Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune skambės Malio ir Misisipės bliuzas

M.Jamesas (antras iš dešinės) Lietuvoje koncertuos kartu su Vakarų Afrikos muzikos atstovais.
Organizatorių nuotr. / M.Jamesas (antras iš dešinės) Lietuvoje koncertuos kartu su Vakarų Afrikos muzikos atstovais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vasarą mieste leidžiantys kauniečiai neliks be geros muzikos – birželio 28 dieną, 19 val., Kaune, Ryšių istorijos muziejuje prasideda festivalis „Gera muzika gyvai 2011“.

Pirmajame koncerte – Markuso Jameso ir Vakarų Afrikos muzikos meistrų koncertas. M.Jameso muzika atskleidžia turtingą Malio muziką. Tradicinę afrikiečių muziką jis jungia su JAV, Misisipės bliuzu. Būtent ši muzikinė jungtis M.Jamesui atnešė pasaulinį pripažinimą.

Etnomuzikologai teigia, kad bliuzas yra kilęs iš Malio Wassoulou ir Sonrai bendruomenių muzikinių tradicijų. Su šių bendruomenių geriausiais muzikos meistrais M.Jamesas įrašė tris albumus „Timbuktoubab“, „CalabashBlues“ ir „SnakeskinViolin“, kurie sulaukė puikaus kritikų įvertinimo.

Į Lietuvą, kur surengs koncertus Kaune ir Vilniuje, M.Jamesas atvyksta su Vakarų Afrikos muzikos meistrais, susibūrusiais į grupę „Wassonrai“. Kartu su amerikiečiu gros vienas labiausiai pripažintų Afrikos multiinstrumentalistų ir dainų autorius Tom Diakité iš Malio.

M.Jamesas ir grupės „Wassonrai“ nariai kartu yra surengę daugybę akustinių koncertų, dalyvavę šimtuose festivalių. Jie taip pat gavo apdovanojimų už dokumentinį filmą „Timbuktoubab“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą