Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filharmonija pristatė būsimus antrojo pusmečio koncertus

Nacionalinė filharmonija.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Nacionalinė filharmonija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jubiliejiniam 70-ajam 2010–2011 m. koncertų sezonui pasirinkusi moto perpetuum mobile Lietuvos nacionalinė filharmonija nuosekliai juo seka ir nė kiek nelėtina koncertinio gyvenimo tempo. Ypač intensyvų gruodžio mėnesį vainikavus Naujųjų metų sutiktuvių koncertams, jau sausio 8 d. pradėtas sukti 2011 metų koncertų ratas.

Šį pusmetį, sausio-gegužės mėn. vien Vilniuje klausytojams ketinama pristatyti 57 originalias koncertines programas, dar šešios originalios programos skambės tradiciniame Trakų koncertų cikle „Muzika Trakų pilyje“, nemažai programų bus pakartota ar specialiai parengta įvairiems Lietuvos miestams ir miesteliams. Filharmonijos kolektyvų tradiciškai laukia ir gastrolės į svečias šalis.

Sausio 12 d. Lietuvos pirmininkavimo ESBO pradžios proga Vienoje koncertavęs ir itin šiltų atsiliepimų sulaukęs Lietuvos kamerinis orkestras, LR Užsienio reikalų ministerijos siūlymu, jau trečiadienį, sausio 19 d. 19 val. adekvatų proginį koncertą rengia Filharmonijos salėje. Solo su orkestru gros obojininkas Robertas Beinaris, skambės B. Kutavičiaus, W. A. Mozarto, P. Čaikovskio kūriniai.

Šį mėnesį publikos laukia dar du solidūs šeštadieniniai orkestro muzikos koncertai. Sausio 22 d. 19 val. Filharmonijos salėje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos į Filharmonijos sceną sugrįžtantis svečias iš Prancūzijos – maestro Olivier Grangeanas, klausytojus 2010 m. pradžioje nustebinęs įspūdinga I. Stravinskio „Šventojo pavasario“ interpretacija. Šį kartą dirigento mostai atskleis jo tėvynainio C. Debussy vieną rafinuočiausių simfoninių partitūrų „Fauno popietę“ ir į filosofinius išėjimo amžinybėn slėpinius pasinėrusią R. Strausso simfoninę poemą „Mirtis ir pragiedrėjimas“.

O nepaprastai spalvingą K. Szymanowskio Pirmąjį koncertą smuikui su orkestru atliks Rusnė Mataitytė – mūsų šalies smuikininkė, koncertavusi tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, „Wiener Konzerthaus“ ar Londono „St. John’s Smith Square“ ir puikiai įvertinta kritikų. Smuiko solo skambės ir sausio 29 d. 19 val. Lietuvos kamerinio orkestro koncerte. Su šiuo orkestru grieš jau ne pirmą kartą pas mus koncertuojanti Susanna Yoko Henkel, iš japonų ir vokiečių muzikų šeimos kilusi garsi jaunosios kartos smuikininkė, dažnai vadinama Anne-Sophie Mutter įpėdine. Koncerte skambės dviejų menamų (o gal ir tikrų?) varžovų – A. Salieri ir W. A. Mozarto – kūriniai.

Paskutinį sausio sekmadienį (30 d., 12 val.) Filharmonija kviečia burtis šeimas ir kartu leistis į muzikinę kelionę po stebuklų pasaulį. Koncerte visai šeimai pasakas klasikinės muzikos garsais seks broliai Dainius ir Aidas Puodžiukai (smuikas ir fortepijonas), Rūta Tamutytė (violončelė), šoks Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunosios balerinos, koncertą ves Reda Puodžiukė.

Tai tik keli, artimiausi Filharmonijos rengiami koncertai. Ir šios, ir kitos šį sezoną pristatomos programos publikai leis gėrėtis ir mūsų šalies, ir užsienio atlikėjų kuriamomis profesionaliomis muzikos interpretacijomis, mėgautis ir amžių patikrinta klasika, ir nūdienos kompozitorių kūryba. Ištikimai puoselėjamos ir nacionalinio repertuaro atlikimo tradicijos: nuo chrestomatinių M. K. Čiurlionio ar B. Dvariono opusų, iki A. Martinaičio, G. Kuprevičiaus ar V. Barkausko kūrinių premjerų – per 30 įvairių lietuvių kompozitorių kūrinių įsilies į Lietuvos kolektyvų rengiamas programas.

Šiuo požiūriu ypač išsiskirs vasario 16 d. (18.45 val.) Filharmonijoje rengiamas koncertas. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga numatyta intriguojanti išskirtinai nacionalinės muzikos programa – M. K. Čiurlionio, V. Augustino, F. Latėno, O. Balakausko, V. Jakubėno, Z. Bružaitės, B. Kutavičiaus kūriniai.

Laukia ir pora savito muzikinės monografijos žanro koncertų. Kovo 19 d. 19 val. 80-metį švenčiančio kompozitoriaus Vytauto Barkausko jubiliejiniame koncerte skambės ir ankstesni šio kūrėjo opusai, ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 70-mečiui dedikuotos Septintosios simfonijos premjera. O balandžio 9 d. 19 val. Filharmonija minės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-ąsias metines. Šia proga skambės Simfoninė poema „Miške“ bei Triptikas fortepijonui ir orkestrui, o taip pat – A. Šenderovo muzikinė dedikacija „Skambi naktis... Ir žalios pušys skrenda...“. Programą atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Juozas Domarkas, dainininkė Irena Milkevičiūtė ir pianistas Vytautas Landsbergis.

Filharmonijos Didžiojoje salėje sekmadienių vidudieniais tradiciškai vyks koncertai visai šeimai. Vienuolika nuotaikingų šio ciklo programų jau laukia mažųjų klausytojų ir žiūrovų bei jų tėvelių.

O norintiems išties netradiciškai praleisti sekmadienių popietes Filharmonija siūlo rinktis koncertus Trakų pilyje. Vasario 6 d. čia koncertuos ansamblis „Musica humana“ ir solistai; vasario 20 d. – vyrų vokalinis a cappella ansamblis „Quarum“; kovo 6 d. – Lietuvos kamerinis orkestras ir solistai; kovo 20 d. – Judita Leitaitė (sopranas) ir Čiurlionio kvartetas; balandžio 10 d. – Baltijos gitarų kvartetas; gegužės 8 d. – Joana Gedmintaitė (sopranas), Lina Baublytė (fleita) ir Valstybinis Vilniaus kvartetas.

70-mečio jubiliejaus proga Filharmonija kviečia ne tik į koncertus, bet ir į pažintines ekskursijas bei atviras repeticijas. Porą kartų per mėnesį, penktadieniais (10.45–12.30) rengiamų ekskursijų metu jų vedėja Janina Pranaitytė supažindina su Filharmonijos pastatu ir jo istorija bei atlydi į atviras orkestro repeticijas. Ekskursijų grupės yra sudaromos iš anksto, tad į jas būtina registruotis. Visą reikalingą informaciją rasite interneto adresu: www.filharmonija.lt/ekskursijos. O plačiau apie Filharmonijos rengiamus koncertus skaitykite:www.filharmonija.lt/repertuaras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą