Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 17d. 10:56

Kaune griaudės rokas

„Mountainside“
Narimanto Šerkšnio nuotr. / „Mountainside“

Šį penktadienį gyvos muzikos klube „Džem'Pub“ sunkaus roko dozę suleis scenoje senokai matyti „Mountainside“ ir jaunesnės kartos atstovai „Groove Solid“. Kauniečiai muzikantai juokauja, kad šaltą rudenį gitarų skleidžiami garsai ir energingas ritmas – pats geriausias būdas sušilti.

Įvairiuose alternatyvios muzikos apdovanojimuose nuolat nominuojami geriausios Roko grupės, Albumo kategorijose, „Mountainside“ pastaraisiais metais retokai matomi koncertuose. Rokeriai buvo atsidėję trečiojo albumo, kurį tikisi baigti šiemet, naujų dainų kūrybai ir jų įrašui.

Grįžo prie šaknų

Ateinančiais metais dienos šviesą išvysiantis albumas yra gerokai sunkesnis ir tamsesnis, palyginti su pirmaisiais dviem, ir turėtų nustebinti tik su ankstesne kūryba susipažinusius klausytojus.

Tačiau, kaip tvirtina grupės boso gitaristas ir tekstų bei daugelio dainų autorius Rytis Bulota, tai nebuvo radikalus posūkis nuo „viso to, ką darėme anksčiau, nes mes savo karjerą ir pradėjome būtent kaip metalo/punk/roko grupė. Taigi, grįžome prie šaknų, į ankstesnį albumą sudėję tai, kas netilpo į bendrą grupės koncepciją“.

Naujoji „Mountainside“ kūryba remiasi plačiu gitarinės muzikos traktavimu – nuo psichodelikos iki ekstremalaus metalo, nuo punk iki post roko, ypač jaučiama doom metalo įtaka. Savo ruožtu dainų struktūros nebeįspraustos į įprastus roko muzikos rėmus.

Šiemet penkiolikos metų gimtadienį švęsiantys Kauno rokeriai sugrojo šimtus koncertų Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Anglijos festivaliuose, klubuose, įvairiose šventėse. Vienoje scenoje „Mountainside“ pasirodė su tokiomis garsiomis grupėmis kaip „Entombed“, „Dismember“, „New Model Army“, „Tito and Tarantula“, „The King“, „VoiVod“.

Kolektyvas yra išleidęs albumus „Distorted“ (2003 m.) ir „All About Time“ (2007 m.), jų dainos įtrauktos į įvairius muzikinius rinkinius, skamba radijo eteryje.

Jauni ir energingi

Klube „Džem'Pub“ publiką kartu su vyresniais kolegomis kaitinsiantys „Groove Solid“ susikūrė prieš ketverius metus ir per tą laiką spėjo sugroti daugybę koncertų klubuose. „ZOOfest 2009“, „Šreko pelkė 2009“, „Einam 2009“, „Respect The King“, „Mano Garsai 2007“, „Čia ir Dabar 2008“, „Alternatyvios muzikos ringas 2“ – tai tik keli festivaliai, kuriuose grupė dalyvavo.

Savo muziką vadinantys disko metalu su klasikinio roko prieskoniais, keturi vaikinai koncertuose nevaržoma energija visuomet užkrečia ir publiką. Ir nesvarbu, ar jų klausytų dešimt, ar šimtas žmonių.

Kas: „Mountainside“ ir „Groove Solid“ koncertas
Kur: klubas „Džem'Pub“, Laisvės al. 59, 5 aukštas
Kada: spalio 21 d., 22.22 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos