Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunosios Kretingos pianistės iš Paryžiaus grįžo su apdovanojimais

Jaunosios pianistės Vaiva Mitkutė ir Marija Guščiūtė su mokytoja ir komisijos pirmininku
Asmeninio albumo nuotr. / Jaunosios pianistės Vaiva Mitkutė ir Marija Guščiūtė su mokytoja ir komisijos pirmininku
Šaltinis: 15min
0
A A

Paryžiaus rusų kultūros centro salėje, išsiskiriančioje savo prabanga bei puikia akustika, balandžio 23–26 dienomis vyko Aleksandro Skriabino konservatorijos organizuotas XII tarptautinis pianistų konkursas. Dvi lietuvaitės iš Kretingos meno mokyklos – antrokė Vaiva Mitkutė ir trečiokė Marija Guščiūtė – į Lietuvą grįžo su garbingais apdovanojimais.

Konkurse įvairiose amžiaus grupėse varžėsi apie 120 pianistų iš Italijos, Vokietijos, Portugalijos, Slovėnijos, Prancūzijos, Austrijos, Turkijos, Japonijos, Korėjos, Uzbekistano, Kazachstano bei Rusijos. Mergaitės iš Kretingos buvo vienintelės ne tik iš Lietuvos, bet iš viso Pabaltijo. Tačiau konkurentų gausa jų neišgąsdino: komisijai paskelbus rezultatus, V.Mitkutė buvo apdovanota antros, o M.Guščiūtė trečios vietos diplomais.

Jaunąsias pianistes paruošusi bei į kelionę lydėjusi mokytoja Kilnutė Skripkauskienė džiaugiasi mergaičių pasirodymais.

„Sulaukėme gerų įvertinimų ne tik iš žiuri, bet ir iš kitų konkurso dalyvių. O tai visada džiugina. Tokie laimėjimai tarsi patvirtina, kad mūsų komanda eina tikrai gera linkme. Komanda mes vadiname mokytojų, tėvų ir vaikų bendras pastangas“, – sakė mokytoja.

Kelionė, žinoma, neapsiribojo vien pasirodymu, juk Paryžius – vienas gražiausių miestų pasaulyje.  Kretingiškiai aplankė Versalio rūmus, Triumfo arką, pražingsniavo Eliziejaus laukais iki pat Luvro, pabuvojo Eifelio bokšto viršūnėje, bet didžiausią įspūdį mergaitėms paliko apsilankymas Disneilende – vaikų svajonių šalyje.

Vieną popietę nuvykus į legendomis apipintą Monmartro rajoną – prancūzų menininkų meką,  bevaikščiojant siauromis jaukiomis gatvelėmis, dėmesį patraukė fortepijono garsai, sklindantys iš vieno italų restorano. Mergaitės netruko pasinaudoti proga ir surengė improvizuotą pasirodymą, po kurio sulaukė plojimų ir pagyrų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paryžius