Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 9d. 17:47

Lapkritį „Organum“ salėje: romantinių nuotaikų prisodrinta fortepijono muzika

Pianistas (asociatyvi nuotr.)
123RF.com nuotr. / Pianistas (asociatyvi nuotr.)
Lapkritį „Organum“ pristato žymius Lietuvos pianistus ir jų parengtas koncertines programas: Birutę Vainiūnaitę bei Sonatą ir Roką Zubovus, violončelininko Romano Armono atminimo vakarą ir dainininkės Aušros Liutkutės jubiliejinį koncertą. Tiesa, fortepijonų salonas šįmet savo veiklą tęsia naujose patalpose Savanorių pr. 1, rašoma salės pranešime žiniasklaidai.

Lapkričio 11 d. 19 val. – čekų kompozitoriaus Antonino Dvoržako 180-iui skirtas koncertas „Aistringai mylėjęs savo šalį“.

„Dvoržako muzikoje juntama pievų ir kalnų, jūrų ir miškų gaiva. Joje rasime Gėtės išgirtą antikos graikų klestėjimą, gyvybės galią, skrydį ir kaitrą“, – rašė jo amžininkas.

Pianistė Birutė Vainiūnaitė koncertui numatė storą muzikinių paveikslėlių albumą. Pirmiausia nuskambės 9 pjesės iš „Poetinių impresijų“. Po to bus atliekamas charakteringųjų pjesių ciklas „Iš Bohemijos miškų“, įkvėtas Sumavos kalnų ir miškų masyvo Pietų Bohemijoje. Šį ciklą B.Vainiūnaitė atliks kartu su pianiste Giedre Gabnyte keturiomis rankomis.

Asmeninio archyvo nuotr./Birutė Vainiūnaitė
Asmeninio archyvo nuotr./Birutė Vainiūnaitė

Lapkričio 16 d. 19 val. programą „Skambančios visatos. Bramsas ir Debiusy“ – dviem fortepijonais paskambins pianistų Sonatos ir Roko Zubovų duetas.

Pirmojoje koncerto dalyje skambės prancūzų kompozitoriaus Klodo Debiusy veikalai, atspindintys Europos muzikos raidos pokyčius. Antai „Lindaraja“ – tai pasakojimas apie apie Alhambros sodą Granadoje, Andalūzijoje. „En blanc et noir“ – sukurtas I-ojo pasaulinio karo metais. Dvejopų klavišų žaismu, karo metų dviprasmybę perteikiantis kūrinys nieko nevaizduoja, jo grožis slypi faktūroje ir formoje.

Kitoje šio koncerto dalyje skambės Johaneso Bramso Sonata dviem fortepijonams f-moll. Tai paties autoriaus sukurta jo Fortepijoninio kvinteto f-moll transkripcija. Ši sonata melomanams puikiai žinoma kaip romantiškai galingų jausmų prisodrintas kūrinys, pajėgiantis iš kasdienio gyvenimo išplėšti bet kurią sielą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Zubovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Zubovas

Lapkričio 20 d. 19 val. kviečiame į violončelininko ir M.K.Čiurlionio menų mokyklos pedagogo Romano Armono Atminties vakarą. Jame dalyvaus buvę jo mokiniai, kolegos ir bičiuliai.

„Jis ne natas mokė groti, o nuo pirmų žingsnių ugdė žmogaus sielą. Jis buvo violončelės ir gyvenimo mokytojas“, – prisimena violončelininkai Ramutė Kalnėnaitė, Giedrė Dirvanauskaitė, Edmundas Kulikauskas, Dainius Palšauskas, Vytautas Sondeckis, Rimantas Armonas.

Lapkričio 26 d. 19 val. dainininkė Aušra Liutkutė kviečia į savo kūrybinės veiklos 30-mečio šventę. Bažnyčiose, dvaruose, muziejuose, kultūros centruose, muzikos mokyklose dažnai koncertuojanti solistė mielai imasi visų epochų ir įvairiausių žanrų kūrinių, tad ir šventinio koncerto programa sudaryta siekiant atskleisti jos visapusiškumą. Čia baroko didysis Georgas Friedrichas Hendelis ir italų operos kūrėjai, ir 20 a. kūriniai sopranui. Jau ne vieneri metai A. Liutkutės scenos partnerė – pianistė Giedrė Gabnytė, Muzikos ir teatro akademijos pedagogė.

Jono Šopos nuotr./Naujoji „Organum“ koncertų salė
Jono Šopos nuotr./Naujoji „Organum“ koncertų salė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata