Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 16d. 20:43

manoMUZIKA.lt: Pažinkite Skandinavijos šalių muziką

„When Saints Go Machine“ vokalistas Nikolajus Manuelis Vonsildas
„Scanpix“ nuotr. / „When Saints Go Machine“ vokalistas Nikolajus Manuelis Vonsildas

Įprasta, kad muzikos pasaulio tendencijas ir naujas kryptis dažniausiai diktuoja šalys, turinčios ganėtinai didelę muzikos įrašų, koncertų, radijo stočių ir televizijos kanalų rinką ir senas su tuo susijusios veiklos tradicijas. Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų įtaka šioje srityje milžiniška ir neginčijama, tačiau naujieji indie muzikos talentai iškyla anaiptol ne tik Jungtinėje Karalystėje ar JAV.

Siūlome puikią progą susipažinti su Skandinavijos šalių muzika. Šiaurės šalių muzikos eksporto organizacija (NOMEX), atstovaujanti bei pristatanti pasauliui Norvegijos, Danijos, Švedijos, Suomijos ir Islandijos muzikos atlikėjus, jau dvejus metus vysto projektą, pavadinimu „Ja Ja Ja“. Projekto veikla – Šiaurės šalių muzikos populiarinimas internete ir Londono lounge bare „The Lexington“ organizuojami renginiai.

Šį lapkritį „Ja Ja Ja“ švenčia antrąjį gimtadienį ir ta proga dovanoja muzikinį rinkinį, kurį kiekvienas gali išgirsti internete ir parsisiųsti visiškai nemokamai. Rinktiniame albume savo muzika dalinasi vienas labiausiai džiuginančių pastarojo metų muzikinių atradimų – danų kvartetas „When Saints Go Machine“.

Tiesa, grupė nėra visiški naujokai – jų muzikavimo pradžią žymi 2007-ieji, tačiau debiutinis pilnas studijinis albumas „Konkylie“ pasirodė tik šių metų gegužę. Kūrinys „Kelly“ bei jo vaizdo klipas yra kritikų įvardintas kaip electro-pop darbas, nors patys vyrukai savo klausomoje muzikoje derina labai platų stilių spektrą: techno, house, jazz, neo-soul ir kt.

VIDEO: When Saints Go Machine - Kelly

Dar vienas ypatingo dėmesio vertas kolektyvas „Ja Ja Ja“ rinkinyje – „Young Dreams“. Šią kompaniją dar vargiai galima pavadinti grupe, mat projektą sudaro 12 spontaniškai susibūrusių muzikantų iš Norvegijos, o prisijungiančių ir paliekančių šią idėją skaičius nuolat kinta. Pirmiausia susipažinę Norvegijos miesto Bergeno baruose, muzikantai užsidarė rūsyje ir po poros mėnesių pristatė rezultatą – kūrinį „Young Dreams“.

VIDEO: Young Dreams - Young Dreams

Be šių, muzikos pasaulyje jau šiek tiek atpažįstamų vardų, Skandinavišką muziką pristatančiame albume atrasime Karin Park, „Niki & The Dove“, „Kira Kira“, „Arabrot“ ir daugelį kitų puikių naujų atlikėjų. Tai labai įdomus ir daug žadantis naujas Islandijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos muzikinis paveikslas.

Išgirsti šį muzikinį rinkinį ir rasti daugiau informacijos apie jį galite paspaudę čia.

manoMUZIKA.lt
Temos: 1 Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“