Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsiam džiazo pianistui Vilniuje pritarė griaustinis

 Eldaro Djangirovo koncertas „Piano.lt“ festivalyje
Laimutės Vasiliauskaitės-Rožukienės nuotr. / Eldaro Djangirovo koncertas „Piano.lt“ festivalyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4) trečiadienio vakarą Piano.lt vasaros festivalio metu džiazavo Eldaras Djangirovas. Šis jaunas kirgizas, su šeima nuo vaikystės gyvenantis Amerikoje, žurnalo „Jazz Times“ nuomone, galbūt yra sudaręs sutartį su Liuciferiu.

25-metis Eldaras groja pianinu nuo trejų, devynerių dalyvavo tarptautiniame festivalyje Sibire, kur buvo pastebėtas Niujorko džiazo eksperto Ch.McWhortero. Taip iš Kirgizijos atsidūrė JAV, kur sulaukęs dvylikos tapo pasauline garsenybe.

Jį pristatęs aktorius Andrius Bialobžeskis teigė, kad Piano.lt festivalio rengėjai, nepaisant prognozuojamo škvalo, reguliuoja orą, tad nevardindamas daugybės Eldaro titulų paragino pirkti jo garso įrašus (albumas „Re-imagination“ 2008 m. buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui).

Pasisveikinęs lietuviškai ir padėkojęs už garbę groti šioje scenoje, mandagusis kirgizas temperamentingai, drausmingai ir ekspresyviai ėmė groti „Chicko Corea“. Tuo metu praplaukė vienas debesėlis, virš stogų praskrido lėktuvas, o dangus palengva ėmė niauktis. Vieną improvizaciją Eldaras ilgai grojo tik kaire ranka, o kai ėmė skambinti abiem – atrodė, kad groja visas orkestras. Tapo tylu kaip prieš audrą. Pianistui ritmiškai ėmė grūmoti griaustinis.

Pradėjus groti George'ą Gershwiną, palengva ėmė krapnoti. Klausytojai išskleidė skėčius, tačiau nepajudėjo iš vietos. Kaip ir tikėtasi, audra praėjo pro šalį. Džiazo gerbėjai turėjo progos čia pat kieme apžiūrėti ir Ramūno Danisevičiaus parodą „Horizontai“. Šiltas vakaras kvepėjo ozonu ir impresionizmu.

Laimutės Vasiliauskaitės-Rožukienės nuotr./ Eldaro Djangirovo koncertas Piano.lt festivalyje
Laimutės Vasiliauskaitės-Rožukienės nuotr./ Eldaro Djangirovo koncertas „Piano.lt“ festivalyje

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau