Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2021 birželio 1d. 09:43

Virtuozo L.Geniušo koncertas su simfoniniu orkestru – jau liepos 1-ąją

Lukas Geniušas
Asmeninio archyvo nuotr. / Lukas Geniušas
Vieno ryškiausių Lietuvos fortepijono virtuozų Luko Geniušo koncertas su Nacionaliniu simfoniniu orkestru įvyks liepos pirmąją. Pianistas koncertuos Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, kur pirmą kartą Lietuvoje atliks iškilaus lenkų kompozitoriaus Witoldo Lutosławskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui – kūrinį, laikomą embleminiu XX a. klasikinės muzikos opusu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Orkestrui diriguos įžymus austrų dirigentas ir kompozitorius Beat Furrer, koncerte taip pat dalyvaus garsus smuikininkas Ernst Kovacic. Laikantis Vyriausybės nustatytų reikalavimų renginiams, visi anksčiau ar dabar bilietus įsigyję žiūrovai galės laisvai ir nevaržomai apsilankyti šiame koncerte. Bilietų kiekis į šį koncertas labai ribotas.

Lukas Geniušas yra vienas ryškiausių ir talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. „Jis skambina raiškiai – kaip jaunas atlikėjas, tebelaimintis konkursus, bet ir brandžiai – kaip muzikantas, gebantis atskleisti kūrinio architektūrą, o jo ekspresija toli gražu nėra savitikslė“, – apie pianistą rašė britų dienraštis „The Guardian“. Jo rečitaliai skamba garsiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“ ir „Auditorium du Louvre“, Niujorko „Frick Collection“, Genujos „Teatro Carlo Felice“, Milano „Sala Verdi“, Didžioji Maskvos konservatorijos salė ir kt. Lietuvoje Lukas Geniušas yra surengęs eilę koncertų „Vilniaus festivalyje“, „Gaidoje“ ir kt.

Lukas Geniušas – plataus kūrybinio akiračio menininkas, atliekantis labai įvairų repertuarą, nuo baroko ar Ludwigo van Beethoveno koncertų fortepijonui, klasikinio rusų repertuaro (P.Čaikovskis, S.Rachmaninovas, S.Prokofjevas) iki didingo Paulio Hindemito ciklo „Ludus tonalis“ ir Johno Adamso bei Arvo Pärto kūrinių. Ši įvairovė atsispindi Luko Geniušo diskografijoje, įvertintoje ir apdovanojimų: jo įgrotas diskas su dviem S.Prokofjevo sonatomis 2019 metais pelnė pristižinį „Diapason d’OR“ prizą.

Pianisto gerbėjai žino, kad Lukas gimė Maskvoje, pianistų Petro Geniušo ir Ksenijos Knorre šeimoje; jo močiutė buvo garsi Maskvos konservatorijos fortepijono profesorė Vera Gornostajeva, o senelis – dirigentas ir pianistas Rimas Geniušas. 2010 m. Lukas Geniušas nugalėjo Ginos Bachauer pianistų konkurse Solt Leik Sityje (JAV) ir laimėjo II vietą garsiajame Fryderyko Chopino konkurse Varšuvoje, o 2015 metais pelnė sidabro medalį dar vienoje pianistų mekoje – Piotro Čaikovskio konkurse Maskvoje.

Būdamas smalsus Lukas Geniušas imasi išskirtinių šių laikų klasikos kūrinių. Taip yra ir šįsyk, pianistui ruošiantis pirmą kartą Lietuvoje pagroti Witoldo Lutosławskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vieną žymiausių šio žanro kūrinių XX amžiaus muzikos istorijoje. Vienu iškiliausių lenkų kompozitorių po F.Chopino laikomas W.Lutosławskis savo vienintelį Koncertą fortepijonui parašė 1988 m. garsiojo Zalcburgo festivalio užsakymu: kūrinio premjerą atliko pasaulinė fortepijono įžymybė Krystianas Zimermanas, kuriam ir dedikuotas kūrinys, bei paties W.Lutosławskio diriguojamas Austrijos radijo orkestras.

Polyarnaya nuotr./Lukas Geniušas
Polyarnaya nuotr./Lukas Geniušas

W.Lutosławskis Koncerto fortepijonui idėją brandino kone visą savo gyvenimą. Žėrintį ir virtuozišką, o kartu intelektualų opusą anuomet puikiai priėmė tiek reiklioji Zalcburgo festivalio publika, tiek viso pasaulio kritika. „New York Times“ rašė, kad „plačiais muzikiniais gestais ir kupina dramatinės įtampos solisto ir orkestro sąveika“ W.Lutosławskio koncertas fortepijonui atiduoda duoklę instrumentiniam koncertui kaip vienam populiariausių muzikos žanrų.

Luko Geniušo koncertas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru – liepos 1 d. Nacionalinėje filharmonijoje. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams