Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 10 18, 09:14

Klaipėdoje – legendinės „Atikos“ koncertas

Penktadienį rudens sezono proga atnaujintos „Švyturio menų doko“ (Naujoji Uosto g. 3) Mažosios salės scenoje koncertine sudėtimi pasirodys Klaipėdos grupė „Atika“. Savito kolektyvo ir jo idėjinio vado Dariaus Žvirblio kūrybinė biografija neprimena roko bei pop scenos mitologijoje įprastų klišių, ji apsiėjo be dramatiškų posūkių ir šuolių. Tačiau muzika yra grupės lyderio gyvenimo būtinybė, o jo sukurtos dainos savo ruožtu tapo būtinos daugeliui lietuviškos muzikos mėgėjų.
Darius Žvirblis
Darius Žvirblis / Švyturio menų doko nuotr.

Nuo 1996-ųjų gyvuojančiai komandai teko matuotis įvairiausias scenas ir kontekstus: nuo tikra šalies kūrybinių pajėgų muge kadaise tapdavusių „Eurovizijos“ atrankų iki dainuojamosios poezijos festivalių. Tačiau geriausiai šio laiko dvasią atspindi ne grupės istorijos faktai, o „Atikos“ dainos, populiarumu seniai praaugusios kelio pradžioje savo lėšomis leistų demonstracinių įrašų bei „tikrųjų“ albumų mastelį. Ir, beje, tebeeinančios iš širdies į gyvenimą, nors šis, atrodytų, ne visada palankus laisvam kūrėjui. 

Koncerte Dariui Žvirbliui (vokalas, gitara) nepamainomas „Atikos“ būgnininkas, ištikimas bendražygis Audrius Šalnis, bei naujai prie kūrybinio branduolio prisijungę gitaristas Povilas Dabkus ir bosistas Aurimas Stonys. Be klausytojams gerai žinomų „Atikos“ dainų, grupė „elektrine“ sudėtimi atliks ir visiškai naujų kūrinių. Jie, prasitarė lyderis, suguls į būsimąjį albumą.

Negali išsižadėti

Muzika D. Žvirbliui – natūrali gyvenimo dalis, kurios negali apleisti, išsižadėti arba pakeisti kuo nors kitu. Matyt, tas pats pasakytina apie klausytojų meilę jo kuriamoms dainoms – įžvalgioms, intelektualioms, šmaikščioms, lyriškoms ir melodingoms: „Tu esi (ir šito gana)“, „Ilsėkis ramybėje“, „Japonė“, „Kormoranams neramu“, „Caro nebuvo“, „Gyvenimas tiesėmis“ – poetinė „Atikos“ kalba, kurią maga cituoti, tapo įsimintina grupės kūrybos charakteristika.

„Kadaise puoselėjau siekį patekti į vadinamąją didžiąją sceną, skubiai praaugti „kamerinės“, „studentiškos“, „garažų“ grupės rėmelį. Kelias nuvingiavo kitaip, ir dabar įsitikinu, kad beldžiantis į žmonių širdis būtent tokio jo ir reikėjo, – sako D. Žvirblis. – Visagalio „piaro“ esame įpratinti viešumoje matyti tik kažką „super“: ypač gerai grojančius, ypač gerai atrodančius, charizmatiškus... Atrodo, kad vertinti reikia būtent iš aukščiausio laipsnio, atrodo, jog iškart turi šokti aukštai. Bet tai absurdas. Turi priprasti prie scenos, kad galėtum į ją žengti be jokių abejonių ir įtikinti klausytoją savo muzika.“

Koncerto partnerė – Klaipėdos muzikos studija „Grock“ – į „Atikos“ repertuarą įterps vieną kitą jaunosios uostamiesčio muzikos inkliuzą: grupių „Nervas“ ir „Užkratas“, pasirodymus.

„Atikos“ koncertas „Ilgai ir laimingai“ – spalio 19 d., penktadienį, 19 val. „Švyturio menų doke“. Vietos – stovimos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą