Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 17d. 11:41

Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ garso takelis – kolekcinėje vinilinėje plokštelėje

Arūnas Matelis
Iš parodos „Nuostabieji lūzeriai. Fosilijos“ atidarymo / Arūnas Matelis
Ketvirtadienį Anykščiuose vykstančiame dokumentinio kino festivalyje „Adox“ pristatyta pirmoji Lietuvoje filmo muzikos takelio vinilinė plokštelė – tai režisieriaus Arūno Matelio kurto filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ muzikos takelis, pelnęs „Sidabrinę gervę“. Kolekcinė garso plokštelė išleidžiama limituotu skaičiumi, o joje galima rasti ne tik visą kino filme skambėjusią muziką, tačiau ir į jį nepatekusį kūrinį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Idėja filmo garso takelį išleisti vinilinėje plokštelėje kilo filmo kompozitoriui Alberto Lucendo, kurio nuomone Lietuvos kino akademijos apdovanotas muzikos takelis nusipelnė fizinio pavidalo.

„Bet koks skaitmeninis kūrinys yra linkęs greičiau išnykti, be to, skaitmenizacija tam tikrais aspektais sukėlė devalvaciją: daiktai prarado savo vertę ir daugeliu atvejų – kokybę. Būtent todėl tikiu, kad vertingiems dalykams reikia įgyti fizinę formą, o man geriausias formatas muzikai yra vinilinė plokštelė“, – apie motyvus įrašyti garso plokštelę pasakoja Berlyne gyvenantis ir kuriantis A.Lucendo.

Lietuvoje tai – pirmasis atvejis, kai filmo muzikinis takelis išleidžiamas garso plokštelėje. Jos išleista tik 200 vienetų. Pirmuosius 20 egzempliorių su kompozitoriaus A.Lucendo parašu jau įsigijo kolekcionieriai.

Garso plokštelėje – iš viso šeši kūriniai: ne tik jau pripažinti ir įvertinti ekspertų, tačiau ir vienas, nepatekęs į filmą – pamirštas įdėti į galinius titrus kūrinys „Baikal“. „Kad muzikos kūrinys būtų nepanaudojamas kino istorijoje pasitaiko išties retai, dėl paprasčiausių ekonominių priežasčių: kompozitorių darbas yra brangus ir jų sukurtus kūrinius stengiamasi visad panaudoti. Mes vieno kūrinio neįdėjome, tačiau dabar jis suteikia plokštelei papildomo unikalumo“, – sako filmo režisierius A.Matelis.

Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ garso takelio plokštelę išleido Vokietijos nišinės leidybos prekės ženklas „Midira Records“, kurių internetinėje parduotuvėje ir galima ją įsigyti.

Pasak A.Lucendo, ši įrašų leidybos įmonė buvo jo prioritetas, nes didžiausią dėmesį skiria atmosferinei muzikai bei pirmenybę teikia muzikos kokybei, o ne garsiam vardui ar geriems pardavimams.

Jis pasakoja, kad „Midira Records“ žengė ir papildomą mylią – garso plokštelę išleido ne juodos spalvos, kaip įprasta: „Nuostabiųjų lūzerių“ vinilinė plokštelė yra „Giro d’Italia“ spalvų – rožinės ir žydros.

Amandos Dreamhunter nuotr./Alberto Lucendo
Amandos Dreamhunter nuotr./Alberto Lucendo

Ši vinilinė plokštelė atskleidžia ir užkulisinių filmo kūrimo detalių – muzikiniai kūriniai joje išliko su darbiniais pavadinimais. Pavyzdžiui, filmo epizodui, kuriame dviratininkas baseine daro reabilitacinius pratimus, A.Matelis kompozitoriui pasufleravo kurti muziką įsivaizduojant dvi didžiules planetas, šokančias priešais Saulę. Šio takelio pavadinimas ir išliko „Dancing Planets“.

Oficialiai ketvirtadienį pristatytą vinilinę plokštelę šiuo metu galima pamatyti Anykščiuose vykstančiame dokumentinio kino festivalyje „Adox“, fotografijų parodoje „Nuostabieji Lūzeriai. Fosilijos“, kur ji eksponuojama kaip parodos dalis.

Plokštelę įsigyti galima čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
13:31
23:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata