Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 04, 10:58

Į sostinę sugrįžta Tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis

Liepos 6 dieną į sostinę sugrįžta Tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis, kurio koncertai tradiciškai skambės trečiadienio vakarais. Pasak organizatoriaus Jurgio Pauliuko, šiais metais žinomi užsienio karilionieriai dovanos daug populiarios ir geros muzikos.
Karilionas, organizatorių nuotr.
Karilionas, organizatorių nuotr.

„Pirmas koncertas liepos 6-ąją bus atliekamas keturiomis rankomis. Gros žmonos ir vyro duetas iš Nyderlandų – Meike Warmoeskerken ir Janno den Engelsman. Liepos 13 dieną norvegė Laura Marie Rueslatten atliks specialiai karilionui parašytus kūrinius. Simboliška, kad ji mūsų festivalyje dalyvauja antrą kartą ir koncertuoja antra“, – repertuarą apžvelgia J. Pauliukas.

Organizatorius priduria, kad trečiuoju pasirodymu išreiškiamas solidarumas su už savo ir Europos laisvę ir demokratines vertybes kovojančia Ukraina. Liepos 20 dieną pradžioje programos ukrainiečių kompozitorių muziką atliks amerikietė kūrėja ir pedagogė Simone Browne, kuri šiuo metu dirba su nuo karo bėgančiais Ukrainos žmonėmis.

Liepos 6 dieną į sostinę sugrįžta Tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis, kurio koncertai tradiciškai skambės trečiadienio vakarais.

„Džiaugiuosi, kad mūsų kvietimą priėmė daugelio pasaulinių festivalių dalyvis Jasper Depraetere iš Belgijos. Jis liepos 27 dienos koncerte vilniečius ir miesto svečius supažindins su belgų kompozitorių kūryba. Nuoširdžiai rekomenduoju apsilankyti baigiamajame koncerte rugpjūčio 3-iąją. Mat tądien specialiai jam parašytus kūrinius gros geras mūsų festivalio bičiulis Toru Takao iš Japonijos. Šį koncertą muzikantas skiria Lietuvos ir Japonijos draugystės šimtmečiui, minimam šiais metais“, – festivalio ypatumus atskleidžia J. Pauliukas.

Geriausia kariliono muzikos klausytis dominikonų vienuolyno bažnyčios šventoriuje (Vasario 16-osios g. 11) arba Lukiškių aikštėje. Beje, lietingą dieną koncertai bus įgarsinti pačioje bažnyčioje. O tuos, kurie neatvyks į nemokamus festivalio koncertus trečiadieniais, ragina nenusiminti, mat trumpieji penkiolikos minučių trukmės koncertai skamba kasdien 13:00 ir 19:15 val.

Viktorijos Savickos nuotr./Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas
Viktorijos Savickos nuotr./Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas

2015 m. Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengus didžiausią šiaurės rytų Europoje karilioną, kurį sudaro 61 varpas, surengti keli koncertai, sukėlę didžiulį sostinės gyventojų ir svečių susidomėjimą. Todėl 2017 metais organizuotas pirmasis Vilniaus kariliono festivalis, paįvairinęs kultūrinę miesto programą ir sutraukęs apie 5000 įvairaus amžiaus klausytojų.

Kitais metais jis išaugo į tarptautinį renginį. Net septynis nemokamus koncertus surengė karilionieriai iš Japonijos, Belgijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Trečiojo festivalio tema buvo „karilionas plius“ – koncertuose šis instrumentas skambėjo su saksofonu, gitara, vokalu, armonika ir elektronika. Pandeminis 2020 metų festivalis dovanojo popmuzikos vakarus ir pirmą kartą buvo transliuojamas interneto klausytojams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą