Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip fleita tvirkina sielą? Atsakymą žada Viktoras Gerulaitis

Viktoras Gerulaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktoras Gerulaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kodėl tik praėjus geram tūkstančiui metų nuo krikščionybės atsiradimo ėmė formuotis savarankiška instrumentinė muzika? Ir kodėl jos vengė senovės graikai? O jų išminčiui Platonui net atrodė, kad toks mažytis švelnus instrumentėlis, kaip fleita tvirkina sielą?

Bet kodėl baroko epochoje viskas tarsi sprogo ir pasipylė solinė, kamerinė, orkestrinė instrumentinė muzika? Kokią revoliuciją padarė kuklus vos keturias stygas turintis smuikas? O kokią – dviejų šimtų stygų fortepijonas? Ir, pagaliau, – kodėl taip žmones baugina pats nuostabiausias ir tobuliausias ansamblis – styginių kvartetas, apie kurį Goethe yra pasakęs: tai keturių išminčių monologas?.. O vienas verslininkas, išklausęs Beethoveno priešpaskutinį kvartetą... apsiverkė. Ar esat matę ką panašaus mūsų dienomis? 

Į tokius ir dar daug kitų klausimų pabandys atsakyti Viktoras Gerulaitis ir styginių kvartetas ARTVIO smuikininkai Ingrida Rupaitė ir Kristijonas Venslovas, altininkas Tomas Petrikis ir violončelininkas Povilas Jacunskas. Beje, ARTVIO koncertuoja jau dešimt metų ir yra ne vieno tarptautinio konkurso laureatas, dalyvavęs žymiuose pasaulio muzikos fetivaliuose.

Koncertų programoje – baroko, klasicizmo, romantizmo ir XX amžiaus užsienio ir lietuvių kompozitorių muzika.

Muzikinė kelionė – koncertas vyks Balandžio 1 d. Vilniaus mažajame teatre.

V. Razmos nuotr./ArtVio
V. Razmos nuotr./ArtVio
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau