Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fortepijono muzikos festivalį užbaigs garsi Turkijos pianistė Gulsin Onay

Gulsin Onay
LNF nuotr. / Gulsin Onay
Šaltinis: 15min
0
A A

Užveriant šiųmečio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio duris, lapkričio 30 d. 19 val. Filharmonijoje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir maestro Robertu Šerveniku pasirodys bene ryškiausia Turkijos pianistė, prestižinėse pasaulio salėse koncertuojanti Gulsin Onay. Programoje skambės Edvardo Griego Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll ir Felixo Mendelssohno Simfonija Nr. 3 a-moll, op. 56 („Škotiškoji“).

Pasak Vilniaus fortepijono muzikos festivalio meno vadovės Mūzos Rubackytės, G. Onay prie fortepijono jaučiasi tarsi žuvis vandeny, klausytis jos – didžiulis malonumas. G. Onay fortepijono meno paslapčių sėmėsi iš tokių legendinių pedagogų kaip Nadia Boulanger, Pierre’as Sancanas ar Monique Haas Paryžiaus konservatorijoje. Paryžiaus konservatoriją ji baigė šešiolikos metų ir buvo įvertinta Premier Prix du Piano. Įspūdinga šios pianistės karjera prasidėjo laimėjus prizines vietas tokiuose svarbiuose konkursuose kaip Marguerite Long-Jacques Thibaud Paryžiuje ar Ferruccio Busoni Bolcano mieste.

G.Onay yra surengusi pasirodymų beveik 70-yje pasaulio šalių. Virtuozė bendradarbiavo su dirigentais, iš kurių minėtini V. Ashkenazy, E. Bergelis, M. Boderis, A. Boreyko, J. Faerberis, V. Fedosejevas, E. Gardneris, I. Metzmacheris, E.-P. Salonenas, V. Sinaiskis ir kt. 2007 m. pianistė pelnė Lenkijos apdovanojimą už išskirtines F. Chopino muzikos interpretacijas. Taip pat pasaulyje G. Onay yra plačiai žinoma kaip viena ryškiausių kompozitoriaus A.A. Sayguno kūrinių atlikėjų, šio autoriaus muziką ji įtraukia į savo pasirodymus, garso įrašus. Tarp kitų šiuolaikinių kompozitorių, savo kūrinius paskyrusių G. Onay, – H. Stuppneris, D. Dufour, J.-L. Petit, M. Dürrüoğlu-Demirizas ir M.-A. Hamelinas.

G. Onay diskografijoje – daugiau kaip 20 albumų. 2007 m. įrašyti P. Čaikovskio ir S. Rachmaninovo fortepijoniniai koncertai buvo palankiai įvertinti kritikų už ypač virtuozišką atlikimą, 2008 m. plačiai pasaulyje pasklido dviejų A.A. Sayguno fortepijoninių koncertų įrašas. JAV kompanija VAI išleido pianistės vaizdo įrašą, kur ji groja E. Griego ir C. Saint-Saënso koncertus, 2011 m. pasirodė jos rečitalio Majamio fortepijono festivalyje vaizdo įrašas. Tarp naujausių G. Onay garso įrašų – jos rečitalių, kur skamba J. Haydno, F. Liszto, F. Schuberto muzika, kompaktinės plokštelės („Dorian Sono Luminus“). Nemaža G. Onay pasirodymų gyvai transliuoja Europos, JAV radijas ir televizija.

G. Onay suteiktas Turkijos valstybinio artisto vardas, ji yra Ankaros prezidentinio orkestro solistė, Bilkento universiteto Ankaroje reziduojanti artistė. Garbės daktaro vardus jai yra suteikę Bosforo universitetas Stambule ir Hacetepės universitetas Ankaroje. 2007 m. G. Onay pelnė muzikos fondo „Sevda-Cenap And“ garbės aukso medalį, 2011 m. buvo nominuota G. Donizetti klasikinės muzikos apdovanojimams ir buvo išrinkta „Metų pianiste“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau