Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 14:41

Lietuvos akademinės muzikos scenoje – 7 kompozitorių kūrinių premjeros

„Twenty Fingers Duo“
Organizatorių nuotr. / „Twenty Fingers Duo“

Violončelė ir smuikas, septynios šiuolaikinės kompozicijos ir viena vizualiai intonuota garso kelionė. Kaip tai atrodo, ar skamba, ką galima (nu)jausti, kiek mūsų vaizduotė artima regimai, girdimai ir čiuopiamai „tikrovei"?

Pirmąkart Lietuvos šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje – „Performa" ir septynių jaunųjų Lietuvos kompozitorių kūrinių premjeros. Šiuolaikinės muzikos koncerte „Performa" Lietuvoje ir pasaulyje žinomų jaunosios kartos lietuvių kompozitorių kūrinius atliks styginių duetas „Twenty Fingers Duo" – Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė).

VIDEO: Rūta Vitkauskaitė “Hightet” (fragment #2)

„Pasaulyje ir Lietuvoje itin retos muzikinės programos, skirtos būtent styginių duetui – violončelei ir smuikui. Specialiai „Performai" parašyti ir pirmą kartą skambėsiantys kūriniai laužo esamas ir numanomas klišes, yra daugiasluoksniai. Kiekviena kompozicija labai skirtingai veiks klausantįjį – nuo tylos, ramios melancholijos iki noizo, itin aukšto dažnio garsų. Tai eklektiška, bet į vieną jungianti garso kelionė per pojūčius ir vizijas", – sako nacionalinių ir tarptautinių muzikos atlikimo konkursų laureatė, „Twenty Fingers Duo" smuikininkė L.Kmieliauskaitė.

Organizatorių nuotr./„Performa“
Organizatorių nuotr./„Performa“

Septynių naujų „Performos" kompozicijų autoriai – autentiškai šiuolaikines performatyvumo formas nagrinėjantys kompozitoriai Lina Lapelytė, Andrius Maslekovas, Dominykas Digimas, Arturas Bumšteinas, Julius Aglinskas, Rūta Vitkauskaitė ir Mykolas Natalevičius.

VIDEO: Andrius Maslekovas “Naktinių drobių šešėliai” (fragment)

„Performą" sodrins šviesa, vizualaus meno kūriniai ir vaizdo projekcijos, kurių autoriai – videomenininkas Kornelijus Jaroševičius ir vizualiojo meno kūrėja, fotografė Lauryna Narkevičiūtė. „Performos" scenovaizdį kuria Rokas Valiauga.

Koncertas įvyks vasario 26 d. "Menų spaustuvėje".

Temos: 2 Muzika Koncertas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas