjo koncertais universitetuose.

VIDEO: Grupės "Naturally 7" pasirodymas

„Dažnai bilietai nekainuodavo nieko. Studentai ateidavo, apsižvalgydavo, dažnai nė nesuprasdavo, kas čia vyksta. Akimis ieškodavo grotuvo, iš kurio sklinda muzika. Bet grotuvo nebuvo. Juos tai suintriguodavo.

Tie koncertai mus daug ko išmokė. Turėdavome publikos dėmesį prikaustyti per pirmas dešimt minučių“, – prisimena grupės narys Rodas Eldridge'as.

Į grupę susirinko marga kompanija – nuo vitaminų parduotuvės vadybininko iki prekių tiekėjo ir kompiuterių specialisto. Suvienyti meilės muzikai, 1999-aisiais jie pradėjo savo kelią, kuris nuo laimėto vokalistų konkurso Niujorke jau nuvedė grupę į įspūdingas aukštumas.

Prieš šešerius metus jie taip sužavėjo vieną populiariausių planetos dainininkų Michaelą Buble, kad šiemet jis jau trečią kartą pakvietė grupę į savo pasaulines gastroles – nepaisydamas to, kad sukeliamomis ovacijomis „apšildytojai“ jau visai rimtai konkuruoja su juo pačiu.

Kai „Naturally 7“ 2009-aisiais koncertavo viename Londono klube, tarp žiūrovų buvo grupę tą dieną per radiją išgirdę legendinis prodiuseris Brianas Eno ir grupės „Coldplay“ lyderis Chrisas Martinas. Jau kitą dieną jie pakvietė dainininkus kartu padirbėti įrašų studijoje. Vokalistų meistriškumas paliko jiems tokį įspūdį, kad pernai „Naturally 7“ buvo pakviesti pasirodyti dviejuose „Coldplay“ koncertuose Niujorke.

Anglijoje šie balsais neįtikėtinus triukus krečiantys virtuozai dainavo „Royal Variety“ šou, po kurio buvo pakviesti susitikti su princu Charlesu. Šveicarijoje „Naturally 7“ dainavo garsiojo prodiuserio Quincy Joneso 75-ojo gimtadienio minėjime, kuris surengtas įžymiajame „Montreux“ džiazo festivalyje.

Vis dėlto tikruoju lūžiu, išgarsinusiu grupę visoje Europoje, tapo Paryžiaus metro nufilmuota grupės atliekama Philo Collinso daina „In The Air Tonight“. Įrašas tapo interneto sensacija ir padėjo grupei pakilti į keliolikos šalių „topus“ – nuo Prancūzijos iki Belgijos ir Portugalijos.

VIDEO: Grupės "Naturally 7" pasirodymas

Jau šešerius metus didžiausius pasaulio festivalius šturmuojantys dainininkai prieš pat šių metų „Kaunas Jazz“ sezoną paskelbė dar vieną puikią žinią – šią vasarą festivalyje „Playboy Jazz“ JAV jie surengs koncertą, kurio ypatingas svečias bus grupe susižavėjęs pianistas Herbie Hancockas. Net jei tai skambės nekukliai, visi džiazo gerbėjai puikiai žino, kad Herbie su bet kuo neprasideda.

Sensacingi dainininkų sugebėjimai kiekvieną dieną sulaukia vis daugiau žiūrovų dėmesio – Jay Leno, Ellen DeGeneres ir kitų garsių JAV TV laidų vedėjų šou viešėję vokalistai sugeba nuo kėdžių pakelti net ir labiausiai atsainią publiką.

Jos pasirodymai dėmesį prikausto nuo pirmos iki paskutinės akimirkos – nesvarbu, „Naturally 7“ dainuoja džiazą, ritmenbliuzą, soulą, „The Beatles“, „Simon & Garfunkel“ ar popgrupės „Mr.Mister“ kūrinius. Svarbu, kad šie vyrai tai daro taip, jog neįsijausti į šią stebuklingą šventę – tiesiog neįmanoma. Įrodydami, kad balsas yra unikalus instrumentas, kurį, beje, reikia kruopščiai saugoti – nė vienas grupės narys nerūko, po koncertų atlikėjai dažniausiai žingsniuoja tiesiai į lovą, nes balso stygoms reikia poilsio. Žinoma, jei pakeliui nepasipainioja toks siautulingas vakarėlis, kokie būna „Kaunas Jazz“ naktiniai „jam session“ – pažiūrėsime, ar vyrukai atsilaikys pagundai, bet tai – jau kita tema.

2010-aisiais Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse dainavę, prestižinėje Niujorko „Madison Square Garden“ salėje koncertą surengusi grupė pirmą kartą Lietuvoje suteiks progą išgirsti tai, kas pelnytai vadinama „unikaliu muzikos atlikimu“. Paskelbus šią žinią, internete pasipylė šauktukai – akivaizdu, kad svajojusių apie šį pasirodymą Lietuvoje tikrai netrūksta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės