Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 16d. 08:40

Londono policija „Sony“ įrašų kompanijai privalės sumokėti 60 milijonų svarų

„Sony“ sandėlio gaisras Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Sony“ sandėlio gaisras Londone

Didžiosios Britanijos teisėjas paskelbė, kad Metropolitano policija yra atsakinga už žalą, „Sony“ sandėliui padarytą per 2011 metų riaušes Londone. Skaičiuojama, kad policija įrašų kompanijos draudikams privalės sumokėti apie 60 milijonų svarų sterlingų (beveik 250 mln. litų).

„Sony“ priklausanti „PIAS Entertainment Group“ yra didžiausia indie muzikos platintoja Didžiojoje Britanijoje. Per 2011 metų gaisrą jos sandėlyje sudegė mažiausiai 3,5 mln. kompaktinių diskų ir įrašų.

Gaisras buvo sukeltas miestą niokojusių riaušių metu – grupė jaunuolių įsilaužė į sandėlį, privogė albumų ir pasišalindami jį padegė. Trijų minučių incidentas virto dešimt dienų trukusiu gaisru, per kurį sunaikinta daugiau nei 150 kompanijų įrašai.

Policijos advokatas teisme tikino, kad padegimas buvo planuotas nusikaltimas, nesusijęs su visame mieste išplitusiomis riaušėmis. Teisėjo tai neįtikino, ir jis paskelbė, kad padegėjai elgėsi „kaip riaušių metu“, nes jie atrodė besilinksminantys ir elgėsi nenuosekliai.

Teisėjas taip pat nusprendė, kad policija galėjo užkirsti kelią padegimui, kadangi gyventojai net keletą kartų buvo pranešė policijai apie rajone turtą niokojančią gaują.

Pagal Didžiosios Britanijos įstatymus policija turi sumokėti kompensacijas už bet kokius sužeidimus ar žalą nuosavybei per riaušes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės