Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 23, 12:31

Ieva ir Marija Dūdaitės kartu su Mirga Gražinyte-Tyla nominuotos „Opus Klassik 2022“ apdovanojimams

Pasibaigė geriausių klasikinės muzikos atstovų nominavimo Vokietijoje prestižinei premijai „OPUS CLASSIC 2022“ (klasikos Grammys) laikotarpis, rašoma pranešime spaudai.
Ieva ir Marija Dūdaitės
Ieva ir Marija Dūdaitės / Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvės pianistė Ieva Dūdaitė su seserimi sopranu Marija Dūdaite ir debiutiniu albumu „Inseparable" nominuotos dviejose kategorijose – metų ansamblio ir metų kamerinės muzikos įrašo.

Vokietijoje, garsioje Karlsrūhės konservatorijoje abi Dūdaitės pabaigė muzikos magistrantūros studijų programas, kurios yra prestižas kiekvienam muzikantui. Ieva Dūdaitė po vienuolikos metų Italijoje, Olandijoje ir Vokietijoje grįžo gyventi į Lietuvą 2020, Marija Dūdaitė po penkerių metų Vokietijoje - 2021-aisiais.

„Atsidūrėme tarp 600 geriausių 2022 metų instrumentalistų, dainininkų, dirigentų, kompozitorių. Mums vien nominacija jau labai daug reiškia. Mūsų bendras debiutinis CD buvo kuriamas, planuojamas ir dailinamas dešimtmetį! Nuostabu, jog jį pastebėjo pasaulio publika, ypač profesionalai“, – džiaugiasi sėkmingai kūrybinį kelią pasaulyje vystantis seserų duetas.

Savo pirmąjį albumą, išleistą 2019 metais Vokietijoje ir nominuotą OPUS CLASSIC 2020, leva Dūdaitė skyrė dviems labai skirtingiems kompozitoriams: mūsų laikų kūrėjui prancūzui Y. Tiersenui, puikiai pažįstamam iš filmo „Amelija iš Monmartro“ garso takelio, ir lenkų bei prancūzų kilmės XIX amžiaus romantikui F.Šopenui.

Geriausio dirigento kategorijoje nominuota garsi lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla – už albumą "The British Project".

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą