Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mūza Rubackytė: „Gewandhauso“ orkestro koncertas – didžiulė dovana Lietuvos publikai“

Mūza Rubackytė
Bobo Coscarelli nuotr. / Mūza Rubackytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienu svarbiausių Lietuvos muzikos scenos įvykiu žadantis tapti Leipcigo „Gewandhauso“ orkestro koncertas rugpjūčio 28 d. Vilniuje yra trečiasis žymaus kolektyvo renginys po vasaros atostogų. Keletą dienų prieš pasirodymą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje Riccardo Chailly diriguojamas „Gewandhauso“ orkestras koncertuos Helsinkyje, o kitą rytą jau vyks į Zalcburgo festivalį, kur, kaip ir Vilniuje, atliks didingą Gustavo Mahlerio Šeštąją simfoniją a-moll.

Po Zalcburgo numatyti du koncertai Londono Karališkojoje Alberto salėje (rugsėjo 1-2 d.), rugsėjo 5 d. – koncertas Grafenego pilyje, Austrijoje, vykstančiame prestižiniame muzikos festivalyje, o iš jo R. Chailly vadovaujamas orkestras grįš namo, į Leipcigą, kad rugsėjo 7-ąją atidarytų 232-ąjį „Gewandhauso“ salės koncertų sezoną ir tuo pačiu – savo pirmajam garsiam dirigentui Felixui Mendelssohnui skirtą festivalį („Mendelssohn-Festtage 2012“).

Įdomu, kad kaip tik šiuo metu vyksta autoritetingo muzikos žurnalo „Gramophon“ paskelbti „Klasikinės muzikos apdovanojimų“ rinkimai: „Menų atlikėjo 2012“ orkestro kategorijoje pirmiausia minimas Riccardo Chailly diriguojamo „Gewandhauso“ orkestro atliekamų L. van Beethoveno simfonijų įrašas. Balsavimas vyks iki rugpjūčio 27 d.

Apie R. Chailly dirigavimą garsi mūsų pianistė Mūza Rubackytė sako: „Riccardo Chailly teko Vakaruose girdėti ne vieną kartą – nepaprasto gyvumo, nepaprastos energijos dirigentas, kuris klausytojams pateikia „gyvą“ muziką.“

O paklausta apie garsųjį orkestrą, greta jo turtingos istorijos („Jo istorija yra absoliučiai fantastiška: orkestras gimė XVIII amžiaus vidury, tai buvo pirmasis laisvas, nepriklausęs jokiam dvarui ar kunigaikščiui, orkestras“) pažymi jo skambesį:

„Net ir sovietiniais laikais (nes Leipcigas priklausė Rytų Vokietijai) šis orkestras neprarado savo autentiško skambesio, kuris šiandien jį išskiria ir iš Vakarų orkestrų. Vakarietiškų orkestrų skambesys yra savotiškai niveliuotas, suvienodintas, tad „Gewandhauso“ orkestro nepanašumas į juos suteikia jam unikalumo, šis kolektyvas turi savo balsą vakarietiškų orkestrų apsupty. Tikiuosi, kad publika nepaprastai džiaugsis šio orkestro pasirodymu pas mus, Lietuvoje – tai didžiulis džiaugsmas, didžiulė dovana Lietuvos publikai“.

Džiugi žinia melomanams – dar liko 100 bilietų į „Gewandhauso“ orkestro koncertą ir dar 5 dienos iki renginio!

Koncerto rengėjai: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau