Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 4d. 16:47

Jubiliejų švenčiantis kompozitorius T.Makačinas: „Mano svajonė – išlaikyti kūrybines galias“

Teisutis Makačinas
Ramūno Danisevičiaus nuotr. / Teisutis Makačinas

Kompozitorius, profesorius ir dainų kūrėjas Teisutis Makačinas šiemet švenčia 75-metį. Šią gražią progą Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga kviečia paminėti autoriniame T. Makačino koncerte lapkričio 7 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Legendinių lietuviškos estrados dainų „Vėjas man pasakė“, „Berniukai“ ar „Pašauki mane“ žodžius daugelis tikrai moka atmintinai arba galėtų be vargo paniūniuoti jų melodijas. Didelio populiarumo sulaukusios, ne kartą skirtingų atlikėjų perdainuotos dainos gimė kompozitoriaus T. Makačino galvoje. Ir tai tik maža dalis to, ką garbus profesorius yra sukūręs.

Pirmąją dainą sukūręs prieš daugiau nei keturiasdešimtmetį, T. Makačinas sako, kad priešingai nei daugeliui atrodo, muzikos rašymas reikalauja nemažai fizinių jėgų, tačiau prisipažįsta, kad nėra momento, kai jo galvoje neskamba muzika.

Priešingai nei daugeliui atrodo, muzikos rašymas reikalauja nemažai fizinių jėgų.

„Šiuo metu mano didžiausia svajonė – išlaikyti kūrybines galias, nes darbų tikrai gausu. Vienas iš tokių – surengti jubiliejinį koncertą, kuriame skambės styginių muzika. Styginių skambesį labai mėgstu, nes jie yra gyviausi instrumentai, geriausiai atliepia atlikėjo pastangas. Neabejoju, kad kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru sukursime muzikos šventę visiems susirinkusiems“, – pasakojo kompozitorius.

Be gerai žinomų estradinių dainų, T. Makačinas yra sukūręs kūrinių orkestrui, kameriniam ansambliui, vargonams, taip pat vokalinių ciklų, chorų, dramos, spektaklių, kino filmų muzikos. Šiuo metu kūrėjas yra atsidavęs kamerinei, simfoninei muzikai.

Koncerte skambės melodingi, įsimenantys ir laiko patikrinti kompozitoriaus T. Makačino kūriniai, kuriuos atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus su solistu Ąžuolu Paulausku (klarnetas). Šventinį koncertą ves muzikologė Laimutė Ligeikaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“