TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kristupo gitarose – džiazo virtuozo Jacobo Fischerio improvizacijos

Jacob Fischer
''Kristupo gitarų" organizatorių nuotr. / Jacob Fischer
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 26 dieną „Kristupo vasaros festivalyje“ svečiuosis prigimtiniu talentu apdovanotas džiazo gitaristas Jacobas Fischeris iš Danijos. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiame koncerte J. Fischeris atliks skandinavų liaudies dainų ir braziliškos muzikos inspiruotas džiazo kompozicijas.

J.Fischeris mokytis skambinti gitara pradėjo gana vėlai – būdamas keturiolikos metų. Tačiau jau septyniolikos debiutavo prestižiniame „Kopenhagos džiazo festivalyje“, kur savo sėkmingu pasirodymu pelnė ir publikos, ir profesionalų pripažinimą.

„Kristupo gitarų“ ciklo svečias koncertuoja su savo suburtu „Jacob Fischer trio“, taip pat muzikuoja „Christina von Bülows trio“ ir „Kristian Jørgensens kvarteto“ sudėtyse bei dalyvauja įvairiuose projektuose su geriausiais danų džiazo muzikantais.

Mintis atlikti originalų skandinavų liaudies ir braziliškos muzikos derinį gimė atlikėjo kelionių po Lotynų Ameriką metu. Netrukus į Lietuvą atvyksiančio muzikanto paklausėme keleto klausimų apie jo keliones, solinius koncertus ir įkvėpimo šaltinius.

Kodėl pasirinkote groti būtent gitara, o ne kokiu kitu instrumentu?

Prisipažinsiu, kad šį pasirinkimą nulėmė Jimis Hendrixas. Vis dar manau, kad jis buvo fantastiškas muzikantas. Palaipsniui mano grojimo stilius priartėjo prie džiazo stilistikos.

Kas Jus įkvepia muzikavimui?

Džiazo koncertas – nenutrūkstanti improvizacija. Džiazo žanras man patrauklus tuo, kad niekad tiksliai nežinai, ką sugrosi. Žinoma, tai reiškia ir jaudulį bei nerimą. Tačiau žavesys ir slypi šioje nežinomybėje.

Į Lietuvą atvykstate vienas, be savo suburto trio. Kuo skiriasi solinis koncertas nuo muzikavimo trio ar kvarteto sudėtimi?

Soliniai koncertai man vis dar yra naujiena. Tai didžiulis iššūkis ir atsakomybė. Kita vertus, galima mėgautis visiška laisve, kai viskas – nuo tempo iki dinamikos – priklauso tik nuo tavęs. Gali nesuvaržytas sekti paskui kiekvieną idėją, aplankančią tave tiesiog čia ir dabar.

Grojant su grupe svarbiausia yra ryšys tarp muzikantų. Kurti kartu – taip pat didelis malonumas.

Žinome, kad improvizuosite skandinavų liaudies dainų ir Lotynų Amerikos muzikos temomis. Kodėl pasirinkote tokių skirtingų regionų muziką?

Kadangi mano mama yra kilusi iš Švedijos, grosiu švedų ir danų liaudies dainas, taip pat atliksiu ir savo paties kurtas kompozicijas.

Sausį praleidau Rio de Žaneiro mieste Brazilijoje. Ši kelionė tapo puikiu įkvėpimo šaltiniu, nes gitara atliekama muzika sudaro didžiąją dalį jų muzikinio palikimo. Muzikavau kartu su tokiais vietiniais atlikėjais kaip Ze Paolo Becker ir Yamandou Costa. Taigi programoje bus sambos ir choro (tarp vietinių populiarus muzikinis stilius, primenantis regtaimą) ritmų.

Gal dar ką galėtumėte papasakoti apie programą, kurią atliksite koncerto Lietuvoje metu?

Ši programa yra įkvėpta daugybės muzikinių žanrų ir ištakų.

Be jau minėtos skandinaviškos ir braziliškos muzikos, išgirsite Joe Pass stilistika atliekamus džiazo standartus, kurie mano repertuare yra jau ilgą laiką. Džiaugiuosi, kad teko bendradarbiauti su šiuo didžiu ir novatorišku džiazo gitaristu. Esu G. Gershwin muzikos gerbėjas, tad grosiu ir keletą jo kūrinių. Manau, kad „Summertime“ puikiai tiks gražiam vasaros vakarui praskaidrinti.

„Kristupo gitarų“ ciklo koncertas „Įspūdžiai iš Brazilijos“ vyks 2011 m. liepos 26 d., 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau