Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 08 29, 10:27

Islandai „russian.girls“ atveža kūrybingumo žiedų iš tamsos

Jei interneto paieškoje surinksi „russian girls“, tarp daugybės vyrų užsienyje ieškančių rusaičių sunkiai rasi šaltai melancholiškos muzikos grupę „russian.girls“ iš Islandijos. Būtent iš tokių skelbimų ir atsirado šio laisvos kūrybos kolektyvo pavadinimas.
„russian.girls“ – Marius
„russian.girls“ – Marius / Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Muzika Koncertas

Ketvirtadienį jie ruošiasi pirmajam savo koncertui Lietuvoje – kultūros centre „Platforma“ Vilniuje islandai pasirodys kartu su lietuviško pankroko klasikais „Turboreanimacija“ ir festivalyje „Devilstone“ netikėtai išgarsėjusiais „Egomašina“. Šis renginys – 6-ojo radijo laidos „Red Rose Radio“ sezono pristatymas. Nuo 2014-ųjų LRT „Opus“ eteryje ketvirtadieniais ją veda žinomas muzikantas Benas Aleksandravičius iš grupės „ba.“.

„Nors „russian.girls“ pradėjau kaip savo solo projektą, greitai jis tapo savotiška platforma man ir mano draugams, mėgstantiems gerą muziką, – pasakoja įkūrėjas Guðlaugur'as Einarsson'as – Daug laiko praleidome savo studijoje Reikjavike kurdami muziką, dalindamiesi žiniomis ar tiesiog ilsėdamiesi.“ Greta jo scenoje pastaruoju metu dažniausiai pasirodo Tatjana Dís ir Gyl'is Sigurðsson'as. G.Einarsson'as – gana žinoma figūra Islandijos scenoje: groja kraut-techno trio „Ra ðn“, taip pat – roko grupėse „Skrattar“ ir „Fufanu“. Pastaroji išsivystė iš techno dueto „Captain Fufanu“.

VIDEO: Russian Girls: Autopilot

„russian.girls“ kuria tai, kas jiems tuo metu atrodo įdomiausia, todėl vienas kūrinys dažnai skiriasi nuo kito. Vis dėlto tam tikrų, taip vadinamo „SauerLounge“, dėsningumų galima rasti: sodrios aranžuotės, lo-fi požiūris, traškios bosinės linijos, nepamirštant ir dozės šiaurietiško humoro. Islandijos muzikos apdovanojimuose kolektyvas buvo nominuotas Geriausio naujoko kategorijoje. „russian girls“ išleido 3 minialbumus. Naujausias jų „Digua – Sisters & Brothers Vol. 5“ pasirodė pernai.

VIDEO: Russian Girls & Kraftgalli: Bíóbabb

Mūsų pašnekovė – Vilniaus dailės akademijoje studijavusi „russian.girls“ narė Tatjana Dís

– Papasakok, kaip atsirado „russian.girls“ – kas nutiko tą vėsų vakarą „Skúlagata“ studijoje Reikjavike 2011-aisiais?

– Iš tikrųjų ši grupė niekada oficialiai neatsirado. Guðlaugur'as Einarsson'as pradėjo šį projektą 2011 metais. Apie 2016-uosius, kartu su juo kūrėme muziką ir nusprendėme išleisti visa tai „russian.girls“ vardu. Nuo to laiko tiesiog tapau viso to dalimi. Vėliau pradėjome kalbėti, kad būtų gerai, jog prisijungtų Gylfi, mūsų geriausias draugas ir muzikos talentas. Visa kita – jau istorija.

– Projekto pavadinimą pasufleravo iššokantys reklaminiai pranešimai internete. Ar taip jie surado tave?

– Visiškai teisingai.

– Beje, ar žinote daugiau Rusijos merginų grupių?

– „Pussy Riot“, jei galime vadinti tai grupe.

Grupės archyvo nuotr./„russian.girls“
Grupės archyvo nuotr./„russian.girls“

– Atvirumas ir takumas yra svarbūs grupės dvasiai. Ar tokiame procese nenutiko nieko netikėto?

– Manau, nieko nenutiko, kadangi nieko ir nesitikėjome. Pastaruoju metu mūsų yra daugiau nei trys, nes kuriame savo pirmąjį albumą.

– Nuolat stebina tai, kad beveik visi šioje saloje yra vienaip ar kitaip susiję muzika. Ar galėtum paaiškinti šį fenomeną? Į kuriuos naujus projektus turėtume atkreipti dėmesį?

– Mano nuomone, tokio muzikalumo priežastis gali būti ta, kad Islandija iš tikrųjų labai maža, todėl nesunku susilaukti dėmesio. Kadangi tiek daug žmonių tuo užsiima, likusiems susidaro įspūdis, kad pradėti groti ir išleisti savo muziką nėra nieko sudėtingo. Vis dėlto, kodėl žmonės iš esmės kuria muziką, to iš tikrųjų nežinau. Kūrybingumas dažnai sužydi tamsoje, o mes jos turime tikrai daug, tai irgi galėtų būti viena priežasčių.

Siūlyčiau pasidomėti „Kraftgalli“, „Konsulat“, „Kuldaboli“, „Pink Street Boys“ ir „900 stig“.

VIDEO: Konsulat — Já já já já já
VIDEO: Kuldaboli - Sovetrikin

SauerLounge“ – vienas jūsų muzikos apibūdinimų. Albumą išleido Vokietijos įrašų kompanija Hamburge, neseniai pirmą kartą grojote Berlyne festivalyje „Solarium“ (beje, viena pagrindinių jo žvaigždžių buvo lietuvis Manfredas). Atrodo, šios šalies muzikinė scena daro jums įtaką?

– Gali taip pasirodyti, tačiau iš tikrųjų ji nepadarė daugiau įtakos nei visa kita.

Grupės archyvo nuotr./„russian.girls“
Grupės archyvo nuotr./„russian.girls“

– Pusmetį praleidai Vilniuje, ką čia veikei? Ką galvoji apie šį miestą?

– Meno akademijoje studijavau pagal mainų programą. Įsimylėjau Vilnių, jame tvyro ypatinga atmosfera, kokios nėra niekur kitur. Ir muzikos scena čia išties įdomi.

– Turite dainą pavadinimu „Marius“. Ar tai kaip nors susiję su konkrečiu Mariumi, nes Lietuvoje yra toks vardas?

– Pavadinimas kilo nuo pelės, kurią mūsų katė sumedžiojo ir atsinešė į namus. Nusprendėme pavadinti ją Mariumi. Vėliau sužinojau, kad Marius – gana dažnas vyriškas vardas Lietuvoje, visai kietai išėjo.

VIDEO: russian.girls - Marius

– „Platformoje“ grosite tikraja to žodžio prasme grosite ant bėgių. Islandijoje traukinių išvis nėra, kaip jausitės?

– Gerai, jei tik jais nevažiuos traukinys.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą