Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 03, 16:05

Lietuvių menininkai ir vėl čempionai: laimėjo pasaulinėse chorų žaidynėse

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choras „KIVI“ į Lietuvą vežasi auksą. Lapkričio 2 d. jie sužibėjo Antverpene, „World Choir Games“ konkurso vaikų chorų kategorijoje.
Vadovė Danguolė Aukselienė ir choras „KIVI“
Vadovė Danguolė Aukselienė ir choras „KIVI“ / World Choir Games 2021 nuotr./ Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Muzika Choras

15min susisiekė su choro vadove Danguole Aukseliene, kuri kaip tik tuo metu važiavo metro Briuselyje. Ten jie priėmė sveikinimus iš ambasados, juos lydi intensyvus koncertinis tvarkaraštis.

Vadovė į Antverpeną išsivežė 16 žmonių. „Vaikai labai laimingi, per apdovanojimus buvo ir ašarų... Juk žinote, kaip būna, kai dirbi, dirbi, dirbi ir galų gale pamatai rezultatą. Jis ypač svarbus po pandemijos, nes vaikai labai ilgėjosi gyvo koncerto, – sakė ji. – Manau, kad šiuo metu, kai gerų naujienų nedaug, ši žinia labai gera – juk Lietuvoje gali būti ir gerų dalykų!“

„World Choir Games“ vyksta vis kitoje pasaulio šalyje. 2020-aisiais dėl pandemijos jos buvo nukeltos, o štai 2021-aisiais atgimė Belgijoje.

„Mes sugalvojome, kad turime ten dalyvauti ir šįmet, nes prieš tai kelis kartus vykome“, – 15min teigė D.Aukselienė.

2006 m. „KIVI“ vyko į Kiniją, 2012 m. į Jungtines Amerikos Valstijas.

„Mus iki šiol lydėjo sėkmė, ji neapleido ir šį kartą“, – džiaugėsi pašnekovė.

Kaip teigė D.Aukselienė, vaikai atliko populiariąją muziką ir džiazą a cappella stiliumi. Tačiau publikai labai patiko ir jų folklorinė programa, juos sužavėjo ir tautiniai kostiumai.

„Mes ne tik padainavome, bet iš tiesų atstovavome Lietuvai“, – sakė ji.

Choras atliko „Turėja liepa“ (komp. Lina Kairytė), „Embraceable You“ (muzika – George'o Gershwino, žodžiai Iros Gershwin), „Vasara“ (komp. Onutė Narbutaitė bei Per Norgard).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą