Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika

Choras „Vilnius“
V.Buivydės nuotr. / Choras „Vilnius“
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 26 d. valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Povilas Gylys) koncertuos Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje.

Vienoje žymiausių pasaulio koncertinių erdvių tą vakarą vyks VII-ojo Tarptautinio Rudens chorinės muzikos festivalio atidarymo iškilmės.

Beveik 2000 žiūrovų talpinančioje salėje Lietuvą reprezentuosiantis kolektyvas festivalio programoje pristatys ryškią ir efektingą lietuvių kompozitorių kūrinių paletę, kurią papildys ir užsienio autorių opusai.

„Mums tenka didžiulė atsakomybė ir garbė pasaulinėje scenoje Maskvos visuomenei pristatyti Lietuvos kompozitorių kūrybą ir valstybinį chorą „Vilnius“. Taip pat – pradėti festivalį, kurio atidarymo koncerte dainuosime mes ir Astanos kamerinis choras. Maskvai esame parengę solidžią programą, kurios pagrindas – lietuvių chorinės muzikos retrospektyva, atspindinti tai, kas aktualu, kuo mes dabar gyvename: nuo šiais metais minimų 100-jų M.K.Čiurlionio mirties metinių, iki XXI a. kompozitorių kūrybos bei šiuolaikiškų liaudies dainų aranžuočių. Su dideliu jauduliu laukiame šios kelionės ir tikimės, kad ji bus sėkminga bei paliksianti ryškų pėdsaką ne tik choro kūrybinėje biografijoje, bet ir plėtojant tolesnius kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Rusijos“ – kalbėjo choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Povilas Gylys.

VII-sis Tarptautinis Rudens chorinės muzikos festivalis šiais metais yra skiriamas Rusijos choro muzikos grando, festivalio meno vadovo, profesoriaus Boriso Tevlino 80-ties metų jubiliejui, kurio iniciatyva ir asmenišku kvietimu kartu su Astanos valstybinės filharmonijos kameriniu choru (Kazachstanas), Valstybiniu akademiniu Svesnikovo rusų choru (Rusija), Akademiniu didžiuoju choru „Chorinio meno meistrai“ (Rusija), festivalyje pirmą kartą dalyvaus ir valstybinis choras „Vilnius“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau