Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos Pilies džiazo festivalyje – japonė Keiko Borjeson

Keiko Borjeson dar vadinama priešnuodžiu blogoms žinioms.
Klaipėdos Pilies džiazo festivalio organizatorių nuotr. / Keiko Borjeson dar vadinama priešnuodžiu blogoms žinioms.
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonė Keiko Borjeson – tai ko gero viena iš šarmingiausių pirmąjį birželio savaitgalį Klaipėdą sudrebinsiančio jau 22-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečių. Kartu tai ir viena iš originaliausių džiazo pianisčių bei unikali improvizacijų meistrė, grojusi net ir Baltuosiuose Rūmuose.

„Keiko labai dažnai dar vadinama „priešnuodžiu blogoms žinioms“. Ir tai daugiau nei tiesa, nes tai išskirtinai taikaus ir nuoširdaus būdo asmenybė, o kiekviename jos atliekamame kūrinyje galima girdėti nuotaikingą, svajingą, pozityvią bei nerūpestingą istoriją, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. – Kartu džiaugiamės, kad geriau pažinti šią unikalią atlikėją bei jos kūrybą galės ne tik festivalio žiūrovai, bet ir jaunieji uostamiesčio muzikantai, mat Keiko yra numačiusi Klaipėdoje surengti ir specialias kūrybines dirbtuves.“

Tokijuje gimusi Keiko Borjeson groti pradėjo dar būdama trejų, o jau penkerių debiutavo televizijoje. Atlikėja yra nuolatinė įvairių pasaulinių festivalių dalyvė, ji koncertavo: Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Rusijoje, Honkonge, Egipte ir t.t. Taip pat Keiko yra gavusi ir „Jazz Audio Prize“ bei „Jazz Critics“ apdovanojimus už savo kompaktines plokšteles.

Šios muzikantės atliekamos muzikos stilius apibūdinamas kaip elegantišku, ritmingu džiazu su ryškiu bebop‘o prieskoniu.

Beje, Keiko mėgsta improvizuoti ne tik scenoje, bet ir gyvenime, o jos moto – „Visas gyvenimas yra improvizacija. Nėra laiko repeticijoms“.

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje Keiko Borjeson pasirodys su garsiais Lietuvos muzikantais – būgnininku Edmundu Federavičiumi, kontrabosistu Vyčiu Nivinsku ir saksofonistu Laimonu Urbiku.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą