Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 12:49

Menininkė E.Narbutaitė: „Poilsiui irgi reikia turėti jėgų“

„Atostogos“
Kadras iš vaizdo klipo / „Atostogos“

Prieš metus Šiaulių dailės galerijoje įvyko Eglės Narbutaitės muzikinio performanso „Bliuvė“ premjera. Netrukus po to pasaulis sustojo ir menininkei teko gerai pasukti galvą, kaip žiūrovų pamiltą pasirodymą perkelti į virtualiąją erdvę. Dabar E.Narbutaitė pristato debiutinę dainą „Atostogos“ ir jos vaizdo klipą, o sausio 28 d. bus išleistas albumas su visu pasirodymo garso takeliu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iliustratorė, garsėjanti didelės apimties sienų tapyba, sukurti muzikinį performansą norėjo jau seniai. Šiam darbui ją įkvėpė asmeninė patirtis: pasitelkdama absurdą ir ironiją, E. Narbutaitė savo dainose pasakoja apie perdegimą ir šiuolaikinio žmogaus patiriamus emocinius sunkumus.

Simonos Simonavičės nuotr./Eglė Narbutaitė, muzikinis performansas „Bliuvė“
Simonos Simonavičės nuotr./Eglė Narbutaitė, muzikinis performansas „Bliuvė“

„Daina „Atostogos“ atsirado iš suvokimo, kad kokybiškam poilsiui irgi reikia turėti jėgų. Paradoksalu, tačiau atostogų metu, kai turėjau ilsėtis, emociškai jaučiausi dar blogiau: likau viena su įkyriomis mintimis, nerimu, pradėjau sau priekaištauti, kodėl nesugebu atsipalaiduoti. Tada dar nežinojau, kad buvau perdegusi ir poilsiui dar nebuvau pasiruošusi. Prireikė laiko atsigauti“, – pasakoja menininkė.

VIDEO: Eglė Narbutaitė - Atostogos (Bliuvė)

„Pasidalijusi savo patyrimu su kitais žmonėmis supratau, kad tokias mintis ir emocijas išgyvenančių yra daug daugiau, jog esu ne viena. Man tai labai padėjo. Šiame projekte aš drąsiai juokauju, tačiau nesijuokiu iš sunkių išgyvenimų: pasakodama istoriją iš nerimą jaučiančio žmogaus perspektyvos, nevengiu absurdiškų situacijų, kuriose, tikiu, daugelis atpažins save. Kartais sunku pripažinti, kad mums reikia pagalbos, svarbu prisiminti, kad esame ne vieni“, – dalijasi E.Narbutaitė.

Simonos Simonavičės nuotr./Eglė Narbutaitė, muzikinis performansas „Bliuvė“
Simonos Simonavičės nuotr./Eglė Narbutaitė, muzikinis performansas „Bliuvė“

„Bliuvės“ garso takelis pavirs albumu

Mėnesio pabaigoje – sausio 28 d. – pasirodys E.Narbutaitės kartu su Dainiumi Veršuliu ir Julija Veršuliene („Tech Personalas“) suskaitmenintas muzikinio performanso „Bliuvė“ dainų albumas.

„Dainius ir Julija buvo kartu su manimi nuo pačios projekto pradžios. Jie kūrė muziką, aš rašiau tekstus, o vėliau kartu dirbome prie vaizdo klipo, kurį režisavo Julija. Dainius parengė dainų aranžuotes, užsiėmė jų įrašymu ir leidyba. Esu be galo jiems dėkinga“, – linkėjimus bendraautoriams siunčia Eglė.

Kadras iš vaizdo klipo/„Atostogos“
Kadras iš vaizdo klipo/„Atostogos“

Prie karantino metu kurto vaizdo klipo prisidėjo operatorius Aurimas Urbanas, šviesų dailininkas Mantas Frolenko ir koordinatorė Inga Vederytė.

E.Narbutaitė tikisi, kad jau greitai žiūrovams galės pristatyti ir visą muzikinio performanso „Bliuvė“ vaizdo įrašą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/