Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grupės „Subtilu-Z” virtuozai pirmą kartą pasirodys Kairėnų vasaros festivalyje

„Subtilu-Z“ koncertas „Subtilu-Z“ koncerto svečiai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Subtilu-Z“ koncertas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Liepos 20 dieną, 19 val. Kairėnų vasaros festivalio koncerte skambės pasaulio muzika ir gražiausios kūrinių improvizacijos, kurias atliks keturi profesionalūs muzikantai, pasivadinę grupe „Subtilu-Z“: Povilas Velikis – akordeonas, Dmitrijs Mihailovs – akordeonas, Laurynas Vaitkus – tenorinė birbynė, Vytautas Švažas – perkusija.

„Subtilu-Z“ yra ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs pasiekti išskirtinės skambesio kokybės ir per vienuolika gyvavimo metų ženkliai priartėjęs prie šio ambicingo plano išpildymo. Empirinio patyrimo ir nuodugnių tyrinėjimų keliu jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad:

  • muzika nėra tik garsas;
  • instrumentai tėra priemonė muzikinei energijai išreikšti;
  • muzikinės energijos nebūna per daug.
  • Taip pat ir patvirtinti seniai žinomą aksiomą, jog svarbu ne tai, kas grojama, o kaip.
    Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Subtilu-Z“ koncertas
    Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Subtilu-Z“ koncertas

Tai yra didysis ketvertas... Tiksliau, daugiau nei ketvertas, palaikomas gerų bičiulių anapus scenos. O kiekvienas klausytojas, atsidūręs „Subtilu-Z“ veikimo zonoje, pavirsta šito nuotykio suokalbininku ir muzikinio pasakojimo personažu. Jie kuria tai, ką jie mano esant geriausiu dalyku pasaulyje, eina link to, kas jų jutimu yra muzikos pašaukimas ir tikslas – sujaudinti klausytoją, kalbėti jam, atskleisti vidinius, svarbius išgyvenimus.

„Subtilu-Z” kviečia drauge jausti muzikos malonumą, pasiduoti jos energijai, išjungti analitinį protą, atsiriboti nuo prietarų ir paprasčiausiai išgirsti tai, kas neišreiškiama nei natomis, nei žodžiais. O kai tai atliekame ypatingoje aplinkoje – Botanikos sode – abejingų tikrai nelieka. Susitikti koncerte kviečia „Geros muzikos ekspertai“ ir restoranas „Aula“.

Koncertų pradžia – 19 val. Bilietus platina tiketa.lt. Juos taip pat bus galima įsigyti likus 3 val. iki koncertų pradžios prie įėjimo į sodą. Bilieto kaina: 13 eurų, koncerto dieną 15 eurų.

Apie „Subtilu-Z“

Jau beveik dešimtmetį „Subtilu-Z“ pasakoja istorijas. Neįprastas, muzikines istorijas. Tai istorijos, kurios atkeliauja iš įvairiausių pasaulio kraštų, kuriose gausu netikėtų siužeto posūkių, o herojais pasakojimų metu tampa tiek patys atlikėjai, tiek klausytojai.

„Subtilu-Z“ – daugiau dešimtį metų kartu kurianti, grojanti ir koncertuojanti atlikėjų grupė, suformavusi unikalų, su niekuo nesupainiojamą savo atliekamos muzikos pobūdį ir braižą. Crossover muzikos stiliaus kolektyvo nariai neslepia viską grojantys šiek tiek kitaip, nei užrašyta originaliose natose. Džiazas, tango, estrada, akademinė kūryba – grupei nesvetimas nė vienas iš šių žanrų, tačiau į kiekvieną iš jų „Subtilu-Z“ žvelgia per savitą, pasakotojų prizmę. Atlikėjai mėgsta eksperimentuoti, improvizuoti, populiarias melodijas įvilkti į visiškai naują ir anksčiau nedėvėtą rūbą. Juk nuo to pasakojimas tampa tik įdomesnis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Subtilu-Z“ koncertas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Subtilu-Z“ koncertas

Tenorinė birbynė, du akordeonai ir perkusija – unikalus instrumentų derinys, „Subtilu-Z“ išskiriantis iš įvairiausių sudėčių grupių ir ansamblių. Lietuvos publika jau pamėgo pozityvia energija nuolat spinduliuojančius atlikėjus, o užsienio auditorijai pirmoji pažintis su „Subtilu-Z“ grupe visuomet tampa netikėtu atradimu – klausytojai ypač žavisi lietuvių liaudies instrumento birbynės skambesiu ir galimybėmis.

Pastarieji metai grupei buvo kupini naujų patirčių. Vienas išskirtiniausių projektų – „Subtilu-Z“ pasirodymas Vilniuje vykusiame tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“. Kolektyvas dalyvavo renginio atidarymo ir uždarymo iškilmėse, publiką stebino aranžuota muzika iš kino filmų ir ta proga subūrė tikrą birbynininkų, akordeonistų ir perkusininkų orkestrą – vienu metu Nacionalinės filharmonijos scenoje muzikavo net 30 atlikėjų.

Be to, „Subtilu-Z“ pristatė naują vaizdo klipą „Rytmetis Lazdynuose“, kuriame skamba atlikėjų sudėčiai pritaikyta to paties pavadinimo Teisučio Makačino kompozicija. Grupės repertuarą papildė ir roko klasika. Vilniuje vykusios Kultūros nakties metu kolektyvas pirmą sykį atliko naują roko legendų „Scorpions“ dainos „Rock You Like a Hurricane“ versiją, publikos sutiktą audringomis ovacijomis.

Grupė pratęsė bendradarbiavimą su džiazo atlikėja Rūta Švipaite, Bistrampolio festivalyje pirmą sykį koncertavo su duetu iš Izraelio „Jerusalem Duo“ (arfa, saksofonas).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą