Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Vilnių atvyksta Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas Novosibirsko akademinis simfoninis orkestras

Gintaras Rinkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Rinkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 9 dieną, 19 val., Vilniaus kongresų rūmuose klasikinės muzikos gerbėjai turės išskirtinę progą susitikti su vienu geriausių Rusijoje Novosibirsko akademiniu simfoniniu orkestru, puikiai vertinamu kritikų, mėgstamu solistų bei dirigentų. Kartu su orkestru pasirodys ir sparčiai į muzikos olimpą kopiantis pianistas Lukas Geniušas.

Novosibirsko akademinis simfoninis orkestras turi senas atlikimo tradicijas ir gyvuoja jau daugiau kaip pusę amžiaus. 1956 m. jį įkūrė SSRS liaudies artistas, Rusijos Nacionalinės premijos laureatas, profesorius Arnoldas Kacas. Orkestras dalyvavo daugelyje tarptautinių festivalių, koncertavo Rusijoje, daugelyje Europos šalių, taip pat Japonijoje ir Kinijoje. Orkestrui neteko lankytis nepriklausomoje Lietuvoje, tad šis vizitas – ilgai lauktas. Juolab, kad šiuo metu orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – Lietuvos melomanams puikiai žinomas maestro Gintaras Rinkevičius.

„Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro muzikantai yra puikūs profesionalai. Didelį kūrybinį džiaugsmą man suteikia tai, kad muzikantai ne tik techniškai sugroja muzikinį  tekstą, tačiau kartu perduoda jautrius ir gilius dalykus, kuriuos pajunta publika ir tai išskiria jų atlikimą iš kitų. Toks kūrybiškas požiūris į darbą, supratingumas ir meilė muzikai – pačios svarbiausos Novosibirsko simfoninio orkestro savybės!“, – sako G.Rinkevičius.

Kitas šio vakaro svečias – Lietuvos publikai pažįstamas ir jos mėgiamas jaunasis pianistas L.Geniušas, kuris jau spėjo įveikti sudėtingiausius fortepijoninius opusus ir laimėti reikšmingus tarptautinius pianistų konkursus. Tarp jų – XVI tarptautinis F.Chopino pianistų konkursas, kuriame atlikėjas pelnė sidabro medalį. Platus L.Geniušo repertuaras apima kūrinius nuo baroko iki šiuolaikinių kompozitorių.

Spalio 9-ąją Novosibirsko akademinis simfoninis orkestras ir L.Geniušas klausytojams atliks S.Rachmaninovo kūrinių programą. Koncerte skambės ilgesingomis ir plačiomis melodijomis alsuojanti Trečioji simfonija, aistringoji Rapsodija Paganini tema bei intymioji Vokalizė, kurios melodijos garsai užburia kiekvieną.

„S.Rachmaninovo muzika yra neišsenkantis inspiracijos šaltinis. Bet kuris jo kūrinys pianistui teikia didžiausią malonumą“, – teigia koncerto solistas L.Geniušas.

Novosibirsko akademinis simfoninis orkestras, kartu su pianistu Luku Geniušu, Lietuvoje sugros vienintelį koncertą Kongresų rūmuose, neabejotinai vertą ir melomanų, ir profesionalų bei kritikų dėmesio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą