Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 25d. 09:23

„Kaunas Jazz“ festivalyje koncertuos legendinio aktoriaus Clinto Eastwoodo sūnus Kyle'as Eastwoodas

Kyle'as Eastwoodas
„Kaunas Jazz“ nuotr. / Kyle'as Eastwoodas

Kovo 27 d., šeštadienį, 19 val. festivalyje „Kaunas Jazz“, VDU Didžiojoje salėje koncertuos legendinio Holivudo aktoriaus ir režisieriaus Clinto Eastwoodo sūnus Kyle'as Eastwoodas.

Kai jis išeina į sceną, po pirmųjų dešimties minučių vyrai nori būti juo. O moterys svajoja būti SU juo. Taip kartais juokais apibūdinamas Kyle'as Eastwoodas. Ir šiame pokšte, tiesą sakant, yra tiesos.

Kitaip tariant, obuolys nuo obels netoli rieda. Nešioti pavardę, kurią žino visas pramogų pasaulis, nėra lengva, tačiau šių metų „Kaunas Jazz“ svečias pateisina visas su ja siejamus lūkesčius. Legendinio kino aktoriaus ir režisieriaus Clinto Eastwoodo vyriausias sūnus pildo ir savo, ir tėvo svajonę.

„Pirmoji muzikos pamoka, kurią prisimenu – tėvas laikė gitarą ir mokė mane groti“, – pasakoja Kyle'as. Vaikystėje jis ruošdavo pamokas, fone skambant Mileso Daviso ir Counto Basie plokštelėms.

Kiekvienais metais su tėvu Kyle'as keliaudavo į Monterey džiazo festivalį – tai buvo nelaužoma Eastwoodų šeimos tradicija. „Vienas iš gerų dalykų, turint garsų tėvą, yra tai, kad gali patekti į bet kurio renginio užkulisius. Taip vaikystėje susipažinau su Dizzy Gillespie, Sarah Vaughan. Tik vėliau supratau, kokią įtaką tai padarė mano gyvenimui“, – prisimena muzikantas.

Kai atėjo metas rinktis profesiją, Kyle'as vis dėlto pradėjo studijuoti filmų kūrimą, tačiau greitai nustojo apgaudinėti save – didžioji jo meilė yra džiazas. Ne vienus metus Los Andželo gyvos muzikos klubuose įgūdžius tobulinęs bosininkas 1996-aisiais jau grojo prestižinėje Carnegie Hall salėje – koncerte, skirtame pagerbti jo tėvo meilę džiazui.

„Kai pasakiau tėvui, kad noriu būti muzikantas, jam tai patiko. Mano šeimoje muzika – svarbi. Tėvas groja pianinu, mama grojo, senelė buvo muzikos mokytoja“, – apie tai, kas galbūt buvo nulemta iš aukščiau, pasakoja Kyle'as.

1998-aisiais jis išleido pirmąjį albumą From There To Here, šiandien jo diskografijoje – jau šeši diskai. Tėvas karštai palaiko sūnaus pasirinkimą. Kyle'o muzika skamba net aštuoniuose Clinto režisuotuose filmuose – Naujokėlis, Mistinė upė, Mergina, verta milijono, Mūsų tėvų vėliavos, Laiškai iš Ivo Džimos, Laumės vaikas, Gran Torino ir Nenugalimas.

Kelias, žinoma, nebuvo pats lengviausias. Skeptikai jautė pagundą nurašyti muzikantą, kaip garsaus tėvo sūnų, nusprendusį pažaisti garsenybę. Tačiau jų balsai greitai nutilo – šiandien niekas neabejoja Kyle'o muzikiniu talentu.

„Nėra jokių abejonių, kad Kyle'as turi vaizduotę ir sugebėjimus“, – po muzikanto koncerto rašė britų leidinys The Observer. „Jo muzika – pakili ir tiesiog graži“, – antrino kritikas Bruce'as Lindsay. 2004-aisiais išleistas antrasis K.Eastwoodo albumas Paris Blue užkopė į pirmąją vietą Prancūzijos džiazo „topuose“. Netrukus jis jau koncertavo tokiose prestižinėse vietose kaip Tokijo ir Niujorko Blue Note klubai, Ronnie Scott's klubas Londone. Tarsi simboliškai įprasmindamas vaikystės svajones, Kyle'as grojo Monterey festivalyje Kalifornijoje – tame pačiame, kuriame su tėvu lankėsi nuo vaikystės.

Prie 2006-aisiais išleisto disko Now įrašų prisidėjo nemažai garsenybių – trimitininkas Tillas Brönneris, būgnininkas Manu Katché, populiari prancūzų vokalistė Camille – taip dar labiau „sucementuodami“ gerą muzikinę Kyle'o reputaciją.

Prieš aštuonerius metus persikėlęs gyventi į Paryžių, Kyle'as greitai įsitvirtino šio žemyno džiazo scenoje – jo gastrolių grafikas tankiai užpildytas, kiekvienas naujas muzikanto leidinys tampa svarbiu įvykiu, jo muzika nuolat skamba TV ir radijo eteryje.

Ne išimtis ir naujutėlis, tik kovo viduryje išleistas K.Eastwoodo albumas The View From Here, kuriame, kaip ir ankstesniuose darbuose, netrūksta eksperimentų. Tai svingo, fanko vandenyse nardantis muzikantas šiame diske atspindi įvairią įtaką, kurią jo kūrybai padarė muzikos žanrai.

„Mano šaknys ir pagrindinis muzikos elementas – džiazas, tačiau stengiuosi jam suteikti skirtingų spalvų.

Mane visada žavėjo įvairių pasaulio kraštų muzika. Prancūzijoje gali išgirsti Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų ritmų, tai girdima ir šiame mano albume“, – sako į albumo pristatymo gastroles, kurių metu apsilankys ir Kaune, išsiruošęs muzikantas.

Kartu su juo į Kauną atvyksta puikių britų muzikantų komanda – tarp jų ir ne vienus metus su juo bendradarbiaujantis BBC džiazo apdovanojimo laimėtojas, pianistas Andrew McCormackas.

„Tai labai talentinga grupė, su kuria bendradarbiaujame jau ne vienus metus ir vis geriau „įsivažiuojame“. Šį albumą kūrėme kartu“, – savo bendražygius pristato Kyle'as, užtikrintai žengiantis karjeros keliu.

Ar pasiklausyti sūnaus į Lietuvą užsuks ir penkių Oskaro apdovanojimų laimėtojas C.Eastwoodas? Negali žinoti. Juk džiaze, kaip ir kine, nieko nėra neįmanomo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/