Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 9d. 15:03

Jubiliejinis festivalis „Vilnius Jazz“ – be fejerverkų ir tortų

Dalius Naujokaitis
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Dalius Naujokaitis

„30-etį švenčiančiame „Vinius Jazz“ fejerverkų ir tortų nebus“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė festivalio vadovas Antanas Gustys.

Jis pripažino, jog iš pradžių svarstė festivalio jubiliejaus proga rengti praeities žvaigždžių retrospektyvą, tačiau galiausiai šios koncepcijos atsisakė ir nutarė, kad šiųmetiniame „Vilnius Jazz“ žiūrovai nepamatys jokių „jubiliejiškumo“ ženklų: „Festivalis vykdo savo užsibrėžtą misiją, suformuotą nuo pat pirmo festivalio, ir pristato tuos muzikantus, kurie formuoja šiuolaikinio džiazo veidą tiek Europoje, tiek kituose kontinentuose.“

Šįsyk festivalį aplankys ir džiazo legendos, ir kolektyvai, kurie šiandien, A.Gusčio žodžiais tariant, „stumia džiazo avangardo frontą“.

Pirmiesiems atstovauja „Evan Parker trio“ – vienas žymiausių bei daugiausiai gastroliuojančių pasaulyje laisvojo džiazo kolektyvų, bei „ICP Orchestra“ – beveik visi kolektyvo nariai, A.Gusčio teigimu, yra tikros džiazo legendos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Gustys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Gustys

Tarp ryškiausių šiandienos kolektyvų A.Gustys mini švedų „Fire! Orchestra“, kuris klausytojus pavergian savo ekspresija bei netikėtu muzikos stilių ir žanrų lydiniu, taip pat – festivalyje pasirodysiantį JAV kolektyvą „The Young Mothers“, savo kūryboje pinantį laisvojo džiazo, panko, hiphopo ir afrobyto stilius. „Tai bus labai radikalus koncertas“, – apie „The Young Mothers“ sakė A.Gustys.

Festivalyje jis taip pat ragino nepraleisti garso vizionieriumi vadinamo Romo Mazureko pasirodymo bei koncerto, kuriame Marc Ducret trio pasirodys su Liudu Mockūnu.

„Vilnius Jazz“ tęs ir ilgametes tradicijas – jaunųjų džiazo atlikėjų konkursą „Jazz Young Power“, kurio nugalėtoją lems ne tik žiuri, bet ir publikos balsai. Šiemet jame pasirodys keturios grupės: „Bete Smate“, „13th Grade“, „G.Jurevičius Group“ ir „Džiazlaif“.

Nuo šių metų startuos ir „Vilnius Jazz Night Stage“: „Tai bus naktiniai koncertai, kuriuose pasirodys išimtinai tos grupės, kurios vienaip ar kitaip dalyvavo „Jazz Young Power“ konkurse“, – pasakojo A.Gustys. Festivalyje, kaip ir kasmet, bus įteiktas ir apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

„Vilnius Jazz“ bus pristatomas jau keletą metų vykdomas „Europe Jazz Network“ projektas. „Kuriama knyga „The History of European Jazz“. Festivalyje ją pristatys džiazo legenda, žmogus-enciklopedija ir šios knygos redaktorius Francesco Martinelli bei Rūta Skudienė, knygos lietuviškos dailes autorė. Tai labai svarbu, nes pirmą kartą pasaulio istorijoje bus išleista knyga Europos džiazui. Iki šiol džiazo istorija buvo laikoma JAV džiazo istorija“, – sakė A.Gustys.

Jau rytoj vyksiantis įvadinis festivalio koncertas kvies susipažinti su „Sunna Gunnlaugs Trio“.

„Prieš keletą metų organizavome projektą „ArtScape“ su „Kino pavasariu“ ir galerija „Vartai“. To projekto metu mes kas mėnesį pristatydavome vieną Europos šalį per džiazą, vizualųjį meną ir kiną. Tuomet atsirado šansas pristatyti mažųjų Europos šalių džiazo atlikėjus, kurių paprastai džiazo festivaliai nepristato“, – teigė A.Gustys, pridurdamas, jog šiemet, tęsiant „ArtScape“ liniją, pristatomas Islandijos džiazas ir kolektyvas „Sunna Gunnlaugs Trio“.

Festivalis „Vilnius Jazz“ vyks spalio 12–15 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos