Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune – suomių kompozitoriaus ir Kauno bigbendo duetas

Kompozitorius J.Linkola žinomas ir džiazo, ir klasikinės muzikos pasaulyje.
Organizatorių nuotr. / Kompozitorius J.Linkola žinomas ir džiazo, ir klasikinės muzikos pasaulyje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Festivalis „Daugirdas gyvai“ birželio mėnesį užbaigs įspūdingu koncertu. Birželio 30 dieną Nemuno krantinės amfiteatre karaliaus džiazroko ir fusion muzika, atliekama pianisto ir kompozitoriaus Jukka Linkolos iš Suomijos ir dvidešimtmetį švenčiančio Kauno bigbendo.

Kompozitorius, dirigentas, aranžuotojas, pianistas J.Linkola sužibo džiazo scenoje 1980 metais, o ilgainiui tapo žinomas ir dėl savo akademinės muzikos. Jo repertuare puikuojasi simfoniniai ir kameriniai kūriniai, aštuonios operos, miuziklai, džiazo kompozicijos dideliems kolektyvams. Visa tai įrašyta penkiose dešimtyse kompaktinių plokštelių.

Maža to, J.Linkola dirigavo Suomijos radijo, Helsinkio filharmonijos, Suomijos nacionalinės operos simfoniniams orkestrams. Kompozitoriaus operų premjeros šiais metais pristatytos Suomijos nacionalinėje operoje ir „Pine Mountain Music“ festivalyje Mičigane, JAV.

Muzikos specialistų akimis, J.Linkola ypač įdomus kaip džiazo kūrėjas ir atlikėjas – daugelio bigbendų repertuare puikuojasi jo kompozicijos, kuriose klasikinis išsilavinimas meistriškai susijungia su jazz rock ir fusion manieromis.

Kauno bigbendas jubiliejaus proga jau nustebino savo klausytojus: balandžio pradžioje praūžė koncertai su trimitininku Lasse Lindgrenu (Švedija). O šįkart kolektyvas koncertuos kartu su žymiuoju suomiu. Tačiau ir jis – ne paskutinis virtuozas, pasirodysiantis su Kauno bigbendu šiais metais.

Per du gyvavimo dešimtmečius Kauno kolektyvas dalyvavo visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, koncertavo Lenkijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Suomijoje. Bigbendo bendradarbių sąraše – iškiliausi šalies džiazo kūrėjai: Petras Vyšniauskas, Vytautas Labutis, Saulius Šiaučiulis, Eugenijus Kanevičius, Arkadijus Gotesmanas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą