Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 20, 10:54

Kalėdų savaitė filharmonijoje: nuo kalėdinių giesmių iki Vienos operų

Nacionalinė filharmonija sveikina publiką artėjančių šv. Kalėdų proga ir kviečia į šventinės savaitės koncertus, vyksiančius gruodžio 26–31 d. Čia bus visko – nuo kalėdinių giesmių iki populiarių Vienos operų bei operečių arijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Filharmonijoje
Filharmonijoje / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Gruodžio 26 d. 12 val. gražią kalėdinio koncerto visai šeimai tradiciją pratęs berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“. Šiemet „Ąžuoliukas“ pasikvietė būrį draugų, kolektyvų ir solistų, su kuriais atliks prancūzų kompozitoriaus Camille’io Saint-Saënso „Kalėdų oratoriją“. Koncerte skambės ir visiems gerai žinomos Juozo Naujalio kalėdinės giesmės. O gruodžio 26 d. 19 val. vakariniame koncerte „Kalėdos su Lietuvos kameriniu orkestru“ publikos lauks Josepho Haydno, Eduardo Balsio, Fausto Latėno ir Ástoro Piazzollos kūrinių programa, atliekama Lietuvos kamerinio orkestro ir jo meno vadovo, smuikininko Sergejaus Krylovo.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“
Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“

Šioms Kalėdoms Filharmonija pasikvietė ne kartą Lietuvoje koncertavusį ir publikos itin pamėgtą vokalinį sekstetą „The Queen’s Six“, vadinamą karališkuoju. Apie šį Didžiosios Britanijos vokalinį ansamblį autoritetingasis „Gramophone“ rašė: „Vienijantis pojūtis... – tai akivaizdus malonumas, kurį jie jaučia dainuodami kartu. Kaskart scenoje jie sukuria savotiškas teatro akimirkas, kurias sunku įžvelgti kituose tokio pobūdžio ansambliuose.

Muzika teka šių dainininkų kraujyje.“ Gruodžio 27 d. 19 val. šventinę nuotaiką garantuojančiame koncerte „Karalienės šešetas švenčia Kalėdas“ numatytos populiarios kalėdinės giesmės, Hugh Martino, Ralpho Blane’o, Leroy’aus Andersono, Paulo McCartney, Stevie Wonderio, Michaelo Jacksono, Jameso Lordo Pierpointo, Arielio Ramirezo ir kt. dainos, Stepheno Carlestono, Timothy Carlestono, Bobo Chilcotto, Simono Whiteley ir kt. aranžuotės. Šis koncertas dėl pandemijos atkeltas iš 2020 m. gruodžio 27 d., anksčiau įsigyti bilietai galioja.

Didžioji Kalėdų savaitės koncertų dalis yra atkelta iš ankstesnių metų. Pernai muzikines Kalėdas dėl pandemijos buvome priversti švęsti virtualiai, mėgaudamiesi specialiai parengtomis šventinėmis transliacijomis, o šiemet yra proga gyvai išgirsti tai, kas buvo žadėta, laukta ir štai pagaliau įvyks. Tokie yra gruodžio 27, 29, 30 ir 31 d. koncertai, į visus juos galioja anksčiau įsigyti bilietai. Tiesa, keitėsi kai kurių koncertų pavadinimai, atlikėjai, programa, bet datos ir laikas lieka tie patys.

Antai gruodžio 29 d. 19 val. laukiama net du kartus atidėto (iš 2020 m. balandžio 22 d. ir gruodžio 29 d.) kamerinės muzikos koncerto „Čiurlionio kvartetas ir Lukas Geniušas“. Tai neeilinė proga vėl išgirsti mūsų scenoje muzikuojantį visų laukiamą pianistą L.Geniušą ir vieną ryškiausių kamerinės muzikos žanro reprezentantų Čiurlionio kvartetą. Savo programą kvartetas grindžia iškiliausiais šio žanro pavyzdžiais. Skambės Johanneso Brahmso Styginių kvartetas c-moll ir George’o Gershwino „Lopšinė“, o programos kulminacijoje – kvarteto ir pianisto kartu atliekamas Cézaro Francko Fortepijoninis kvintetas f-moll, atspindintis Francko kūrybos filosofinę gelmę, derančią su lotyniškai tradicijai įprasta jausmo ir proto pusiausvyra bei subtiliu prancūzų muzikos skoniu ir spindesiu.

Gruodžio 30 d. 19 val. Filharmonijos scenoje, kaip ir žadėta, koncertuos Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“. Gaila, bet negalint atvykti anksčiau skelbtajai neįprasto įrenginio – teremino atlikėjai iš Vengrijos Katicai Illényi, teko keisti koncerto pavadinimą, atlikėjus ir programą. Laukia ne mažiau intriguojantis koncertas „Rhapsody in Jazz“, o su Karolio Variakojo diriguojamu orkestru „Trimitas“ koncertuos pianistas Petras Geniušas ir klarnetininkas Rimvydas Savickas. Skambės putojanti lyg šampanas programa, kurioje rungtyniaus džiazo ir XX a. klasikos šedevrai, per ilgus dešimtmečius išlikę kaip vis dar stebinantys ir įžiebiantys emocijas. Programa pavadinta pagal George’o Gershwino dainos „Žydroji rapsodija“ pavadinimą, pranašaujantį, kad klausytojai bus įsukti į džiazo ritmiką ir laisvės dvasią.

Gruodžio 31 d. Nacionalinė filharmonija tradiciškai kviečia į Lietuvos nacionalinio simfoninio (LNSO) ir Lietuvos kamerinio (LKO) orkestrų bei Valstybinio Vilniaus kvarteto (VVK) koncertus. 18 ir 20 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje LKO ir solistai Sergejus Krylovas, Džeraldas Bidva, Ieva Pranskutė, Simas Tankevičius, Kostas Tumosa (smuikai) atliks Antonio Vivaldi ir Josepho Haydno kūrinių programą „Atsisveikinimo simfonija Naujiesiems“. 19 val. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje vyksiančiame Naujamečiame vakare su VVK muzikuos pianistas Rokas Valuntonis ir kontrabosininkas Donatas Bagurskas, skambės Wolfgango Amadeaus Mozarto ir Franzo Schuberto kūriniai. O pačioje Filharmonijoje 19 val. griaudės „Simfoninė salvė Naujiesiems“, kurią klausytojams dovanos maestro Modesto Pitrėno vadovaujamas LNSO ir solistė Justina Gringytė (mecosopranas). Skambės nuotaikingos simfoninės miniatiūros ir populiarios Vienos operų bei operečių arijos.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Modestas Pitrėnas
Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Modestas Pitrėnas

„Pasaulis keičiasi. Muzika skamba visada“ – šio moto lydima viltingai į Naujuosius metus žengianti Filharmonija klausytojams jau skelbia 2022 m. sausio ir vasario mėn. koncertų repertuarą, jį galima rasti interneto svetainėje. Kviečiame į koncertus ir primename, kad Filharmonijos renginiuose yra būtinas galimybių pasas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą