Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 17:25

Kompozitorė Onutė Narbutaitė: nespręskite apie rožę iš jos koto

Onutė Narbutaitė
Martyno Aleksos nuotr. / Onutė Narbutaitė

Sausio 29 ir 30 d. į Lietuvos nacionalinį operos ir baletą teatrą pakiliai atjoja Onutės Narbutaitės „Kornetas“: opera, kuriai retas klausytojas lieka abejingas.

Neseniai Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje vykusioje diskusijoje „Nebijau šiuolaikinės operos“ kompozitorė O.Narbutaitė prisiminė savo dvejones, ar priimti teatro pasiūlymą rašyti operą: „Imtis to buvo rizikinga, nes tuo metu LNOBT repertuare buvo rodomos tik romantinės operos. Tad ir teatro solistai neturėjo šiuolaikinės operos patirties“.

Martyno Aleksos nuotr./Kornetas LNOBT
Martyno Aleksos nuotr./Kornetas LNOBT

Šiandien, prabėgus šešeriems metams po „Korneto“ premjeros, O.Narbutaitė tvirtina, kad ši opera susilaukė savo fanų ir savo priešų – tokių, kurie išėjo iš teatro nesulaukę spektaklio pabaigos. „Tačiau mano sumanymas buvo du skirtingi, kaip rožės kotas ir rožės žiedas, operos veiksmai. Pirmasis sukonstruotas iš trumpų epizodų, nuolat perkeliančių mus iš realybės į sapną ir atgal. Tuo tarpu antrojo veiksmo pasakojimas ištisinis ir todėl labiau suprantamas nuoseklios istorijos laukiantiems žiūrovams. Taigi nevertėtų apie rožės grožį spręsti vien iš jos koto“, – įspėja kompozitorė.

Maltiečių nuotr./TomasPavilionis
Maltiečių nuotr./TomasPavilionis

Ji atkreipė dėmesį, kad kūrinyje žaidžiama ir diskutuojama su operos tradicija: „Tarkime, tai, kad Grafienės ir Markizo vaidmenys patikėti tai pačiai solistei, yra nuoroda į Virginios Woolf „Orlandą“. Tokių užkoduotų nuorodų „Kornete“ labai daug“, – tvirtina O.Narbutaitė, raginanti muzikos mylėtojus bandyti išgliaudyti visus operos kodus.

Martyno Aleksos nuotr./Kornetas
Martyno Aleksos nuotr./Kornetas

Sausio 29 ir 30 d. spektakliuose pagrindinę Korneto partiją atliks tenoras Tomas Pavilionis. Kitus vaidmenis dainuos Jovita Vaškevičiūtė, Gunta Gelgotė, Liudas Norvaišas, Eugenijus Chrebtovas, Regina Šilinskaitė, Vilija Mikštaitė, Mindaugas Jankauskas, Egidijus Dauskurdis. LNOBT simfoniniam orkestrui diriguos maestro Robertas Šervenikas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai