Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 12d. 15:49

„Liūdni slibinai“ pavasario ture modernizuos Maironio kūrybą

Grupė „Liūdni slibinai“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Grupė „Liūdni slibinai“

Kiekvieną lietuvį ryžtingai raginanti ir liūdnai tautoje pagarsėjusi grupė „Liūdni slibinai“ jau šį ketvirtadienį Kaune pradės savo koncertinį turą „Pavasario balsai“. Šaukdami pavasarį ir kviesdami surasti Maironį savyje, „Liūdni slibinai“ paragins apsivalyti nuo susikaupusių vidinių monų ir slegiančio purvo. Ne tik teatro bei muzikos scenoje išgarsėjęs grupės narys Dominykas Vaitiekūnas šiame ture apdainuos savo mažą ūgį, o liūdnoji „slibinė“ Aistė Lasytė virs maironiška pievų karaliene.

„Kaip jau tapo įprasta, mūsų pavasarinis turas skleis lietuvišką žodį, gilią mintį, pavasario pradžią ir skatins apsivalyti nuo per žiemą susikaupusių negerumų, jog pasitiktume pavasarį nesuteptais marškiniais ir švaria dūšia“, – sako „Liūdnų slibinų“ mažasis narys Dominykas Vaitiekūnas, per muziką apkalbėsiąs savo neeilinį ūgį.

„Liūdni slibinai“ pavasariniame ture pakvies paieškoti tautos dainiaus Maironio – ne ant dvidešimtinių kupiūrų, o lietuviškoje prigimtyje paslėpto. Pagerbdama 150-ąsias Maironio metines, liūdnoji grupė sieks modernizuoti Maironio kūrybą, priartindama jo mintis prie šiuolaikinio žmogaus širdies ir ausies. Pavasariniu žavesiu grupės vyrus budinanti Aistė Lasytė mėgins tai padaryti atlikdama dainą pagal nauja melodija apipintą Maironio eilėraštį „Mergaitė“.

Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Klaipėdoje per kovo mėnesį surengtuose koncertuose klausytojų lauks ne tik gerai pažįstamos „Liūdnų Slibinų“ dainos. Scenoje gyvai skambės ir kūriniai, šį rudenį sugulsiantys į antrąjį grupės albumą, kurio pavadinimas kol kas kruopščiai slepiamas.

Artistiška energija, skania ironija, nebanaliais dainų tekstais ir taikliu humoru žiūrovus pavergiantys „Liūdni slibinai“  per trejus metus surengė daugiau nei šimtą autorinių koncertų didžiausiuose Lietuvos miestuose bei muzikos festivaliuose („Be2gether“, „Tamsta Muzika“, „Karklė“ ir kt.). „Liūdni slibinai“ yra įvertinti Sauliaus Mykolaičio vardine premija, nominuoti M.A.M.A. apdovanojimuose kaip Metų alternatyvi grupė ir visai neseniai laimėję T.Ė.T.Ė. apdovanojimų Tautos Balso nominacijoje. 2010 metais išleistas debiutinis grupės „Albumas, raginantis tautą“ sulaukė nemažo pasisekimo ir šiuo metu yra perleidžiamas papildomas albumo tiražas.
 

VIDEO: Reklama: Liūdni slibinai kviečia į "Pavasario balsų" turo koncertus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos