TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „Sounds And Silence“: neįprasta dokumentika apie muzikos pasaulį pakeitusį Manfredą Eicherį

Manfredas Eicheris
Marek Vogel nuotr. / Manfredas Eicheris
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieni žmonės sukūrė produktus, pasaulyje sukėlusius tikrus perversmus. Kiti savo gyvenimus paaukojo nuskriaustųjų gerovei, treti tuo tarpu užkariavo kalnus ir kūrė verslo imperijas. Dar kiti apakino mus savo genialiomis idėjomis ir netradiciniu menu, ką būtų galima prilyginti minties ir raiškos revoliucijai. Į šią kategoriją ir įrašome „ECM Records“ leidyklos vadovą Manfredą Eicherį, pakeitusį muzikos pasaulį savo darbu.

Per 40 metų „ECM Records“, į priekį vedama M. Eicherio vizijų ir estetikos, išleido vienus iš svarbiausių džiazo, eksperimentinės ir moderniosios klasikos įrašų, rašo allaboutjazz.com.

„Sounds And Silence“ – intymus M.Eicherio portretas, be kurio nebūtų sužibęs dabar visų dievinamas džiazo ir moderniosios klasikinės muzikos žvaigždynas. Taigi šveicarai kino kūrėjai Norbertas Wiedmeris ir Peteris Guyeris penkerius metus su kamera sekiojo ECM vadovą tarsi Odisėją, keliaujantį po įvairias šalis, kuriose ECM muzika buvo sukurta natūraliomis tų šalių sąlygomis. 

Nors „Sounds And Silence“ pristatomas kaip dokumentinis filmas, jis ryškiai skiriasi nuo įprastinės dokumentikos; tai greičiau būtų galima įvardyti kaip keistų ir eklektiškų garsų sąliejį, sudarantį vaizduotę sužadinančią ir neįprastą muzikinę simfoniją

Pagrindinė filmo mintis nėra nukreipta vien tik į M. Eicherį: jo asmenybę čia atskleidžia komunikacija su leidyklos darbuotojais ir muzikantais. Pavyzdžiui, filme matome, kaip M. Eicheris seka kompozitoriaus Arvo Pärto įrašo rengimą ortodoksų bažnyčioje Estijoje, dalyvauja pianistės Eleni Karaindrou koncerte Graikijoje, stebi saksofonisto Jano Garbareko ir smuikininkės Kim Kashkashian darbą įrašų studijoje ir t. t. „Sounds And Silence“ suteikia galimybę iš arti išvysti profesionalų M. Eicherio darbą ir jo alchemišką bendravimą su atlikėjais. 

Nors „Sounds And Silence“ pristatomas kaip dokumentinis filmas, jis ryškiai skiriasi nuo įprastinės dokumentikos; tai greičiau būtų galima įvardyti kaip keistų ir eklektiškų garsų sąliejį, sudarantį vaizduotę sužadinančią ir neįprastą muzikinę simfoniją. Tai greičiau ne dokumentika, o komunikacijos, mąstymo filmas: sulipdytas iš elegiškų epizodų ir M. Eicherio gyvenimo akimirkų. Filme neišvysite nuobodžių „portretinių“ scenų, – judėjimas, nors ir lėtas, bet nesiliaujantis visame kūrinyje. Net visi filme rodomi koncertai nufilmuoti skirtingai. Rezultatas – kino kūrinys, kuriame didžiausią vaidmenį atlieka muzikos atlikimas. Gal ne veltui kritikai „Sounds And Silence“ praminė klausymosi ir išgirdimo meno filmu. ECM vadovas M. Eicheris, žvelgdamas į muziką ypač skrupulingai ir tiesiog į ją panirdamas, filme atsiskleidžia kaip dešinioji visų muzikantų ranka. Visa tai vainikuoja sąžiningumas ir absoliutus pasitikėjimas. 

„Sounds And Silence“ – visapusiškai ryškus kūrinys. Tačiau labiausiai jame suspindi būtent M. Eicherio rafinuotos nuojautos, supratimo ir aukščiausio lygio vizijų įgyvendinimas, rimtosios muzikos mylėtojams dovanojantis dangiškas natas. 

DVD „Sounds And Silence“ galite įsigyti „Rūdninkų knygyne“

VIDEO: Filmas „Sounds And Silence“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą