Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 29d. 00:06

Gorano Bregovičiaus koncertas iš Vilniaus vijo žiemą (nuotraukos)

Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Koncerto akimirka

Antradienio vakarą Vilniuje, Pramogų arenoje, vyko garsiausio Balkanų kompozitoriaus Gorano Bregovičiaus ir jo grupės „Weddings and Funerals Orchestra“ koncertas. Gausiai susirinkusi publika dvi valandas siautė pagal užkrečiamas ir gyvenimo džiaugsmu spinduliuojančias melodijas.

Netikėtai užgroję orkestro nariai į sceną žengė tiesiai iš klausytojų minios. Netrukus scenoje pasirodė dvi tautiniais drabužiais apsirengusios pritariančiosios vokalistės ir tradiciškai baltu kostiumu pasipuošęs G.Bregovičius. Linksmybės prasidėjo. Nuo pat pirmos dainos ramiai sėdėti koncerto metu nepanorę žiūrovai plūdo į praėjimus ir su kiekviena daina jų buvo vis daugiau ir daugiau. Panašu, kad tokiam renginiui būtų labiau pravertusi didesnė erdvė stovimoms vietoms, nes apsaugos darbuotojams vis teko stumti atgal prie scenos artėjančius klausytojus. Minioje buvo galima išvysti ir itin originaliai renginiui pasiruošusių, lyg iš E.Kusturicos filmų nužengusių veikėjų – skrybėlėtų vyrų su lazda ir paveikslu auksuotais rėmais su šuns atvaizdu.

Koncertas prasidėjo nuo dainos, skambėjusios režisieriaus Emiro Kusturicos filme „Underground“. Žiūrovai galėjo išgirsti ir gerai pažįstamą, šiųmetėje „Eurovizijoje“ Serbijos atstovo Milano Stankovičiaus dainą „Ovo Je Balkan“, kurią šiam konkursui sukūrė G.Bregovičius.

Tikras Balkanų karštis plūstelėjo suskambus dainos „Gas Gas“ garsams, o „Ringe ringe raja (Ya Ya)“ privertė visus kartu užtraukti nesudėtingą priedainį. Klausytojai itin šiltai pasitiko legendinius kūrinius „Ederlezi“, „Mesecina“, o nostalgišką dainą „In The Death Car“ G.Bregovičiaus prašymu kartu dainavo visos merginos. Paskutinis turėjęs būti kūrinys sulaukė plojimų audros ir privertė netrukus grįžti sceną palikusius muzikantus.

„Man labai malonu, kad jums patiko mano koncertas“, – publikai šypsojosi Balkanų liaudies muzikos ir čigoniškų melodijų pažėręs G.Bregovičius.

Klausytojams garsiai skanduojant „Kalašnikov“, kompozitorius šmaikštavo suprantąs, kad daugelis nori išgirsti užstalės dainų, todėl netrukus suskambo 2008 metais pasirodžiusio albumo „Alkohol“ to paties pavadinimo daina. Orkestras išvyko įvykdęs publikos pageidavimą – sugrojo populiarųjį „Kalašnikov“, kurio metu klausytojai jau nebepaisė apsaugos darbuotojų nurodymų ir iš peties siautė prie pat scenos.  

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Koncerto publika

 

Temos: 1 Emiras Kusturica
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės