Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 24d. 11:16

„Midsummer Vilnius“ festivalyje – ironiškieji „The Tiger Lillies“ ir E.Nekrošiaus „Rojus“

„Tiger Lillies“
Organizatorių nuotr. / „Tiger Lillies“

Jau antrus metus Vilniaus širdyje vyksiantis festivalis savo repertuarą pildo garsiais vardais ir įsimintinais pasirodymais. Prie žymaus Edward Clug baleto „Radio and Juliet“ prisijungia muzikos gurmanams puikiai pažįstama britų grupė „The Tiger Lillies” bei režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Rojus“, kuriame pagrindinį Dantės vaidmenį sukurs aktorius Rolandas Kazlas.

Į festivalį „Midsummer Vilnius“ liepos 27 d. atvykstantys „The Tiger Lillies“ lietuvių melomanus džiugins jau trečią kartą. Sėkmingus pasirodymus Lietuvoje surengusi viena labiausiai savo stiliumi išsiskiriančių britų grupių šiemet grįžta su nauja programa „Madame Piaf“.

2016 m. pasirodžiusį grupės albumą įkvėpė nepaprastas legendinės prancūzų dainininkės Edith Piaf gyvenimas ir jos kūryba. Albume sutelpa 11 originalių grupės dainų bei 6 atnaujintos E.Piaf dainų versijos, kurias grupė atliks ir savo koncerte Vilniuje, Valdovų rūmų kieme.

Jau 28-erius metus gyvuojanti grupė išlieka viena unikaliausių grupių pasaulyje, savo dainose kalbanti apie pačius įvairiausius gyvenimo aspektus. Jų muzikos pasaulį paaiškinti gana sunku – jis svyruoja nuo gilaus liūdesio, aštrios ironijos iki begalinio grožio ir sužavi įvairiausio skonio klausytojus.

VIDEO: Vilniuje teatrališki britai „The Tiger Lillies“ pirmą kartą apdainuos Edith Piaf gyvenimą

Karjerą koncertais baruose pradėjusi grupė netruko taip išpopuliarėti, jog greitai tapo kviečiama į svarbiausias Niujorko, Londono ir kitų didmiesčių teatrų sales, žymųjį Sidnėjaus operos teatrą. Už savo kultinį miuziklą „Shockheaded Peter” „The Tiger Lillies“ buvo įvertinti prestižiniu teatro apdovanojimu „Olivier“, o už albumą „The Gorey End“ buvo nuominuoti „Grammy“ apdovanojimui.

Per tris dešimtmečius grupė išleido per 30 albumų. o per metus vidutiniškai surengia apie 200 koncertų. Savo kūryboje „The Tiger Lillies“ nuolat atranda naujus būdus šokiruoti, sužavėti ir linksminti į jų gyvus pasirodymus susirenkančią publiką. Kiekvienas iš grupės koncertų klausytojams tampa neužmirštama patirtimi.

Festivalio gretas papildo ir režisieriaus Eimanto Nekrošiaus spektaklis „Rojus“, sukurtas pagal Dantės poemos „Dieviškoji komedija“ trečiąją dalį. Liepos 24 d. Valdovų rūmų kieme po atviru dangumi rodomas spektaklis išlaiko loginį bei emocinį „Dieviškosios komedijos“ tęstinumą, bet tuo pačiu yra visavertis savarankiškas režisieriaus darbas.

Pagrindinį Dantės vaidmenį atliks aktorius Rolandas Kazlas, o Dantės mylimosios Beatričės – aktorė Ieva Triškauskaitė. Tęsdamas pagrindines spektaklio „Dieviškoji Komedija“ temas E. Nekrošius toliau gilinasi ir aktoriaus Rolando Kazlo padedamas bando suvokti ir atskleisti poeto, kūrėjo minties, nuojautų, vaizduotės, abejonių ir atsakomybės už savo kūrinį kelius.

Pirmą kartą spektaklis buvo parodytas 2013 m. Italijos „Olimpico“ teatre – seniausiame pasaulyje teatre po stogu. Po premjeros italų teatro kritikai vienbalsiai teigė, kad E.Nekrošiui pavyko ne tik sukurti vyksmą neleidžiantį atitraukti dėmesio, bet ir pajungti „Olimpico“ teatro energetiką savojo spektaklio emocinei įtaikai kurti. Vėliau E. Nekrošius atnaujintą spektaklį pristatė Vilniuje. Jį Valdovų rūmų kieme vasaros viduryje išvys ir „Midsummer Vilnius“ festivalio svečiai.

Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ „Facebook“ paskyroje.

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks šių metų liepos 17-30 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali