Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 27d. 13:58

Medicinos darbuotojų dienos proga – bendras J.Sakalausko ir medikų atliktas kūrinys

Jonas Sakalauskas ir Aras Puodžiukynas
15min koliažas / Jonas Sakalauskas ir Aras Puodžiukynas
Operos dainininkas, kompozitorius, muzikinio teatro projektų prodiuseris Jonas Sakalauskas su keletu Lietuvos gydytojų iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus bei instrumentine grupe „U'Elements“ Medicinos darbuotojų dienai skiria bendrą dainą – sveikinimą, nešantį žinią apie po sunkaus meto ateinantį palengvėjimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktorius, solistas Jonas Sakalauskas subūrė medikus norėdamas ne tik jiems padėkoti, bet ir pasiūlyti Medicinos darbuotojų dieną pasitikti kitaip.

„Šis laikotarpis labai sunkus šalies medikams ir visai medicinos sistemai. Gydytojai kiekvieną dieną mato žmonių skausmą, susiduria su netektimis. Sirgau, patyriau ir galiu patvirtinti ne iš nuogirdų. Muzika yra užsimiršimas, kai to reikia – atsipalaidavimas. Ir žinoma iššūkis, kai dainuoji. Tad pakviečiau talentingus medikus padainuoti ir laikinai pamiršti rūpesčius, pasidžiaugti ir pasitikti pavasarį, palinkint vieni kitiems kuo daugiau saulės ir šviesos mūsų gyvenimuose. Norima visai medikų bendruomenei sukurti išskirtinę dovaną – dovanoti muzikinę akimirką, nešančią viltį, kad po nakties ateis šviesa“, – sako J.Sakalauskas.

Rūtos Andrės nuotr./Jonas Sakalauskas
Rūtos Andrės nuotr./Jonas Sakalauskas

Iniciatyvos autorius J.Sakalauskas džiaugiasi ir galimybe atskleisti naujus medikų talentus. „Paprastai jie garsėja savo profesiniais pasiekimais. Noriu visuomenei juos parodyti kaip išskirtines asmenybes, besidominčias menais ir net juos kuriančiais“, – sako J.Sakalauskas.

„O saule mano“ medikų projekte su J.Sakalausku dainuoja: Aleksandra Ekkert, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurologė; Evelina Šumskaitė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų otorinolaringologijos gydytoja rezidentė; prof. dr. Jonas Sąlyga, Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius; Prof. dr. Dalius Jatužis, VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto direktorius, VU Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos vedėjas, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas neurologas; Prof. Aras Puodžiukynas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų skyriaus vadovas; Vygantas Kazlauskas, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės anesteziologijos ir intensyviosios terapijos klinikos vadovas ir skyriaus vedėjas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga pasakojo, kad dainos premjeros jis laukia su jauduliu. „Pirmas prisistatymas visada jaudina. Dainos dar negirdėjau, nes visi dainavusieji, laikydamiesi saugumo reikalavimų, savo partijas studijoje įrašinėjo atskirai. Visi šalies medikai pandemijos metu dirba įtemptai, tad norėjosi juos pradžiuginti, nustebinti“, – sako J.Sąlyga.

VIDEO: O saule mano - Jonas Sakalauskas ir medikai

Dainuojantis gydytojas J.Sąlyga tikina, kad medikų profesiją yra pasirinkę daug įvairiais talentais apdovanotų žmonių. „Turime ne vien dainininkų, muzikantų, poetų, tačiau ir dailininkų, šokėjų, kitų meno rūšių atstovų. Medikų kasdienybė – pacientai atvykstantys su savo skausmais, išvarginti ligų. Medicinos darbuotojus lydi nuolatinis stresas, išgyvenimai, tad jie atgaivos, pusiausvyros, teigiamų emocijų ieško mene. Medicina savitas menas – taip pat. Ne tik medicina, bet ir menas – gydo. Natūralu, kad mūsų darbe tai susijungia“, – akcentuoja Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius.

J.Sąlyga sako, kad muzika jam yra atsipalaidavimas: „Viskas prasidėjo nuo 4 metų, kai tėvai nupirko pirmą armoniką. Taip ir groju, dainuoju 60 metų. Grįžęs po sunkios darbo dienos mėgstu prisėsti prie instrumentų ir kurti. Džiaugiuosi, kai pamatau, jog man pavyko, kai galiu žmones pradžiuginti savo kūryba. Esu įrašęs keletą dainų ir pasidžiaugiu jas išgirdęs skambant televizijos „Sveikinimų koncerte“. Džiugu, kad savo pacientus galiu paguosti bent dainomis, kai neturiu galimybės tai padaryti gyvai“.

Asmeninio archyvo nuotr./Jonas Sąlyga
Asmeninio archyvo nuotr./Jonas Sąlyga

Nejučia kyla klausimas gal J.Sąlyga turėjo rinktis kitą profesiją. „Norėjau būti laivo kapitonu ir raižyti pasaulio jūras ir vandenynus, pamatyti daug gražių šalių. Besimokydamas vidurinėje mokykloje norėjau būti muzikantu. Net buvau nuvažiavęs į LMTA apsidairyti. Paskutinis mano apsisprendimas – medicina. Tačiau svajonės būti kapitonu neapleidau, tad atvykau į Klaipėdą bei panorau tapti laivo gydytoju. Laivo gydytoju taip ir netapau, bet esu laimingas, kad dirbu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“, – juokiasi J.Sąlyga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:26
19:02
01:20

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°