Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros nakties projektas „Juodais Baltais“ Lukiškių aikštę užtvindys fortepijoninės muzikos garsais

„Kultūros nakties“ akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Kultūros nakties“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinei nemiegant kultūringiausią metų naktį, Lukiškių aikštėje jau tradiciškai skambės geriausi fortepijoninės muzikos kūriniai. Šiemet projektą „Juodais Baltais“ rengiančios Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rūmus ir aikštę simboliškai jungia klaviatūrinė perėja, kuria visi keliautojai per „Kultūros nakties“ žemėlapį galės patekti į ypatingą muzikos erdvę.

Projekto „Juodais Baltais“ mecenato, ištikimo LMTA bičiulio UAB „Alna Group“ paramos dėka klaviatūrinė perėja jau nuo birželio 28 dienos paženklino Lukiškių aikštės prieigas ir paverčia praeivius kol kas negirdimos vaizduotės muzikos bendraautoriais.

Tuo tarpu jau nuo birželio 29 dienos iš LMTA Centrinių rūmų balkono sklinda ir realūs muzikos garsai – kasdien nuo 16:40 val. čia transliuojami įvairios fortepijoninės muzikos įrašai.

Liepos 5 d. 20 val. penktąjį projektą „Juodais Baltais“ pradės jaunieji pianistai: Dominykas Girčius, Joris Sodeika, Giedrius Nakas ir Emilija Rožukaitė. Jie atliks Ludwigo van Beethoveno, Sergejaus Rachmaninovo, Frederico Chopino, Sergejaus Prokofjevo kūrinius, o pianistas Vytis Smolskas skambins autorines kompozicijas ir improvizacijas.

22 val. Lukiškių aikštės scenoje pasirodys LMTA simfoninis orkestras (kamerinė sudėtis), kuris atliks Wolfgango Amadėjaus Mozarto koncertus fortepijonui ir orkestrui Nr. 17 ir Nr. 12 su solistais Pauliumi Rudoku ir prof. Jurgiu Karnavičiumi. Diriguos LMTA simfoninio orkestro vadovas Martynas Staškus.

Vidurnaktį fortepijoninės muzikos naktį „Juodais Baltais“ tradiciškai vainikuos projekto sumanytojas prof. Petras Geniušas. Jis skambins Franzo Schuberto ir Sergejaus Prokofjevo sonatas fortepijonui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą