Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje prasidėjo klasikinės muzikos šventė – „Nakties serenados“

Ciklo "Nakties serenados" atidarymas
M.Raškovskio nuotr. / Ciklo "Nakties serenados" atidarymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 30 d. Palangos Gintaro muziejaus terasoje nuskambėjo Lietuvos kamerinio orkestro ciklo „Nakties serenados“ pradžios koncertas. Šiemet šis populiarus ir gausiai lankomas, jau 43-iąjį sezoną vykstantis koncertų ciklas įtrauktas į Palangos – Lietuvos kultūros sostinės – renginių programą. „Nakties serenadų“ pradžios koncerte apsilankė ir palangiškius bei kurorto svečius sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, Lietuvos kamerinio orkestro mecenatas Virginijus Strioga, koncerto klausėsi daug garbių svečių.

Tradiciškai koncertų ciklą pradėjo klasicizmo genijaus Wolfgango Amadeaus Mozarto Serenada „Mažoji nakties muzika“. „Nakties serenadas“ su Lietuvos kameriniu orkestru (meno vadovas Sergejus Krylovas, direktorius Egidijus Mikšys) atvėrė garsus Lietuvos smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, kartu atlikęs vieną populiariausių klasikos kūrinių – Antonio Vivaldi „Metų laikus“.

Ypatingą nuotaiką Palangoje skleidžiančios „Nakties serenados“ klasikos gerbėjams šiemet žada dar du įstabius vakarus. Rugpjūčio 1 d. operinės muzikos programą su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru ketina atlikti solistės Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas). Rugpjūčio 2 d. lūpinės armonikėlės ir styginių harmoningu skambesiu galima bus gėrėtis su orkestru muzikuojant italų lūpinės armonikėlės virtuozui Gianluca Littera. Solo smuiku koncerte grieš Žilvinas Malikėnas, diriguos maestro Robertas Šervenikas.

Unikalų Lietuvos kamerinio orkestro ciklą „Nakties serenados“ šiemet, bendradarbiaudama su Palangos miesto savivaldybe, rengia Lietuvos nacionalinė filharmonija. Jau nuo 1971-ųjų kasmet Palangos gintaro muziejuje vykstantis renginys – tai gyva tradicijos dvasia ir forma, nepraradusi autentiškumo ir išsaugojusi ne tik muzikos, ne tik orkestrantų, solistų ir dirigentų, bet ir vietos bei publikos kuriamą aurą. Margoje Lietuvos kultūros sostinės renginių puokštėje „Nakties serenados“ šviečia kaip ryškus tradicijos pavyzdys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą