Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausi šalies pučiamųjų orkestrai vėl varžysis Panevėžyje

Čempionato akimirka
Organizatorių nuotr. / Čempionato akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 11-13 dienomis Panevėžyje vėl skambės pučiamųjų instrumentų muzika. Aukštaitijos sostinėje bus surengtas tradicinis, keturioliktasis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Pučiamieji skambės tris dienas

14-asis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas – tarptautinis orkestrinės muzikos renginys, puoselėjantis senąsias Dainų švenčių tradicijas, atėjusias iš Šveicarijos. Orkestrų čempionato svarba – išlaikyti ir kurti naujus kolektyvus Lietuvoje, ruošti juos dainų šventėms ir kelti jų muzikinį lygį.

Ši gyvos muzikos fiesta Panevėžyje atvers duris net 3-jose skirtingose erdvėse, leis išklausyti daugiau nei 35 orkestrus iš visos Lietuvos ir užsienio. Renginyje pasirodys per 1000 muzikantų. Jie varžysis penkiose kategorijose – nuo mažiausių orkestrų iki profesionalų lygio.

 nuotr./Čempionato akimirka
Organizatorių nuotr./Čempionato akimirka

Į nemokamus renginius balandžio 11 – 13 dienomis kvies Vytauto Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio bendruomenių rūmai, o baigiamasis koncertas balandžio 12 d. 19 val. vyks Panevėžio kino centre „Garsas“ kartu su Vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniu orkestru.

Kaip ir kasmet, čempionato metu svečiai kviečiami į muzikos instrumentų parodą, kuri bus atidaryta balandžio 11 d. 14val. Panevėžio bendruomenių rūmuose.

VIDEO: Praėjusių metų čempionato dalyviai

Laukia garbių svečių

Šiemet čempionatas muzikaliai ir kultūriškai spalvingas. Tarptautinis orkestrinės muzikos renginys sulauks svečių iš Latvijos, Estijos, Nyderlandų ir netgi Šveicarijos. Šios šalies atstovų dalyvavimas ir parama orkestrų čempionatui neeilinė – atsiveria svarbūs istoriniai, kultūriniai, muzikiniai ryšiai.

 nuotr./Čempionato akimirka
Organizatorių nuotr./Čempionato akimirka

Kiekvienais metais dalyvauti čempionato renginiuose kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių, todėl šiemet čempionate dalyvaus vienas iš žymiausių kompozitorių, kuriančių muziką pučiamųjų instrumentų orkestrams – Oliveris Waespi (Šveicarija).

Būtent šio kompozitoriaus kūrinius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija išrinko kaip privalomus atlikti visose kategorijose.

VIDEO: 2013-ųjų metų čempionato akimirka

Dalyvius matyti galės vienintelis komisijos narys

Taip pat renginyje lankysis ir Olandijos „Brass band“ orkestrų asociacijos narys Jacobas Dijkstra bei šveicarų solistas Arminas Bachmanas. Čempioanto dalyvius vertins kompetetinga komisija.

Siekiant išvengti simpatijų ir antipatijų, komisija bus pasodinta už širmos ir nuomonę galės susidaryti tik klausydama pučiamųjų muzikos. Vienam arbitrui bus leista pasirodymus ir stebėti. Jis vertins dirigento darbą, vizualinį pasirodymo pateikimą.

Pasirodys ir mažiausi orkestrai, ir scenos grandai

A kategorijoje varžysis daugiausiai dalyvių. Ši kategorija vienija mažiausius orkestrus, kurie buriasi šalies miestelių kultūros centruose. B kategorijoje dalyvaus muzikos, menų ir aukštųjų mokyklų orkestrai. Taip pat čia varžosi ir žemesnėje A kategorijoje anksčiau nugalėję ir į aukštesnį lygį pakilę orkestrai.

A ir B kategorijų dalyviai taip pat išskirti ir į dar dvi kategorijas. Vienoje jų varžysis išskirtinai varinių pučiamųjų instrumentų orkestrai, kitoje – visi likę.

C kategorijoje taip pat dalyvaus savo laiku iš žemesnių kategorijų į šias aukštumas įkopę orkestrai.

 nuotr./Čempionato akimirka
Organizatorių nuotr./Čempionato akimirka

D kategorijoje susirungs dar pajėgesni pučiamųjų orkestrai, o E kategorijos dalyvių gretose pasirodys tikri profesionalai, pelnę nacionalinį bei tarptautinį pripažinimą.

„Sunku pasakyti, kas yra favoritai. Dažnai tie orkestrai, dalyvaudami regioniniuose turuose neparodo visko, ką moka ir ką gali. Visi nori pateikti staigmeną varžovams ir anksčiau laiko savo kozirių neatskleidžia. Mes jau išmokome regioniniuose turuose neparodyti maksimumo. Ruošiamės taip, kad geriausią formą įgautume čempionato dienomis. Jeigu norite paklausyt geriausio skambesio, ieškokite balandžio mėnesį vykstančių pučiamųjų orkestrų“, – sakė Šilagalio kultūros centro orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsva.

 nuotr./Čempionato akimirka
Organizatorių nuotr./Čempionato akimirka

Orkestrai kovoja ir dėl prestižo

Orkestrai į kategorijas skirstomi pagal jų dydį ir pasiekimus. Čempionato organizatoriai yra netgi sudarę specialų sąrašą, kuriame užfiksuoti šiame renginyje dalyvaujančių orkestrų rezultatai.

Natūralu, kad į aukščiausias lentelės vietas pretenduoja tie orkestrai, kurie šiame čempionate dalyvauja nuolat, mat lentelė sudaroma atsižvelgiant į penkerių pastarųjų metų pasiekimus.

Vieta Orkestras Taškai
1 Brass Band „SENJORAI” 1909,7
2 Lietuvos kariuomenės orkestras 1856
3 Pabradės fanfarinis orkestras 1800,72
4 Panevėžio r. varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „AUKŠTYN” 1799,86
5 Kauno J.Gruodžio konservatorijos pučiamųjų instrumentų orkestras 1765,58
6 Trakų r. Rūdiškių varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „RŪDIŠKIŲ BRASS BAND“ 1457,52
7 Plungės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras 1247,61
8 Trakų fanfarinis orkestras 1232,5
9 Panevėžio r. Šilagalio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „SKLEPUČINI“ 1168,82
10 Šilutės menų mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras “PAMARYS” 1011,68
11 Kauno miesto pučiamųjų instrumentų orkestras „ĄŽUOLYNAS“ 916
12 Kauno r. Garliavos Jonučių vid. Mok. orkestras JONUČIŲ BRASS 836,16
13 Mažeikių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras MAŽEIKIŲ „DŪDORIAI“ 789,61
14 Trakų r. Aukštadvario orkestras „AUKŠTADVARIO GRIAUSMAS“ 763,04
15 Panevėžio r. Smilgių kultūros centro jungtinis Perekšlių ir Sujetų pučiamųjų instrumentų orkestras „SAULUTĖ“ 748,51
16 Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos ir Aukštakalnio pagrindinės mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras 735,91
17 Vilniaus Broniaus Jonušo  muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras 734,75
18 Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų instrumentų orkestras 722,48
19 Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras 647,83
20 Grigiškių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras 632,88
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau