Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 12:33

Lietuvoje koncertuos ką tik tarptautinį konkursą Taline laimėjęs duetas

Deutas Duo Sonoro konkurse Taline
Rene Jakobson nuotr. / Deutas Duo Sonoro konkurse Taline
Lietuvoje rugsėjo 21 d., antradienį, nemokamą koncertą surengs klasikinės muzikos duetas „Duo Sonoro“ iš Ukrainos, kurį sudaro smuikininkas Andrii Pavlov ir pianistė Valerija Šulga. Šis duetas ką tik laimėjo pirmąją vietą Estijoje vykusiame tarptautiniame kamerinės fortepijoninės muzikos konkurse „Talinas 2021“ duetų kategorijoje, rašoma pranešime spaudai.

Konkurse, kurį organizavo Estijos muzikos ir teatro akademija, dalyviams buvo pasiūlyti estų kompozitorių kūriniai, dalyvauti galėjo asmenys ne vyresni nei 33 metų amžiaus. Iš viso dalyvavo per dvidešimt duetų, trio arba kvintetų, atvykusių iš Italijos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rusijos, Latvijos, Lietuvos, Vengrijos, Japonijos, Suomijos. Komisiją sudarė: Valentinas Gelgotas iš Lietuvos, Marje Lohuaru iš Estijos, Ralf Gothóni iš Suomijos, Evan Rothstein iš JAV ir Jānis Maļeckis iš Latvijos.

Lietuvoje Pavlovo ir Šulgos duetas surengs koncertą 4-ojoje Leonido Donskio konferencijoje, kurios tema „Sudėtingos dilemos. Muziejų ir viešų vietų vaidmuo prisimenant praeitį“. Koncertas bus baigiamasis konferencijos akcentas ir vyks Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Koncerte Kaune duetas atliks Ludwigo van Beethoveno, Leošo Janáčeko, Maurice Ravel, Valentino Silvestrovo, Claude‘o Debussy ir simboliškai – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius.

Smuikininkas Andrii Pavlovas užaugo muzikantų šeimoje Kijeve. Jo koncertinę veiklą sudaro solo pasirodymai su Vienos radijo simfoniniu orkestru, Ukrainos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kijevo solistais, Lvovo filharmonija, „New Era“ orkestru ir kitais. 2017 metais Andrii gavo Ukrainos kultūros ministerijos įsteigtą apdovanojimą ir tais pačiais metais pradėjo dirbti su Valerija Šulga, kuri aktyviai koncertavo kaip kamerinių kūrinių atlikėja ir akompaniatorė. V. Šulga dirbo su Kijevo simfonija, Černigovo filharmonija, „Harmonia Nobile“ orkestru ir daugeliu klasikinės muzikos festivalių. Duetas „Duo Sonoro“ koncertavo Ukrainoje, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Nyderlanduose ir Lenkijoje, o rugsėjo 21 d. atvyksta į Lietuvą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:26
19:02
01:20

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°