Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 24d. 14:01

Kristupo vasaros festivalio uždaryme lyriškąją pusę atskleis grupė „Basi“

Grupė „Basi“
Stefanijos Kilmanaitės nuotr. / Grupė „Basi“

Daugiau nei 40 renginių šią vasarą surengęs Kristupo vasaros festivalis kiekvieną klausytoją kvietė atrasti jam artimas muzikines kryptis ir pažinti erdves, kuriose skamba muzika. 24-ąjį muzikos festivalį uždarys akustinis rokenrolo grupės „Basi“ koncertas, vyksiantis VU botanikos sodo Vingio skyriuje.

Rugpjūčio 28 d. išskirtinė grupės „Basi“ koncerto „Kitaip“ programa atskleis lyriškąją charizmatiškų rokerių pusę, žiūrovai išgirs ne tik žinomas bei pamėgtas dainas, bet ir visiškai naujus kūrinius.

Žemiau – interviu su grupės nariais apie artėjantį pasirodymą ir lietuviškumo puoselėjimą.

VIDEO: Geltonos Sofos Klubas | Basi - Rojus į kairę 2016 02 07

– Kristupo vasaros festivalyje pristatysite naują programą „Kitaip“. Tai kas gi bus kitaip šiame koncerte?

– Pradėkime nuo to, kad mūsų koncertas bus akustinis. Senos ir naujos dainos skambės ramiau, lyriškiau. Prie mūsų įprastinės instrumentinės sudėties prisijungs pučiamųjų kvartetas, įliesiantis naujų spalvų. Mums labai svarbu rokenrolo dvasią perkelti į akustinę formą. Ir nors to nedarėme jau kelerius metus, tikime, jog pasirodymas būtent tokia sudėtimi (klavišiniai, gitaros, vokalas, perkusija, pučiamieji) palies klausytojų ausis.

– Ką jums reiškia koncertuoti Kristupo vasaros festivalyje?

– Galimybė koncertuoti tokiame festivalyje, kuris turi gražias tradicijas, mums yra įvertinimas bei patvirtinimas, kad judame teisinga kryptimi. Matant kokio lygio muzikantai čia groja, tai tampa didele garbe ir atsakomybe. Trumpai tariant, labai džiaugiamės, jog tapsime Kristupo vasaros festivalio istorijos dalimi.

– Tarp kitų grupių išsiskiriate tuo, jog kuriate tik lietuviškus dainų tekstus. Ar tai principinė nuostata ir kodėl taip nusprendėte?

– Pradėjome kurti lietuviškai. Mūsų gimtoji kalba labai turtinga, tad ja lengviau perteikti mintį, jausmus ir apskritai visa, kas glūdi dainų tekstuose.

Stefanijos Kilmanaitės nuotr./Grupė „Basi“
Stefanijos Kilmanaitės nuotr./Grupė „Basi“

– Šiais metais, minint Lietuvos šimtmetį, daug kalbama apie lietuvybės puoselėjimą, lietuviškų vertybių saugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Ar jums yra svarbu puoselėti lietuviškumą ir kodėl?

– Puoselėti lietuviškumą labai svarbu. Tačiau nepalieka jausmas, jog kalbame apie tai daugiau, nei jaučiame. O kodėl svarbu puoselėti? Kad nepamirštumėme tų, kurie laimėjo mūsų laisvę ir žuvo dėl jos. Kad suvoktume, kokia to kaina.

– Viename straipsnyje sakėte, jog „Basi“ – tai penkios skirtingos asmenybės susikalbančios per muziką“. Kuo tos skirtingos asmenybės papildo viena kitą? Kas įkvepia muzikuoti kartu?

– Įkvepia, be abejonės, meilė muzikai. O kodėl kartu? Esame kardinaliai skirtingi, tačiau mūsų vertybės sutampa. Jeigu bent vienas iš mūsų pasitrauktų, rodos, griūtų „Basųgrandinė, o muzika nebebūtų tokia, kokia yra. „Basi– tai šeima, sudaryta iš skirtingų patirčių ir muzikinių skonių, išauginanti tai, kas skamba scenoje.

Jeigu bent vienas iš mūsų pasitrauktų, rodos, griūtų „Basų“ grandinė, o muzika nebebūtų tokia, kokia yra.

– Kokios grupės ar atlikėjai padarė didelę įtaką Jūsų muzikiniam skoniui?

– Roko legendos kaip „Queen“, „AC/DC“, „Metallica“, „Rolling Stones“, „Red Hot Chili Peppers“, „Gorillaz“, „Arctic Monkeys“, „Hiperbolė“. Šios grupės padėjo nusibrėžti kryptį ir patikėti, kad tokia muzika yra amžina.

– Kokie jūsų artimiausi muzikiniai planai?

– Artimiausias planas yra groti Kristupo vasaros festivalyje. Jam ruošiamės ypatingai atsakingai, mums tai labai svarbus koncertas, kuriame atiduosime visas savo jėgas. O toliau – kaip Dievas duos.

Rugpjūčio 28 dieną 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo Vingio skyriuje skambės specialiai Kristupo festivaliui rokenrolo grupės „Basi“ paruošta išskirtinė, akustinė programa.

Koncerte „Basi. Kitaip“ skambės autorinės grupės dainos: „Kitas aš“, „Rojus į kairę“, „Niekas nevyksta veltui“ ir kiti kūriniai.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/