Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 2d. 00:39

„Kaunas Jazz“: dvasinga paskutinioji festivalio diena

Esteban Colucci (Argentina)
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Esteban Colucci (Argentina).

Laikinojoje sostinėje sekmadienio vakarą nuskambėjo paskutinės tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ gaidos. Visą savaitgalį, tarsi užsakytas giedras dangus apsiniaukė ir prapliupęs lietus pranešė, jog baigėsi ne tik lauko koncertai, bet ir pats festivalis.

Du sekmadienio koncertai iš klubų, koncertų salių bei klubų persikėlė į sakralinę – Kauno sinagogą bei Vytauto Didžiojo bažnyčią. Argentinos klasikinės gitaros virtuozui Estebano Colucci teko parengti ypatingus pasirodymus – jis ne tik atidarė festivalį Rotušėje, bet ir grojo jau 140 metų gyvuojančioje Kauno sinagogoje. Čia buvo tęsiama kasmet vykstančių koncertų „Žydiškoji tema džiaze“ tradicija. Kadangi ši tradicija šiemet mini savo jubiliejų – 10 metų istoriją, sveikinimo žodį tarė ne tik festivalio vedėjas Alfredas Kukaitis bei jo sumanytojas Jonas Jučas, bet ir Kauno žydų religinės bendruomenės reikalų tvarkytojas Mauša Bairakas.

„Kaunas Jazz“ sunkiai įsivaizduojamas be saksofonininko, vieno ryškiausių šalies džiazo meistro Petro Vyšniausko pasirodymo. Šį kartą  šalia maestro į inscenizuotą sceną Vytauto Didžiojo bažnyčioje stojo pianistas ir trimitininkas Leonardas Bėkša. Sausakimšoje bažnyčioje, kur beveik neliko net stovimų vietų, susirinkę rimtos muzikos gerbėjai klausėsi susimąstyti kviečiančios muzikos, kuri tęsė sakralinio džiazo koncertų tradiciją „Kaunas Jazz“ festivalyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“